Skocz do zawartości

Wołowina z chorych krów


Oktabryski

Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzałem reportaż TVN "Chore bydło kupię" pokazujący proceder skupywania przez ubojnie chorych lub okaleczonych krów. Polecam Wam do obejrzenia.

 

Sam nie klikam w kopiowane przez kogoś linki, dlatego też nie wklejam tutaj linku. Można łatwo znaleźć ten reportaż na stronie telewizji.

 

Materiał jest momentami niesmaczny ale interesujący. W dużym skrócie niektóre ubojnie prowadzą w nocy oddzielną linię uboju zwierząt, gdzie bez nadzoru weterynarza przerabiane są okaleczone krowy. Bydło to zgodnie z przepisami sanitarnymi byłoby niedopuszczone do przerobu. Wszystko odbywa się poza ewidencją.

 

Półtusze pokazane w reportażu wyglądają fatalnie, wycina się z nich różne fragmenty zanim trafią do przerobu.

 

Sam rzadko jem wołowinę, słabo się komponuje z resztą tego, co jem. Ale pewnie z wieprzowiną dzieje się tak samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty...koszty...taniej sprzedać nawet za grosze takie chore krowy niż płacić za ich ubój i utylizację. Co z tego zrobię ? - czy pójdzie na parówki, czy na karmę dla zwierząt ? Kto to wie. 

 

Osobiście ograniczam mięsa do dwóch posiłków na tydzień ( wykluczyłem z diety kurczaki i wieprzowinę - jak kupuję to tylko: indyk, kaczka, królik lub wołowina ). Do tego nie jem wędlin - żadnych, od czasu kiedy tak jem,to lepiej się czuje, bez żadnych dodatkowych treningów zgubiłem 5 kg...mam też lepsze wyniki badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.