Skocz do zawartości

Biznes internetowy


Inside

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

chcę otworzyć swój biznes internetowy, mam praktycznie wszystko przygotowane i niedługo trzeba będzie wszystko formalizować pod tym względem.

Nigdy wcześniej nie miałem żadnej swojej działalności, dorabiałem jako freelancer i wśród moich zainteresowań nigdy nie było miejsca na teorię pod względem

przygotowań biznesu.

 

Chciałbym wiadomo, wycisnąć jak najwięcej pieniędzy z tego biznesu, przy czym zrobić to w 100% legalnie. Zyski szacuję na około 5-6 tysięcy miesięcznie brutto,

przy czym muszę się tym dzielić ze współpracownikiem. Kokosy to nie są, ale jest to praktycznie pasywny dochód.

Zastanawiam się teraz, co właściwie powinienem zrobić? Przecież założenie firmy to koszta ZUS, z tego co wiem to wręcz konieczne jest

zatrudnienie kogoś do księgowości (100 - 150PLN), podatek 19% od dochodów - no jakaś tragedia. A ja jeszcze opłacam wszystkie maszyny, żeby to działało.

 

Jestem w tym zielony i chciałbym spytać, czy w ogóle potrzebne jest zakładanie do tego celu firmy? To będą płatności internetowe, pieniądze będę otrzymywał

od pośrednika -  prawdopodobnie Microsms. Czy istnieje jakaś opcja żebym tylko płacił podatek z dochodu?

Niby słyszałem o czymś takim jak "Startup" i to chyba działa na zasadzie jakiejś fundacji z tego co przeczytałem, ale trochę mi to śmierdzi.

Właściwie to nie mam pojęcia co zrobić najlepiej w tej sytuacji.

Edytowane przez Inside
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Prawdopodobnie start-up pomyliłeś z inkubatorem przedsiębiorczości. Startup to nic innego jak startujący biznes. Jeśli będziesz prowadził taki biznes, to musisz założyć działalność gospodarczą, bo już przy takich zyskach nie łapiesz się do tej małej części przy której nie trzeba praktycznie nic zakładać. Także dopiero w tej chwili widzisz od początku, że prowadzenie biznesu w Polsce nie jest proste. Ale... jest dobra informacja. ZUS w aktualnej formie przez bodajże 6 miesięcy lub rok oferuje dużo mniejszą stawkę, zaś potem jeszcze obniżoną przez kolejny rok czy coś takiego - musisz doczytać. Także chyba po 2 latach tak naprawdę wchodzisz na tą zwykłą stawkę ZUS. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o te inkubatory przedsiębiorczości mi chodziło. Warto jest się w to wkręcać, czy jest tu jakieś ryzyko? Trochę mi to śmierdzi, bo koszta naprawdę wydają się być niskie i nie wiem na jakiej zasadzie to działa. Dajmy na to twojstartup.pl - pierwszy wynik z przeglądarki. W moim przypadku mogłoby to mieć sens?

 

Edytuję:

Druga rzecz to kwestia tego, że kończę szkołę w tym roku i będę musiał mieć ubezpieczenie. Na takim inkubatorze przedsiębiorczości, ZUS wychodzi 0zł i zastanawiam się - czy w takim wypadku mam to ubezpieczenie?

Edytowane przez Inside
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Inside napisał:

Dokładnie o te inkubatory przedsiębiorczości mi chodziło. Warto jest się w to wkręcać, czy jest tu jakieś ryzyko? Trochę mi to śmierdzi, bo koszta naprawdę wydają się być niskie i nie wiem na jakiej zasadzie to działa. Dajmy na to twojstartup.pl - pierwszy wynik z przeglądarki. W moim przypadku mogłoby to mieć sens?

 

Jak dla mnie jak chcesz byc niezależny w biznesie nie wchodź w inkubatory. Druga sprawa teraz jest 6 miesięcy bez ZUS, potem jak sie nie myle 2 lata obniżony. W inkubatorach pieniądze sa na ich subkoncie, nie mozesz wypłacać w każdej chwili etc. (Przynajmniej było tak jak ja sie tym interesowałem). 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci z doświadczenia byś nie uczył się prowadzenia firmy na swojej pierwszej aktywności. Popłyniesz na kosztach których nie jesteś świadomy i może nawet fajny pomysł polegnie. Rób to na czym się znasz a resztę musisz zlecić specjalistom... 

 

Zacznij od rozmowy z dobrą księgową w biurze rachunkowym. Podpowiem, że wyboru takiego biura nie dokonuje się wg najniższych stawek godzinowych ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, @Tim2049, powiem tak - mnie prowadzenie działalności nie jara pod względem takim, że sam się wszystkim miałbym zajmować. Na czym mi zależy to zalegalizowanie tych zysków, ogarnięcie podatku i zrobienie wszystkiego jak najniższym kosztem na pełnej legalności, bo zdaję sobie niestety sprawę z tego, że koszta firmy mogłyby być wysokie. To co robię też nie jest wymagające, właściwie kupić można tylko jeden "produkt" internetowy i zwyczajnie chcę z tego zyski tak, żeby mnie nikt nie dojechał :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówił mój ojciec prowadzenia firmy najlepiej nauczyć się pracując u kogoś na początku i podłapać pewne wzorce. Chodzi o to, że możesz się szybko sparzyć do biznesu, jeśli Ci nie wyjdzie. A szansa, że nie wyjdzie jest bardzo duża, po prostu. Ja nie planuje otwierania własnego biznesu dopóki nie napatrze się odpowiednio na prowadzenie przez kogoś kto robi to dobrze. Rok takiej "nauki" może Ci oszczędzić lata nerwów. @Inside

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inside jeśli to taki mikrobiznes, to może masz znajomego lub w rodzinie osobę która ma zarejestrowaną dz. gosp.?

Niech rozszerzy zakres działalności a Ciebie w niej zatrudni na ułamek etatu, Twojego pracownika na zlecenie, podpiszcie porozumienie jak będziecie się rozliczać wzajemnie, koszty i Twoja dola. Dopisać wystarczy odpowiedni numer pkd do tamtej działalności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Moriarty napisał:

@Inside Z tego co czytam to zrobiłeś jakąś aplikację na kompa, telefon?
Jeśli tak to jak to dystrybuujesz? Sklepy google, apple czy bezpośrednio? 

Pośrednik typu Microsms. To działanie na zasadzie usługi Premium

 

8 minut temu, Tim2049 napisał:

Wystarczy dopisać nowy numerek ewidencyjny i możesz działać w nowej branży. Pamiętaj by po wstępnej zgodzie na to usiąść z księgową i dowiedzieć się szczegółów!!! 

Okej, dzięki za pomoc, postaram się dowiedzieć więcej w takim razie. ;)

Edytowane przez Inside
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.