Skocz do zawartości

Liczba zgonów w 2018 roku.


Rekomendowane odpowiedzi

Masz rację, szkoda czasu, kultury nie masz więc nie widzisz problemu.

 

A w kwestia 500+ ....mamy taki a nie inny system, nic złego w nim nie widzę wielu ludzi na tym korzysta i dobrz bo od dawna zwykły  Kowalski nic nie mógł z państwa skorzystać.

Rozdawnictwem można nazwać  wyciąganie z budżetu państwa vatu przez duze firmy ..ale ok to jest wspieranie gospodarki, szkoda tylko że w większości nie polskiej.

Ale to jest ok, a danie komuś za "posiadanie" dzieci 500 zł to już zbrodnia, system padnie, będzie bankructwo wojna i koniec świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, wojkr said:

Głównym problemem odpowiadającym za kłopoty demograficzne  jest bieda i ubóstwo. Prawie 3/4 Polaków żyje na granicy biedy, wiesz jakie są koszty utrzymania dziecka ? Począwszy od urodzenia do okresu ukończenia szkoły. Chcesz poprawić demografię obniż poziom biedy, stwórz ludziom warunki do posiadania dzieci.

Wiadomo 500+ nie da efektowne ciągu 3-5 czy nawet 5 lat pierwsze efekty będzie widać po 10-15.

Co do premiowania posiadania dzieci co widzisz w tym złego ? Kto będzie pracować na nasze emerytury ? Bo ja na razie pracuje na emerytury obecnych emerytów. Lepiej żeby młodzi ludzie wyjeżdżali do Niemiec czy Francji i pracowali tam gdzie Niemiec i Francuz się nie chwyci za pracę? Czy może lepiej ściągnąć uchodźców by u nas pracowali?

Największy jazgot o 500+ robią Janusze biznesu, bo wcześniej mieli ludzi którzy pracowali za 800-900 zł na miesiąc po 12-14 godzin, a teraz większość kobiet mających dwójkę dzieci nie pójdzie do takiej pracy - i ma rację.

Po drugie - mam dziecko w wieku szkolnym i widzę różnicę, choćby w ubiorze dzieci w klasie syna, wcześniej połowa łaziła jak dziady, w cerowanych cichach po rodzeństwu. O wyjazdach na zieloną szkołę nie wspomnę - jak z klasy było 5 dzieci którym rodzice mogli dać kasę to wyjazd to max ...teraz jeżdżą wszystkie, ubrane chodzą normalnie.

Osobiście nie pobieram 500+ bo przekraczam progi i się mi nie należy, ale nikomu tego nie wypominam.

Bzdury, bzdury, bzdury. Zatem dlaczego w Niemczech nie ma dzietności, a w Afryce jest? Czy dzisiejsi Polacy są biedniejsi od Polaków 20, 30,50, 100 lat temu? Jak bogaci Polacy musieli być w latach '50? Warunki się zmieniły i oczekiwania kobiet. Ogromna rzesza młodych mężczyzn jest współcześnie samotna, a wiele matek wiąże się z obcokrajowcami, jest samotnymi matkami lub zwyczajnie woli się nie wiązać na dłuższą relację. Żadne programy socjalne nie poprawią tego problemu, a jeszcze ją pogłębią. Trzeba odejść niestety od tego modelu, bo jako kraj wymieramy. Kultura musi się zmienić, podejście ludzi. Gdzie ci współcześnie ludzie pracowali za tyle? Już od wielu lat powszechna jest emigracja na zachód i te czasy już się kończą, nawet na największych zadupiach. Odeszli od pracy, dostaną pieniądze za posiadanie dzieci i co? Myślisz, że Polska przez to stanie się wielka? Że wyrosną z nich wartościowe jednostki, a nie roszczeniowe leniwce? Wiesz, że taki program w swoich założeniach nie działa, bo dzietność się nie zwiększyła i nie zwiększy się? 

Nie wspomnisz o ludziach, którzy ucierpieli na podwyżce podatków spowodowanych tym socjalem. Sam chodziłem jeszcze 5-10 lat temu w ubraniach po starszych braciach i nie widzę tu ujmy na honorze. Chcę coś dla siebie - muszę zarobić. Taki jest ten okrutny świat. 
Także kraj nie wzbogaci się na tym. Te dzieci, które są inteligentne i mają potencjał się wybić, to się wybiją i tak, bo możliwości mają. Biblioteki otwarte, szkoły otwarte i będą osiągać. Nie widzę sensu zadłużania kraju 20 mld rocznie tylko dlatego, ponieważ dzieci mają chodzić w nowych ubraniach. Te najbiedniejsze mają i to od dawna jedzenie zapewnione. 

MPQEUou.png

Edytowane przez Strusprawa1
  • Like 8
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, wojkr said:

 

Rozdawnictwem można nazwać  wyciąganie z budżetu państwa vatu przez duze firmy ..ale ok to jest wspieranie gospodarki, szkoda tylko że w większości nie polskiej.

Ale to jest ok, a danie komuś za "posiadanie" dzieci 500 zł to już zbrodnia, system padnie, będzie bankructwo wojna i koniec świata.

VAT to podatek, grabież. Nie ma obywatela, czy firmy która by z państwem miała kontrakt - ja płacę tyle podatku za to państwo zapewnia mi ... . Jeśli ktoś nie zapłaci podatku, to po prostu nie dał się okraść. Ryzykuje pójściem do więzienia lub śmiercią, jeśli stawi opór policji.

Państwo nic nie daje, zagrabia podatkami pieniądze obywateli, a z tego, co po opłaceniu pensji 415 000 urzędników (za Gazetą Prawną), zostanie wypłaca socjal, kiełbasę wyborczą. Państwo nie ma swoich pieniędzy!

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzi jest bieda straszna. Zobaczcie w małych miasteczkach lub wsiach. Zarobi w fabryce 2000zł weź tu opłać mieszkanie czy jedzenie które kosztuje tyle co na zachodzie. Ten kto pracuje na zachodzie widzi, że jedzenie  ceny PL = DE  no oprócz mięsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem zdecydowanie za czymś takim jak 500+.

 

Państwo (rząd) powinno wspierać swoje społeczeństwo. Normalne państwo, nie republika środkowoafrykańska, gdzie rząd robi swoje, kradnie dla siebie, ma w dupie ludzi ze swego kraju.

 

Społeczeństwo natomiast zostawione same sobie klepie biedę, bo rząd nie daje im żadnych możliwości bo jest zajęty sobą - a powinien być zajęty pomaganiem i wspieraniem społeczności swego kraju!

 

A jeśli uważacie, że ludzie powinni radzić sobie sami bez pomocy państwa to po co rząd? Żeby na nich zapier***, płacić podatki i nic z tego nie mieć? a oni będą za moje podatki nic dla mnie i innych nie robić, tylko brać kasę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, cichy84 napisał:

Społeczeństwo natomiast zostawione same sobie klepie biedę, bo rząd nie daje im żadnych możliwości bo jest zajęty sobą

Mną się nikt nie zajmuje i nie klępie biedy, jeszcze na ten burdel płacę, conajmniej 500zl samej akcyzy za paliwo miesięcznie.

Rząd ma pilnować prawa i granic, to wszystko.

 

3e2d1c8ba6e92ca23bd6322ef39bc759.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wszystko można przekładać. Sytuacja demograficzna w Niemczech - gdzie konsumpcjonizm jest na znacznie wyższym poziomie i ludziom nie chce się mieć więcej niż jedno dziecko - albo wcale, kwestia też jest w ilości zawierających związków, jakoś brak chętnych na wyzwolone świadome praw Niemki. Niemiec jak ma wybór szuka półki lub Ukrainki.

Przekladanie sytuacji na Afrykę też jest chybione mówimy o wzorcach kulturowych. W Polsce większość ludzi chceiwc dzieci i nie stać ich, wola mieć jedno i mu siecej zapewnić niż mieć dwójkę i każdemu gówno dać.

 

Każdy ma swoje racje, szkoda tylko że większość jest zamknięta na inne argumenty niż rozdawnictwo, krach gospodarki ...  Ciekawe z jakich regionów Polski są głównie przeciwnicy - ja mam rodzinę w Bieszczadach i np tam 500+ podniosło komfort i poziom życia całych rodzin, za to się Januszą co jak pijawki na ludziach żerowali wody do dupy nalało. Dlatego jest i będę za.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc w bieszczadach zakłada się rodziny bez środków do ich utrzymania? Niech wezmą kredyt i zmienią pracę.

500+ bierze się z kieszeni ludzi, którzy dużo zarabiają i wydają. U mnie same opłaty to z 3000zl miesięcznie. Płacę w tym podatki, nie mam rodziny na utrzymaniu, a płacę na czyjąś. To jest złodziejstwo. Idź pod dom biznesmena i powiedz, że Ci się coś od niego należy. Pejsaci na garbie biedaków trzymają władzę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Imiennik napisał:

Więc w bieszczadach zakłada się rodziny bez środków do ich utrzymania?

To jest to matrixowe myślenie - muszę mieć rodzinę i dziecko. programowanie w 100% skuteczne. 

 

Problem demografii to problem dla systemu, bo nie opiera się na pracy, a na świeżym mięsie dostarczanym przez inkubatory. Dlatego będą wspierani, ci, którzy użyczą swojego nasienia i macic ku chwale ojczyzny.  Nie jest premiowania praca, rozwój bo od razu do dupy dopierają się skarbówki i inne macki systemu. Ale jak masz gromadę dzieci i postawę - dej - wtedy system idzie z pomocą. 

 

Musimy dłużnej żyć bo nie ma kto pracować na nasze emerytury - przecież to jawna kpina z logiki.  

Edytowane przez Perun82
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo prezentujesz super punk widzenia weź kredyt i zmień pracę, gratuluje.

Szkoda czasu na dalszą dyskusję, widzę że nawet na forum otwarte powiedzenie że popiera się politykę 500+ wywołuje u ludzi tyle jadu i agresji. 

Argumentacja rodem  z manifestacji KODu albo Nowoczesnej, przy czym najlepiej wyzywać ludzi od idiotów i być oburzonym że nic w tym złego.

Ps.

Co złego w posiadaniu rodziny ? Nie chcesz nie to miej i nie narzucaj swojego punktu widzenia innym.

Edytowane przez wojkr
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wojkr napisał:

otwarte powiedzenie że popiera się politykę 500+ wywołuje u ludzi tyle jadu i agresji. 

Jak zabiera się ciężko zarobione pieniądze i przeznacza na tych, którzy mają zachciankę w postaci dziecko to się nie dziw. Na zachcianki trzeba samemu zarobić, a nie doić od innych. 

 

5 minut temu, wojkr napisał:

Co złego w posiadaniu rodziny ?

Nic, ale za swoje. 

 

6 minut temu, wojkr napisał:

Nie chcesz nie to miej i nie narzucaj swojego punktu widzenia innym.

Chcesz rodzinę , to najpierw na nią zarób a nie okradaj innych. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie forsuje prezentuje swój punkt widzenia i odpowiadam na twoją argumentacje z którą się nie zgadzam.

A to czy mi ubliżyłeś czy nie to nie tobie oceniać, zgodnie z moim poczuciem do którego mam prawo - nazywając mnie w swojej argumentacji idiotą - ubliżyłeś mi.

Brak ci kultury na prowadzenie dalszej dyskusji, poza argumentacją że padnie gospodarka, rozdawnictwo, nazywanie kogoś idiotą lub zmień pracę i weź kredyt za wiele nie prezentujesz.

 

Pisanie że pieniądze z 500+ są przeznaczane na zachcianki to argumenty takie sobie, skąd wiesz kto i jak przeznacza, uważasz że wszyscy, korzy biorą 500+ marnują tą kasę ? 

?

Edytowane przez wojkr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wojkr napisał:

Brawo prezentujesz super punk widzenia weź kredyt i zmień pracę, gratuluje

To była ironia.

 

7 minut temu, wojkr napisał:

Argumentacja rodem  z manifestacji KODu albo Nowoczesnej

Aha czyli jak nie PiS to PO. Wiadomo z kim mamy do czynienia.

 

8 minut temu, wojkr napisał:

Co złego w posiadaniu rodziny ? Nie chcesz nie to miej i nie narzucaj swojego punktu widzenia innym.

Co złego w nieposiadaniu rodziny? Chcesz to miej, ale utrzymuj ją z własnych pieniędzy. Nie narzucaj swojej rodziny innym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa dyskusja, podobna była w temacie dodatkowych emerytur dla matek. Tak czytając widzę, że glosy są podzielone. Ja jednak włączając się w dyskusję popieram argumenty @Imiennik. Nie, 500+ nie poprawi dzietności. Dobrobyt bierze się z ciężkiej pracy. 

 

Dla wszystkich którzy wierzą w programy socjalne, interwencjonizm polecam opus magnum Ludwig von Mises pt. Ludzkie Działanie. Jeśli wysiłek włożony w przeczytanie tej nie łatwiej książki nie zmieni myślenia to już raczej nic tego nie zmieni.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, wojkr napisał:

Tak się składa że jestem apolityczny, ani za PiS ani PO, ani Kukiz, ani jakąkolwiek inną partia, nie mam złudzeń co do polityki.

A moje przekonania są takie a nie inne i ci nic do tego, ja nie oceniam twoich.

Tu nie chodzi o ocenianie. Dociera do Ciebie fakt, że popierasz zabieranie jednym i dawanie drugim? To jest praktycznie komunizm, redystrybucja dóbr.

 

@Soprano

Dzięki. Tak jak pisałem, dzięki temu rozdawnictwu wiele osób z mojej rodziny całe życie ciężko pracowało, a żyje od pierwszego do pierwszego. Ich potencjał został roztwoniony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok popieram 500+ , uważam że to w znaczy stopniu poprawia sytuację wielu rodzin - szczególnie najbiedniejszych, a w przyszłości może mieć wpływ na wzrost demograficzny.

A co nie mogę mieć swojego zdania? Popełniam przestępstwo ? Stosuje mowę nienawiści ?  Mam takie zdanie i ci nic do tego, a już naprawdę nie masz prawa nazywać kogoś idiotą bo prezentuje inny punkt widzenia - tak powtarzam się - bo mi ubliżyłeś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wojkr napisał:

A co nie mogę mieć swojego zdania?

 

Jakie są źródła Twojego punktu widzenia odnośnie zasadności polityki socjalnej i +500? Ja swoje poglądy wyrobiłem czytając książki ludzi mądrzejszych odemnie, którzy całe życie poświecili na zbadanie prawideł ekonomicznych.

Edytowane przez Soprano
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, wojkr napisał:

Popełniam przestępstwo ?

Jeśli miarą przestępstwa jest dla Ciebie prawo stanowione przez ludzi przy władzy, to jesteś niewolnikiem i człowiekiem bez wspomnianego przez Ciebie kręgosłupa moralnego. W tym momencie popierasz przestępstwo. Skup się na zrozumieniu zanim znów coś napiszesz.

 

Tak, 500+ poprawia sytuację najbiedniejszych, ale jakim kosztem? Kosztem przymusu. Logika Kalego. Kalemu dać dobrze, Kalemu zabrać źle. Teraz dobrze bo Kali dostawać i się nie martwić, prawda? Wiem, że się nie zalapujesz na 500+, to luźna dywagacja.

Edytowane przez Imiennik
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argumentacja... szok, albo z Miecie albo zmieciem. 

Moja argumentacja ....widzę ze ludziom, którzy korzystają z 500+ jest lepiej i to mi wystarczy, z osób które znam nikt tej kasy nie przeznacza na alkohol, ani na zachcianki pieniądze idą choćby na takie rzeczy jak zakup butów dziecku na zimę, kurtki czy wykupienie obiadów w szkole.

 

Jakim prawem zarzucasz mi brak kręgosłupa moralnego - bo mam inne zdanie ? Kradnę? Ponawiam ? Ubliżam ?

Wy naprawdę nie możecie znieść tego że ktoś ma inne zdanie, nie zgadza się z waszym poglądem. 

Nie zrobiłem nic złego a ty nazwałeś mnie idiotą bo wyraziłem swoje zdanie, jeszcze śmiesz mówić o kręgosłupie moralnym, mówisz o rzeczach o których nie masz pojęcia.

Nic wam do mojego zdania w macie swoje nie oceniam tego tylko sposób i poziom a właściwie jego brak w dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie naginam faktów, ludziom dzięki 500+ jest lepienj, mam podać nazwiska i adresy ludzi którzy biorą 500+  - ludzi których znam z "wywiadówek" u dziecka w szkole.??

Generalizowanie że 500+ idzie na zachcianki i to wspieranie patologii, albo że przez 500+ padnie gospodarka, to jest naginanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, wojkr said:

Nie nie naginam faktów, ludziom dzięki 500+ jest lepienj, mam podać nazwiska i adresy ludzi którzy biorą 500+  - ludzi których znam z "wywiadówek" u dziecka w szkole.??

Generalizowanie że 500+ idzie na zachcianki i to wspieranie patologii, albo że przez 500+ padnie gospodarka, to jest naginanie.

 

Jakim ludziom? Ja znam ludzi, którym dzięki podwyżkom cen produktów i podatków jest gorzej. I co teraz? Jak się zrobi drugą Wenezuelę, to padnie gospodarka. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wojkr napisał:

eneralizowanie że 500+ idzie na zachcianki

Same dziecko jest zachcianką generująca potężne potrzeby pieniężne.  Jeśli kogoś nie stać na taki luksus - to nie powinien mieć, proste. Twoja zachcianka -Twój problem. 

1 godzinę temu, wojkr napisał:

idą choćby na takie rzeczy jak zakup butów dziecku na zimę, kurtki czy wykupienie obiadów w szkole.

Czyli dzielnie walczymy z problemy, który sam stworzyliśmy.  Tak jak z każda zachcianką generującą koszty.  Niestety nadal pokutuje powiedzenie jakoś to będzie, pan Buk wychowa

 

1 godzinę temu, wojkr napisał:

Wy naprawdę nie możecie znieść tego że ktoś ma inne zdanie, nie zgadza się z waszym poglądem. 

Ciężko zgadzać się, jak lwia cześć ciężko zarobionych pieniędzy idzie na cudze zachcianki. My sobie odmawiamy pewnych spraw, bo myślimy strategicznie, ale cześć naszego hajsu idzie na ludzi żyjący z dnia na dzień. Nie dziw się oburzeniu.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.