Skocz do zawartości

Termos


igor77

Rekomendowane odpowiedzi

Przemieliliśmy kilka termosów. Ostatni ze szklaną komorą B. stłukła już pierwszego dnia podróży. 

Najdłużej i z zadowoleniem służą nam stalowe Stanleye (zakręcane). Spoko mogę polecić.

Stalowe noname'y stosunkowo krótko trzymały ciepło. Automatyczny korek też prędzej niż później zaczynał podciekać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dodam od strony technicznej sposób napełniania gorącym płynem.

Najpierw wlewam troszeczkę wrzątku, zakręcam, potrząsam i kładę płasko na kilka minut aby złapał temp i nie pękł.

Potem wylewam i zalewam właściwym płynem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecę termosy firmy Esbit lub Stanley...mam dwa litrowe jeden na kawę drugi cherbate. Oba trzymają cały dzień, przy czym warto zwrócić uwage przy zakupie termosu by miał korek stały, bez żadnych guzików do nalewania, zwykły korek do odkręcania. Warto też przed zalaniem termosu go zahartować - zalać wrzątkiem i poczekać z jakieś 5 minut - dużo dłużej trzyma ciepło.

 

Ciekawe są termosy firmy Rockland - jednak nie mam żadnego więc się nie wypowiem, planuje jednak zakup litrowego - obiadowego, nadaje się zarówno na cherbate czy gorącą zupę/krem kapitalna sprawa na wyprawy.

Bardzo dobre są termosy szklane próżniowe, jednak są drogie i deliktne.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na te termosy - Termite, ładne wzornictwo, podobne trochę do Stanleya. Wyglądają zachęcająco, no i próżniowy - stalowy w cenie ok 100-110 zł za 1l - dobra cena.

Esbita (1l) mam na herbatę i ma on już jakieś 6 lat, ten sezon na pewno obleci, ale na przyszłą zimę kupię nowy - sprawdzę sobie termos od Termite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 10 lat używam termosu Fjord Nansen Honer 1l. Tani klasyczny termos. Po "zahartowaniu" spokojnie trzyma temperaturę przez 8h(napój jest gorący) 12h (napój jest ciepły) w temperaturach otoczenia  poniżej zera(do -15). 

 

 

Edytowane przez Baca1980
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.