Skocz do zawartości

Praca i Zajęcia Kobiet z Borderline


Survivor

Rekomendowane odpowiedzi

Temat związku z osobą Borderline jest mi znany z własnego życiowego doświadczenie, chyba najbardziej boleśnie jest to odkryć i zrozumieć będąc ofiarą takiej osoby, (nie miałem nigdy wiedzy na ten temat dopiero po własnym ciężkim doświadczeniu) dużo straconego zdrowia i choroby organizmu który to zawsze daje znaki, alert że coś tutaj nie gra w relacji/związku czyt.(Rollercoaster emocjonalny/chaos) Takie osoby nie powinny się łączyć w pary ze zdrowymi jednostkami, a tym bardziej mieć dzieci, oni nie umieją kochać drugiego człowieka tylko go wykorzystywać, taka osoba jest naznaczona w domu rodzinnym coś się wydarzyło w dzieciństwie i tworzą się takie zaburzenia, często matka jest taka sama, brak empatii i ludzkich odczuć, tam jest albo czarne albo białe tam nie ma nic pomiędzy.

 

Jest to bardzo ciężki temat i uważam że wszyscy co piszą uciekać mają racje ale nie uciekać, nie można pokazać takiemu człowiekowi że się go boisz i uciekasz, po prostu twardo pokazać i odejść, jak nie ma dzieci i zobowiązań, odejść i zająć się swoim życiem( olać i zapomnieć, nie sprawdzać nic, co u niej, socjale itp. usunąć ze swojego życia i wyrzucić te wspomnienia które będą wracać, ,nie reagować na próby kontaktu, a takie będą, dlatego są te powroty i rozstania, takie testowanie granic, żadnego zostania przyjaciółmi, może być taka próba)

 

Uważam że ludzie powinni być edukowani w szkołach o istnieniu takich zaburzeń i obecności w społeczeństwie takich żeńskich potworów/predatorów którzy to grają w skórze skrzywdzonej życiowo owieczki, którą to niby każdy oszukał i zawiódł a ona jest taka dobra i wspaniała a każdy ją wykorzystuje Czyt. (Wilka w skórze owcy/oprawcy, wampira emocjonalnego/psychicznego kata) rzeczy które robi, lustruje na drugiego człowieka, potrafi idealnie nastawiać na siebie ludzi, skłócić z bliskimi, czytałem o przypadkach bardzo ciężkich gdzie ludzie wariowali przez takie osoby a nawet popełniali samobójstwo.

 

Ona udaje i gra cudowną osobę pracuje nad swoim wizerunkiem, to wszystko co ma, oprócz tej pustki w sobie, manipulacja i wieczna intryga, kłamstwo jak z nut, Takie osoby kłamią tak łatwo jak oddychają, ich metodą jest wzbudzanie litości. Najgorsze jest to że wyszukują często dobrych, szczerych i uczynnych ludzi, wykorzystują ich, wysysają i niszczą im życie, przez co stają się emocjonalnymi wrakami, w każdym bądź razie pozwolę sobie założyć temat, tego jeszcze tutaj nie wyczytałem, może być to kolejna ważna wskazówka na wyłapanie takich chorych i zaburzonych jednostek w naszym społeczeństwie, mianowicie proszę jeśli możecie się podzielić wiedzą, w jakich zawodach lub zajęciach pracowały wasze borderki , to jest bardzo ciekawe i pewnie też ma to znaczenie dla takiego bordera w jakim środowisku jest na co dzień, żeby grać w swoją rolę jak w teatrze.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2019 o 00:06, aqlino napisał:

Moja ex borderka pracowała w różnych zawodach, pozostawała też bez pracy. Teraz jej marzenie sie spełniło, od kilku lat pracuje z dziećmi. Realizuje tym samym potrzebę bycia z ludźmi a tylko z dziećmi może rozwijać infantylne relacje. Ma też widownię rodziców, współpracowników i to szerokie grono może ją podziwiać

Dzięki za ciekawe spostrzeżenie, tak, tak lubią być na świeczniku, dokładnie taki mały cyrk, zauważyłem że te osoby lubią być gdzieś pomiędzy kimś lub czymś ważnym dla kogoś, zależy im by pracować z ludźmi blisko, tworzą taką sztuczną bliskość, kontakty sam na sam często, żeby robić chaos i intrygę i tym się karmić, proszę o dalsze spostrzeżenia/doświadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoba którą podejrzewałem/podejrzewam o borderline uwielbia:
-social media
-uwydatnianie swoich poglądów
-pokazywanie swoich prac, nawet najgłupszych technicznych rzeczy
-staranie się pomagać innym (na zasadzie - zauważ że Ci pomagam, doceń to)

Ogólnie to wszystko łączyło się w takie szukanie poklasku i akceptacji. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minutes ago, Bombas said:

-social media
-uwydatnianie swoich poglądów
-pokazywanie swoich prac, nawet najgłupszych technicznych rzeczy
-staranie się pomagać innym (na zasadzie - zauważ że Ci pomagam, doceń to)

Ogólnie to wszystko łączyło się w takie szukanie poklasku i akceptacji. 

A to nie jest normalna kobieta? Zaraz borderka...

 

Dodatkowo zamiast skupiać się i doszukiwać Borderek sugeruję skupić się na sobie:

Dlaczego związałem się z taką kobietą

Dlaczego trwałem w takim związku

Co jest ze mną nie tak i jak mogę to rozwiązać poprawić?

 

Ponieważ skupiając się tylko na biadoleniu i obwinianiu be kobiety chwila moment i będziemy w kolejnym toksyczną osobą, która będzie sprawiała, że czujemy się potrzebni pomagając jej i ratując Świat.

 

 

Edytowane przez Pytonga
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Bombas napisał:

Osoba którą podejrzewałem/podejrzewam o borderline uwielbia:
-social media
-uwydatnianie swoich poglądów
-pokazywanie swoich prac, nawet najgłupszych technicznych rzeczy
-staranie się pomagać innym (na zasadzie - zauważ że Ci pomagam, doceń to)

Ogólnie to wszystko łączyło się w takie szukanie poklasku i akceptacji. 

Oczywiście, Social media Fb i Ig to ich największe narzędzie do manipulacji i sterowania na odległość, zdjęcia i opisy, jak wie że oglądasz to masz tam takie podteksty/szpile w twoją stronę po rozstaniu, a w czasie związku opisy i zdjęcia na osiąganie celów lub wygenerowania pewnych zachowań, pisanie o uczuciach i innych pięknych bzdurach, które nic nie maja wspólnego z tym jak to się przekłada w życiu codziennym. 

Przypomniało mi się jeszcze coś, dużo spraw one lubią załatwiać po przez pisanie, niż rozmowę w cztery oczy, tam starają się wtedy dobrze sterować emocjami/uczuciami, lub łatwiej im na chłodno kogoś zmanipulować. Gdy ostro namieszają to uciekają jak małe dziecko i boją się konfrontacji na żywo lub przy kimś, wtedy robią lustro i całą akcje odwracają i opowiadają innym że to ty wykonałeś daną sytuacje i to co ona zrobiła przypisują tobie, istny dom wariatów, intryga non stop, trudne sprawy! tylko nie oglądasz w przed tv zajadając popcorn, tylko jesteś w środku zdarzeń, nie polecam :)

Smartfon to jak by był przyklejony do ręki, bardzo dużo czasu w telefonie.

Takie moje spostrzeżenie jak by one miały wgrane oprogramowanie do działania, bo zachowania są bardzo podobne z mojej obserwacji i z tego co wyczytałem na tej stronie itp.

27 minut temu, Pytonga napisał:

A to nie jest normalna kobieta? Zaraz borderka...

 

 >>>Nie, borderka to nie jest normalna kobieta drogi kolego
Wiem też jak wygląda normalna kobieta bo byłem i w takich związkach, także wiem jak wygląda toxic i nie toxic związek.

 

Dodatkowo zamiast skupiać się i doszukiwać Borderek sugeruję skupić się na sobie:

Dlaczego związałem się z taką kobietą

Dlaczego trwałem w takim związku

Co jest ze mną nie tak i jak mogę to rozwiązać poprawić?

 

 >>> Praca nad sobą wiadomo i nikt się nie użala, potraktuj to jako temat naukę, wiedza to ważna sprawa, to będzie drogowskaz dla innych którzy tutaj przyjdą ze zwichrowaną psychą po takich potworach, jak tu dotrą to chwała im za to, bo niektórzy nie dotarli a znałem takich i ich naprawdę ciężkie życiowe tragedie, wiec proszę nie lekceważ tego tematu bo to może być dla kogoś jak drogowskaz lub lekarstwo.

 

Ponieważ skupiając się tylko na biadoleniu i obwinianiu be kobiety chwila moment i będziemy w kolejnym toksyczną osobą, która będzie sprawiała, że czujemy się potrzebni pomagając jej i ratując Świat. 


 >>>Dokładnie proszę w tym temacie nie biadolić, skupiamy się na głównym temacie, praca i zajęcia, można też dorzucić czyny i zachowania.
Dużo zdrowia i niech moc będzie z wami bracia :) 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Pytonga napisał:

A to nie jest normalna kobieta? Zaraz borderka...

 

Dodatkowo zamiast skupiać się i doszukiwać Borderek sugeruję skupić się na sobie:

Dlaczego związałem się z taką kobietą

Dlaczego trwałem w takim związku

Co jest ze mną nie tak i jak mogę to rozwiązać poprawić?

 

Ponieważ skupiając się tylko na biadoleniu i obwinianiu be kobiety chwila moment i będziemy w kolejnym toksyczną osobą, która będzie sprawiała, że czujemy się potrzebni pomagając jej i ratując Świat.

 

 

Tak, to są normalne zachowania kobiet ale do pewnych granic. Poza tym napisałem że podejrzewam, ale to bardziej z innych powodów niż te które wypisałem. Pewnie nie jest border, ale niektóre zdarzenia mnie zaczęły ciekawić, szczególnie patrząc na przeszłość panny :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uciekać jak najdalej!

 

Jest tutaj dział poświęcony zaburzeniom, pomaga też poradnik @Mosze Red o wybieraniu żon, gdzie można przewidzieć już na wstępie że możesz mieć do czynienia z zaburzoną jednostką.

 

Ważne jest też to co @Pytonga napisał, o przyjżeniu się sobie, bo dopiero tutaj możemy zacząć zmianę w życiu.

 

A szukać cech wspólnych u ludzi zaburzonych nie należy w tym czym się zajmują, bo to zupełnie nie jest miarodajne, ale w ich dzieciństwie, wzorcach, rodzinie i wychowaniu. Tak jak pisałem wyżej @Mosze Red o tym pisał.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Taboo napisał:

A szukać cech wspólnych u ludzi zaburzonych nie należy w tym czym się zajmują, bo to zupełnie nie jest miarodajne, ale w ich dzieciństwie, wzorcach, rodzinie i wychowaniu. Tak jak pisałem wyżej @Mosze Red o tym pisał

Tak, dzieciństwo to właśnie ten czas kiedy to zaburzenie chyba jest wytwarzane, brak miłości jednego z rodzica lub jakaś walka w domu, kłótnie rodzinne, zauważyłem że takie borderki często wychowywały się bez ojca lub był nie obecny w domu, rodzice w separacji, nie mają dobrych wzorców, brak miłości, matka nie szanowała ojca który był jak bankomat i one to podłapują szujką adoratorów, białych rycerzy czyt. (obiektów do manipulacji/wykorzystywania/wyssania)
One mają takie czasem charakterystyczne spojrzenie taki wkurw, takie coś specyficznego w oczach, ogólnie maski zakładają od okazji :)


Polecam obejrzeć film, Pani sama jest ofiarą zaburzonej narcystycznej osobowości i ma dobrą wiedze na ten temat:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 29.01.2019 o 23:18, aqlino napisał:

...to zaburzenie przejawia się właśnie w lęku przed opuszczeniem i w hiper kontroli.

Inny przykład gdzieś wyczytany z którym się zgadzam :
 ''Masz być jej lalką na sznurku poddawaną atakom werbalnym, biernej agresji lub ignorowaną (np. powiedzenie słodkim głosem czegoś okrutnego i późniejsze oskarżanie cię o bycie przewrażliwionym). ''

Natomiast pojawia się pytanie , czy zna ktoś przypadki wyleczenia Borderki ? bo jak do tej pory  wyczytałem aby uciekać gdzie pieprz rośnie z zachowaniem własnego zdrowia psychicznego itd.

 

 

 

Edytowane przez Pikkardo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim życiu natrafiłem na taki huragan, a zaczęło się jak w tym kawale „kobieta jest jak huragan”, ale domu i samochodu nie porwała. Ten huragan wisiał nad moją głową około 3-4 miesiące i zjawiska meteorologiczne, z którymi się zmagałem to :

- szantaże 

- próby wymuszenia 

- zastraszanie i groźby 

- liczne próby ataku mojej psychiki

- dziesiątki głuchych telefonów 24h na dobę

- próby obrócenia znajomych przeciwko mnie

- próba wpływu na moją prace 

- groźby samobójstwem 

- stalking

- dziesiątki monologów w formie wiadomości, wszędzie

 

Nie ukrywam, że gdyby brakło jakiejś z korzystnych okoliczności, to mógłbym ostro oberwać. Pod sam koniec dzięki wsparciu przyjaciela udało mi się nieugiąć i wypędziliśmy tego diabła tasmańskiego. 

„Jak nie prośbą, to groźbą” - to wystarczające podsumowanie przepędzenia.

 

@aqlino  bardzo dobrze przedstawił charakterystykę tego typu osobowosci, a ja mogę tylko dodać, że występują osobniki wzbogacone o dodatkowe zaburzenia. Ja natrafiłem najprawdopodobniej na hybrydę borderki i zaburzeń histronicznych, trochę jak „ciężkozbrojna atencyjna kurwa”

 

Chetnie udstępnilbym jej plucie jadem, dla wglądu i analizy, ale niestety forum jest jej znane i z tego co pamiętam, dokładnie przeczesywane. Z tąd też taka forma mojej wypowiedzi. Mogę je przesyłać w wiadomościach lub liczę na inne sugestie w razie chęci.  

 

Wnioski jakie wydedukowałem dzięki owemu doświadczeniu : miłość francuska może przynieść  gorsza skutki od  chwilówek. 

 

Bunus : Twórczość Sokoła i Marysi Starosty była w tamtym czasie jak aloes, a ich kawałek „Spierdalaj” często był mi inspracją odpowiedzi na ataki. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 29.01.2019 o 13:47, wojkr napisał:

Od ludzi z zaburzeniami takimi jak borderline, DDA, czy zaburzeniami dwubiegunowymi, najlepiej trzymać się z daleka zarówno w życiu prywatnym jak i w pracy.

@wojkr ma absolutną rację. Ludzi toksycznych należy eliminować ze swojego życia, ponieważ potrafią spierdolić system operacyjny w głowie, podobnie jak wirusy komputerowe potrafią wysypać system operacyjny :D 

Edytowane przez DanielS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DanielS napisał:

@wojkr ma absolutną rację. Ludzi toksycznych należy eliminować ze swojego życia, ponieważ potrafią spierdolić system operacyjny w głowie.

Potem tacy ludzie żalą się w netach i się nakręcają podobnymi. I powstają fitdarie i ich męskie odpowiedniki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.