Skocz do zawartości

W Niemczech paliwo tańsze niż w Polsce.


Qaikwow

Rekomendowane odpowiedzi

Doszło do tego, że opłaca się jeździć do Niemiec tankować samochód. Paliwo wszędzie tanieje, ale stawki u nas nie spadają, bo koncerny/państwo chcą zarobić za wszelką cenę, nie patrząc na zarobki w danym kraju.

 

https://www.motofakty.pl/artykul/paliwa-w-niemczech-paliwo-tansze-niz-w-polsce.html

 

https://www.wykop.pl/link/4765609/paliwa-w-niemczech-paliwo-tansze-niz-w-polsce/

Edytowane przez Qaikwow
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Perun82 napisał:

 

Niestety słuchać tylko brzdęk łańcuchów...

 

Niestety, sytuacja jest tragiczna. Nawet nie widać wzoru klucza który by do tych łańcuchów pasował. O kluczu na ten moment można zapomnieć. 

Edytowane przez Soprano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szwecji chociażby z powodów klimatycznych mieszkania muszą być drogie. To już na tyle inny klimat, że ciężko nie brać tego pod uwagę. To tak jak z mieszkaniami  w Polsce i Hiszpanii. Natomiast paliwa możemy porównywać. Np. gaz puszczany w tranzycie przez Polskę z Rosji do Niemiec w Niemczech jest tańszy jak w Polsce. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenę paliwa wpisałem dla Braci informacyjnie. Zresztą uważam, że jest ono tanie. Nie wiem ile kosztuje teraz paliwo w PL. Zarobki w Szwecji są owszem wysokie, ale koszty życia są również wysokie. Np. najtańszy fryzjer dla faceta to koszt 150 złotych. O żywności nie wspominam bo z roku na rok jest coraz drożej. Podobnie transport publiczny oraz mieszkania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kleofas wtf? Nie wiem co tą wypowiedzią reprezentujesz. @Adams napiszę coś, postaram się aby było to na poziomie matematycznym dla średnio zaawansowanych☺️ Zadbam o poziom merytoryczny, bez umieszczania fraz którymi operujesz w komentarzu powyższym. 

 

Załóżmy, że istnieje gra. Gra nazywa się Eurokołchoz. 

Siadasz drogi @Kleofas wraz z @Adams do gry, odpalacie multiplayer. 

 

@Kleofas gra drużyną West, a @Adams prowadzi drużynę East. 

 

Drużyna West ma 2000kr na miesiąc czasu gry, drużyna East też ma 2000kr na miesiąc czasu gry. 

 

@Kleofas kupuje towary za 2000kr w grze. Płaci 1.60kr za paliwo, 0.60kr za chleb, 5kr za fajki, 0.50kr za piwo. 

 

Natomiast @Adams za te same 2000kr musi kupić paliwo za 5kr, chleb za 3kr, fajki za 15kr, 2.50kr za piwo. 

 

UWAGA - bardzo, ale to bardzo trudne pytanie do was? Który gracz kupi więcej towaru za 2000kr?

 

Inny przykład. Papierosy kosztują 5e, oraz 15zł. Które papierosy są tańsze dla osoby która zarabia 2000 w swojej walucie i swoim kraju?

 

Kurła, no idiota ten DOHC! Przecież kurła 5e to ponad 20zł, a tu kosztuje 15zł! Ha Polak ma taniej! 

 

Dobrze. Teraz kalkator do rączki @Kleofas oraz @Adams

 

Obliczcie, ile kupicie papierosów za 5 zarabiając 2000, a ile kupicie zarabiając 2000, a kupując po 15? 

 

Proszę o komentarze z obliczeniami, zostaną one ocenione. 

 

Inna sprawa. Polak i Niemiec kupują samochód za 3000. Polak kupi Golfa "trujecke" na pompie rotacyjnej, z korbą i w drzwiach. Niemiec kupi Golfa "piąteczkę" na pompowtryskiwaczach, z elektryką szyb i klimatyzacją. Proszę Ciebie @Adams. o nie przeszukiwanie ogłoszeń i nie pokazywanie, że za daną cenę kupisz np Golfa "cwurecke", więm że dobry chłopak jesteś i chcesz pomóc ale tu chodzi o przykłady.

 

@Kleofas w Polsce wszystko jest droższe z roku na rok, poza elektroniką i cenami płodów rolnych (nie przekłada się to na ceny w sklepach - tak dla ścisłości). Jeśli uważasz że w Szwecji masz źle, zapraszam do Polski. Pomogę w znalezieniu pracy za 1500-3500 w zależności od predyspozycji. Po rocznym pobycie zdasz raport na forum, podpiszesz swoim nickiem. Szkoda mi, że się tak męczysz w tej Szwecji więc chętnie pomogę z pracą tutaj. 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie samochodów jak ktoś jest w miarę sprytny to jest w stanie kupić samochód za ćwierć ceny rynkowej i naprawić go za ćwerć ceny nabycia tego pojazdu ale to trzeba się trochę znać i wiedzieć jakie samochody w ten sposób idą.

 

Trzeba też pamiętać o tym,że cena nie równa się wartości.Najlepsze odwzorowanie wartości auta mają angielskie fury.

Edytowane przez Tramal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, DOHC said:

Jeśli uważasz że w Szwecji masz źle, zapraszam do Polski. Pomogę w znalezieniu pracy za 1500-3500 w zależności od predyspozycji. Po rocznym pobycie zdasz raport na forum, podpiszesz swoim nickiem. Szkoda mi, że się tak męczysz w tej Szwecji więc chętnie pomogę z pracą tutaj. 

A gdzie ja napisałem, że mi źle jest w Szwecji? Nie bardzo rozumiem tą gównoburzę. Napisałem tylko ile w Szwecji kosztuje paliwo, które jest tutaj tanie. Zresztą dzisiaj widziałem jeszcze tańsze za 11 koron czyli 5 złotych. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2019 o 16:07, AR2DI2 napisał:

Jak ktoś jeszcze nie wierzy, ze Polska obecnie jest kolonią, ktora jest tylko dojną krową, to jest naiwny.

 

Jest, bo sami sobie Polacy na to pozwalają. Widać, że społeczeństwo lubi być okradane i poniżane. Jeżeli byłoby inaczej, to na ulicach trwały by krwawe protesty.

 

Dnia 25.01.2019 o 16:10, Perun82 napisał:

Niestety słuchać tylko brzdęk łańcuchów...

Niestety, to pokolenie zostało wychowane w niewoli i jest niezdolne do samodzielnej egzystencji. Dlatego ono pragnie socjalizmu. Wiesz dlaczego Mojżesz chodził na pustyni przez 40 lat? Po to, żeby wymarło pokolenie, które urodziło się w niewoli bo oni wiecznie narzekali i chcieli wracać do swoich oprawców. A teraz przełóż to na czasy obecne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.