Skocz do zawartości

Seksizm życzliwy v mowa nienawiści.


deleteduser74

Rekomendowane odpowiedzi

 Co to jest PMS? To odmiana BSE występująca tylko u kobiet. 

 

Żarcik, żarcikiem, ale uwaga panowie, to już jest seksizm życzliwy. Tak dobrze czytacie. I tu tadada, mało tego, planują to podpiąć pod mowę nienawiści! 

 

Czym, że jest seksizm życzliwy? 

Jest to przekonanie, że kobiety są lepsze pod pewnym względem od mężczyzn, szlachetniejsze, delikatniejsze- faceci natomiast, powinni je wielbić i chronić. 

 

Inne przykłady seksizmu? 

Prośba o zrobienie herbaty, uwagi z podtekstem seksulanym, komentarze na temat wyglądu, oskarżanie o Pms, erotyczme żarty czy też nierówność placowa. 

 

Czy aby napewno to przykłady seksizmu z definicji? 

Większość z nich można podpiąć pod nietakt, brak kultury czy obyczajów. 

Żadna to dyskryminacja czy uprzedzenia. 

 

Jak kobieta zrobi ze mnie niekompentnego, słabego faceta, to w ten sposób się dowartosciowuje. To jest seksizm? Nieeee. Dziewczyna ma zapewne ze sobą problemy.

Bo seksizm to jest taka magia a raczej magiczne słowo. Bo odwrócmy osoby i mówił by to mężczyzna.

Kociokwiku było by co miarą, ze strony feministek. Hipokryzja a raczej podlosc ludzka nie zna granic! 

 

 

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co ci Still chodzi, ale dziś w pracy przychodzi do mnie koleżanka z prośbą, żebym jej pożyczył wózek bo coś tam przewieźć trzeba.

No to ja od razu, że wózek jest w tym i w tym pokoju, sama sobie pójdzie, sama przewiezie i sama ma oddać na swoje miejsce.

Jeszcze dorzuciłem, że kobieta ma być samodzielna i ogarnięta. 

Akurat trafiło na taką koleżankę co i tak nie księżniczkuje więc trochę szkoda, ale ogólnie laska zadowolona była ze stanowczego podejścia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztuczne pojecie... "życzyliwy seksizm"...równie dobrze można stosować "życzliwą ksenofobię" lub jeszcze lepiej... "życzliwy rasizm". Albo coś jest seksistowskie, albo życzliwe, pojęcia wzajemnie się wykluczają.

 

Czy seksizmem będzie jak powiem "weż się babo za robotę a nie tworz sztucznych problemów " ale jak powiem żartobliwym tonem no i życzliwym .... " kochany dziurawcu zrób coś pożytecznego " - to to już będzie życzliwym seksizmem ???

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, lewackiego bełkotu ciąg dalszy. Jak napisał brat @wojkr , to oksymoron. Skojarzyło mi się z "pozytywną dyskryminacją". Specjalność lewactwa - robienie ludziom kiślu z mózgu za pomocą bezsensownych, wewnętrznie sprzecznych pojęć.

Edytowane przez Wypas
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.