Skocz do zawartości

Adam Kownacki


Rekomendowane odpowiedzi

Siemano

Myślę, że warto założyć temat o naszym pięściarzu. 

Co sądzicie o dzisiejszej walce? 

Wg mnie to co zrobił z Washingtonem to poezja. Takie walki chcę się oglądać i to nie tylko jako kibic danego zawodnika.

Chłopak ma szansę zwojować rynek amerykański, a ze względu na swoje pokorne usposobienie i bądź co bądź nie sportowy wygląd tym bardziej ciekawie ogląda się jego poczynania w ringu tym bardziej ze względu na to co robi w ringu.

Nie szczeka, wchodzi i zamiata. Bajka.

Jeżeli chodzi o przyszłość ciężko by miał z Joshua i Furym, ze względu na swoje braki w technice i ich twardość w ringu ale taki Wilder myślę że jest w jego zasięgu. Koniecznie musi jeszcze popracować nad pracą nóg i osłoną w ataku. Jeszcze jedna walka z topem i jazda z nimi.

Co bracia o nim myślicie?

 

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, tak interesuję się boksem, że  nie wiedziałem, iż babyface miał walkę...

 

Czasem coś tam zerknę w TV a raczej YT, Adama „poznałem” długo przed walką ze „Szpilką”. Na jakieś gali w USA, zapytany szyderczo przez jakiegoś pismaka z Polski o posturę odpowiedział coś w ten deseń:

- to jest boks, a nie kulturystyka.  

Zamknął mu mordę po czym wygrał, nie pamietam z kim.  W każdym razie były to czasy kiedy w Polsce nie był jeszcze znany szerszej publiczności. 

 

Poszukalem trochę filmików, aby zobaczyć co i jak. I lubię jego styl boksowania, ja laik który kompletnie się na tym nie zna, sam widzę jaki ten jego styl jest niewygodny dla oponenta. Jakiś inny jest, mam nadzieję, że osiągnie wszytko co będzie chciał.  

 

Co do tej pokory, to zawsze mówił, że za małolata dostawał w ciry, dlatego boks, jest trochę za spokojny.  

Edytowane przez zuckerfrei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem walkę przed chwilą. Świetnie mu poszło, tylko nie wiadomo czy to on był tak dobry, czy przeciwnik tak słaby. Nie znam się na boksie, ale wiem jedno na podstawie obserwacji z walk na szczytach wagi cięzkiej, że jak nie zamieni Kownacki sadła na mięśnie, to na szczyt nie dojdzie. 
Nie pamiętam żadnego "misia" z pasami federacji. Pamiętacie jakiegos?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuckerfrei Właśnie u niego bardzo ciekawy jest ten kontrast który tworzy z jednej strony jest bardzo spokojny, pokorny, z twarzy dziecinny, a z drugiej nokautuje wielkich koni jak leci. 

Sam powtarzał na przykład przy okazji walki z gitem, że wychował się na Brooklynie i  odzywki Szpilki nie robią na nim wrażenia wogóle.

Zdaje sobie sprawę, że o tytuł będzie bardzo ciężko jednak bardzo się cieszę bo dawno brakowało mi kogoś takiego w polskim boksie jak Adam. Ostatnio tylko Adamek wywoływał u mnie taki emocje chociaż w porównaniu do Gołoty były dużo mniejsze, bo na niego to wstawałem w nocy jako 11-latek:D

W każdym razie bardzo mu życzę żeby zarobił fure zielonych i spokojnie żył bo widać, że na to zasługuje i nie kreuje się na niewiadomo jakiego zabijake.

@AR2DI2 Może nie boks, ale mma. Wpisz sobie Daniel Cormier. Obecny mistrz półciężkiej i ciężkiej UFC. Potem Roy Nelson niegdyś czołówka wagi cięzkiej w UFC.

W boksie mięśnie nie walczą. Więcej mięśni oznacza więcej tlenu do dostarczenia. Gość którego znokautował teraz Adam walczył z obecnym mistrzem Wilderem, który można powiedzieć męczył się z nim 9 rund. 

Edytowane przez bulletproof
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już też jestem po. Adam wyglada już w tej walce jak młody bóg. Ja go pamietam jak stanik mógł nosić. Ma budowę jak mój kolega, witki, ręce cieniutkie, korpus nalany. Tu z @AR2DI2 się nie zgodzę. Myśle, że to „nalanie” masy może mu pomóc. Na pewno nie będzie wyglądał jak np Szpilka, chodzi mi po posturę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siła=masa x szybkość.

Ta waga, którą teraz ma jest optymalna.

Dodam, że w ostatniej walce pokonał już byłego mistrza świata, którego też znokautował.

Żeby nie było tak kolorowo koniecznie musi popracować nad obroną w ataku bo tutaj już po 1 rundzie miał rozcięcie. Z topem topu to nie przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kownacki nie kalkuluje, wchodzi do ringu i robi swoje. Presja ktorą wywiera oraz niesamowita ilość ciosów jak na wagę ciężką potrafi skutecznie wyłączyć wszelkie atuty przeciwnika. Mieliśmy w USA jeszcze jednego Polaka z podobnym stylem chyba w wadze średniej - Pawła Wolaka.

Szanuję Kownackiego zarówno jako sportowca jak i czlowieka, zupełne przeciwieństwo Szpilki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AR2DI2 Przykład masz w tej walce własnie Washington to kolos. 198cm i 117kg mięśni.

Jeżeli nie wystarczą ci przykłady z mma, wpisz Charles Martin. Mięśni za dużo nie ma, a mistrzem był. Właśnie jego pokonał w ostatniej walce. 

Do tego Luis Ortiz, Derek Chisora, Chris Arreola. To pięściarze topu walczący o mistrzostwo świata.

@zuckerfrei Artur Szpilka :)

Edytowane przez bulletproof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden pocisk. Szpili kibicowałem i dalej kibicuje. Denerwuje mnie tylko to, że w ostatnim wywiadzie domaga się reważnu z Kownackim zupełnie nie dopuszając do głowy, że przegrał przez to, że jest słabszy tylko bardziej przegrał sam ze sobą. Od niego mógłby choć trochę nauczyć się pokory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpilce tez kibicowałem, ale dlatego, że "fajnie ze nasz bije innych". Jednak Szpila to degenerat, a wiadomo, że "ze wsi wyjedziesz, ale wieś nie wyjedzie z ciebie". Pokazał to kiedy zaczął być rozpoznawalny - buta, duma, bluzgi na innych bokserów, poniżanie itd. Klasyczna sodówka, kiedy złapał "pare groszy". 

Jak nabierze pokory, a za gadaniem pójdą treningi, to jeszcze może...Ale jak dla mnie to watpliwe już czy on coś jeszcze jest w stanie ugrać. Został tak złamany trzema nokautami, że nie sądzę aby psycha jeszcze mu pozwoliła na coś większego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, The Motha said:

Moim zdaniem Szpilka (Jugołyn Dałn) to przeciętny bokser, ale za to mocno wypromowany ze względu na swój język, brak pokory i obycia, taki kolo oderwany od pługa.

Osobiście wróżę mu przyszłość w KSW.

Tak, błaznuje, a to się dobrze sprzedaje w tv. Kiedy odrzeć go tatuażu, uciszyć, i tylko pozwolić walczyć w ringu, okazuje się, że potrafił coś do pewnego pułapu. Tak ze dwa stopnie niżej niż mistrzowie. Na KSW ma za słabe nogi. Przynajmniej jak na ten moment. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam zbyt dobrze kariery Kownackiego. Z walk, które oglądam widzę że ma silny cios. Jednak te wałki tłuszczu mógł by zamienić na mięśnie i popracować nad techniką, jeśli chce zmierzyć się z szansą na wygraną z kimś takim jak Wilder czy Joshua.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Mordimer said:

Tyson Fury jest zalany , ale ma 2m wzrostu jest szybki i dobry techniczne.

Ale to wciąż i tak góra mięśni vs grubasek któremu wisi brzuch i cycki. Według mnie Kownacki jak się nie doprowadzi do stanu przemiany tego tłuszczu w mięśnie, nie przeskoczy o stopień wyżej. Ale to moja opinia tylko, i wnioski wyciagnięte z obserwacji mistrzów boksu, nie ze znawstwa, więc mogę się srodze pomylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, brama85 napisał:

Adam teraz zawalczy o pas z Wilderem albo Joshua .

Raczej nie ma szans na to w tym roku. Dla Wildera to za duże ryzyko, za małe pieniądze. Najpierw rewanż z Furym, potem zobaczymy.

Kownacki jest obecnie na 10 miejscu w rankingu BoxRec, awans o 1 oczko, Washinghton był na 44 przed walką, jest bardzo solidnym bokserem jednak to nie ten poziom co Fury i Joshua lub nawet 1 dziesiątka rankingu.

Powinien dostać teraz kogoś wysokiego z pierwszej dziesiątki i z nim zawalczyć pod koniec roku, potem jeśli wygra walka o pas z Wilder/Fury. Z Joshua nie ma niestety na tą chwilę żadnej szansy, to bardzo dobry, twardy pięściarz i szarże Adama nic mu nie zrobią bo będzie schodził z linii ciosu i blokował.

3 godziny temu, realista napisał:

Nie znam zbyt dobrze kariery Kownackiego. Z walk, które oglądam widzę że ma silny cios. Jednak te wałki tłuszczu mógł by zamienić na mięśnie i popracować nad techniką, jeśli chce zmierzyć się z szansą na wygraną z kimś takim jak Wilder czy Joshua.

Tak jak już pisałem ta waga jest optymalna. Spójrz, taktyka Kownackiego opiera się na szybkich rękach, presji i parciu do przodu. Do tego potrzeba dobrej kondycji i wytrzymałości. Teraz kiedy jest w takiej formie po prostu jest to nie opłacalne dla niego. Nie zmienia się czegoś co daję dobre efekty. To nie czas na eksperymenty. Gdyby spalił tłuszcz i zyskał trochę mieśni stracił by na wytrzymałości bo do mięśni musiał by dostarczać więcej tlenu. On w tej walce ważył 115kg i był bardzo dynamiczny. Te ciosy swoje ważą. Teraz tylko praca nad obroną i pracą nóg. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.