Skocz do zawartości

Dobre życie oparte jest na dobrych związkach.


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, trop napisał:

jakoś czule i dałbym sobie głowę uciąć że zwróciła się do tej osoby słowem Marcin. Nie wiem co zrobić. W dodatku suszy mi głowę bym więcej kasy zarabiał

Ma więcej kasy zarabiać, by pańcia pokazała kochankowi jaka to jest niezależna, potrafiąca za siebie zapłacić ?
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, misUszatek napisał:

@Bonzo czy gdyby małżeństwo Ci się nie rozleciało a żona była by twoją partnerką w życiu, która Cię wspiera i szanuje to byłbyś bardziej szczęśliwy niż teraz gdy jesteś sam?

Nie wydaje mi się ponieważ w życiu przerobiłem następujące konfiguracje związkowe, okołozwiązkowe, bezzwiązkowe i damsko-męskie:

1. Byłem żonaty

2. Byłem w stałych związkach niemałzeńskich

3. Utrzymywałem (i utrzymuję) FwB

4. Byłem sam jak palec i korzystałem z div

5. Jak byłem gówniarzem to nie korzystałem z niczego związanego z kobietami

 

Z mojej wiedzy własnej, lektury dowodu osobistego i twierdzeń nowego uzytkownika forum o nicku @janciow0dnik wynika, że bez trzech lat zyję na tym ziemskim łez padole pół wieku.

Gdybym miał wskazać najbardziej udany okres mego życia - odpowiedź jest oczywista - TERAZ.

 

Jest po prostu zajebiście.

 

10 minut temu, misUszatek napisał:

żona była by twoją partnerką w życiu, która Cię wspiera

Hehe. Żony nie mam, w związku nie jestem a wspiera mnie dobrym słowem i jeszcze lepszym towarzystwem więcej niż jedna kobieta.

Gdybym miał żonę - to byłaby to tylko jedna kobieta.

Obecnie jest więcej niż jedna - zatem logicznym się wydaje, że rozwiązanie redundantne jest lepsze od pojedyńczego.

 

Na spotkankach same uprzejmości, Piotrusiu to, Piotrusiu a może cukiereczka, Piotrusiu a może rybkę, a może winka - czegóż chcieć więcej ?

Nic. Najwyżej w czasie kolacji u damy redundantnej zacytować naszego wieszcza z okresu romantyzmu:

"Twardowski siadł w końcu stoła

Swe boki podparł jak basza

Hulaj dusza, hulaj woła

Śmieszy, tumani, przestrasza"

Edytowane przez Bonzo
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, misUszatek napisał:

a może zdecydowanie lepiej niż siedzenie samemu w domu przy netfliksie

Mogę miec prawdopodobnie głupie pytanie ?

No pewnie, że mogę - a co to jest ten netflix ?

Poważnie, nie wiem.

 

Czym jest sympatia.pl. erodate czy nawet zbiornik, roksa i odloty - wiem swietnie

Ale o netflixach to jeszcze nie słyszałem :)

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bonzo

Netlix to taki portal z filmami i seriali. Nowe telewizory mają wbudowane programy do jego obsługi więc nie potrzebujesz kompa aby oglądać. Płacisz abonament i masz dostęp do całej bazy filmów bez reklam. 

 

Tam też jest szczególnie skrajnie bialorycerski serial pod tytułem Outlander gdzie pokazana jest wielka miłość pomiędzy kobietą i mężczyzną. Moja żona to ogląda i jak czasem spojrzę to mi słabo. Główny bohater jest bity, gwałcony, więziony i ciągle ładuje się w kłopoty dla takiej jednej dupy niezłej w łóżku, która żyje sobie jak królewna i rzadko kiedy dostaje po dupie. W zasadzie wcale.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, RealLife napisał:

@Bonzo

Netlix to taki portal z filmami i seriali.

To jest odpowiedź ! - jak to rzekł Lutek Danielak w "Bohaterze Roku" Feliksa Falka.

Przed chwilą, RealLife napisał:

Nowe telewizory mają wbudowane programy do jego obsługi więc nie potrzebujesz kompa aby oglądać. Płacisz abonament i masz dostęp do całej bazy filmów bez reklam. 

Ha. Nie mam nowego telewizora. Nawet starego nie mam. Żadnego nie mam :)

 

Przed chwilą, RealLife napisał:

Tam też jest szczególnie skrajnie bialorycerski serial pod tytułem Outlander

A ta nazwa to mi się z takim niby SUV'em Mitsubishi kojarzy :)

Przed chwilą, RealLife napisał:

dla takiej jednej dupy niezłej w łóżku, która żyje sobie jak królewna i rzadko kiedy dostaje po dupie. W zasadzie wcale.

Jesli ten netflix jest interaktywny - przekaż żonie by powiedziała bohaterowi iż w takich przypadkach solucją są divy.

Bo błyskawicznie nabiera takowy wiedzy, że to wszystko jest warte 150 złotych za godzinę :):):)

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Bonzo napisał:

lektury dowodu osobistego

Śmiechłem  :)

35 minut temu, Bonzo napisał:

damy redundantnej

Śmiechłem bardzo. :D

 

10 minut temu, Bonzo napisał:

SUV'em Mitsubishi kojarzy

Och przypomniało mi się, dawno temu, tata jednej mojej dziewczyny miał takiego. Ale byłem wtedy zakochanyyyy :) zajebista fura to była, fajny gość i córka też w miarę. :)

To były czasy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, misUszatek napisał:

Ja tak nie twierdzę.

Dlaczego kłamiesz? Przecież cały czas tak piszesz, a w niejednym Twoim poście wyraźnie insynuujesz, że lepiej nie odchodzić za szybko, że związek to sens, itd. Przecież każdy się wyczyta tego z Twoich postów. Nieładnie tak brzydko kłamać i wyrzekać się własnych słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@janciow0dnik nie twierdze, że facet bez związku nie może być szczęśliwy. Twierdzę, że w dobrym związku/związkach będzie szczęśliwszy.

 

Jeżeli się zna RP to są szanse na dobry związek. Jeżeli natomiast kobieta nie rokuje to znając RP (czyli co w trawie piszczy) trzeba się odpowiednio zachować. Jak to już kiedyś pisałem, ale to tylko moje zdanie w tym temacie. Każdy się może zachować jak chce byle tylko doszło do zakończenia związku.

 

Towłaśnie wiedza RP pomaga szybko zdiagnozować kobiete. Wiedza RP pomaga też ratować związki warte ratowania.

 

Nie zawsze pisze tutaj, że trzeba ratować.

Edytowane przez misUszatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, misUszatek napisał:

o widzisz, no to jesteś w kilku dobrych związkach międzyludzkich :) może to i lepiej niż tylko jeden..., a może zdecydowanie lepiej niż siedzenie samemu w domu przy netfliksie (z tym netfliksem to już metafora)

Nie bardzo rozumiem do czego pijesz kolego. Jeśli dla Ciebie tak lepiej, to tak rób, ale nie wmawiaj mi i innym co dla nas lepsze :)

Ja byłem w długoletnim związku, oprócz tego w kilku innych i doskonale wiem z czego rezygnuję, rezygnując (przynajmniej na razie) ze związków z kobietami. Możliwe, że po prostu Ty nie masz takiego doświadczenia stąd ta Twoja białorycerska tęsknota.

Poza tym - kobiet na seks mi nie brakuje, mam znajome cichodajki, kilka diw, niektóre wręcz mnie masują po całej akcji i nie chcą wypuścić. Do tego miewam zainteresowane dziewczyny na tinderze. Kobiety nie są żądnym problemem w dzisiejszych czasach, tym bardziej jak ma się pieniądze np. na diwy i cichodajki. Mam kilka swoich ulubionych do których chodzę jak mam potrzebę.

 

Ale co do siedzenia samemu - nic tak bardzo nie lubię. Jestem z natury samotnikiem i mógłbym bez problemów zamieszkać na odludziu jak Unabomber w jakiejś chatce w lesie. Myślę, że mógłbym nawet być w tym maksymalnie szczęśliwy.

 

Interpretujesz rzeczywistość pod swoje braki i kompleksy, a to błąd.

 

Edytowane przez janciow0dnik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teza:

W zależności od wzorców, jakie przyswoiłeś i/lub Ci wpojono, Twoje relacje z kobietami będą miały indywidualny charakter.

 

Jako ludzie, różnimy się zgromadzonymi doświadczeniami, również sposobem ich interpretacji, co stanowi unikalny podpis w podświadomości.

Na podstawie tejże parafki odbywa się dobór, zarówno w relacjach intymnych, jak i szerszych kręgach społecznych.

Z tej bazy wychodzę.

Kwestia świadomości, trzeba zadać sobie fundamentalne pytanie:

Czemu tak naprawdę chcę być z kobietą? 

 

Wzorce z dzieciństwa, wsparcie, zrozumienie, szacunek grupy, zadowolenie rodziny, szczęście, strach przed samotnością, prestiż, wygoda, a może tylko seks, można wymieniać długo.

 

Po przyjrzeniu się głębiej tym i innym motywacjom, pojawia się konkluzja:

znaczą tyle, co jeden atom w całym kosmosie, czyli stanowi jego integralną część, ale istota tkwi w całości, jako złożonym organizmie.

 

Patrząc na jakąkolwiek kobietę dłużej niż przez jedną randkę, kilka przyjemnych wieczorów z winem, czy okolicznościowe spotkania, w końcu następuje spotkanie z samym sobą(mówię oczywiście o świadomych mężczyznach, w mniejszym lub większym stopniu), w obliczu tej kobiety, jej energii, co bywa wręcz nie do zniesienia dla wielu mężczyzn, dlatego relacje rozpadają się hurtowo.

Nadchodzi wtedy chwila, kiedy trzeba zmierzyć się z własnymi zaletami, słabościami, wątpliwościami, wyobrażeniami, tym wszystkim, co składa się na osobowość.

Problem? Wielki, ponieważ żyjąc na co dzień w "maskach", można się przyzwyczaić, a jednak coś w środku ciągle gryzie.

Mnóstwo zależy od tego, jak chcemy postrzegać ten subtelny świat relacji damsko-męskich, czy jako zagrożenie, walkę, wzajemne przepychanki, a może szansę, okazję do rozwoju, zmiany wzorców, zdobycia bezcennego doświadczenia, stworzenia czegoś.

Ktoś powie, przecież to ryzykowne, odsłonię się, co wtedy, wbije mi nóż w plecy, czy może pobawi się nim ze mną? Całe życie obarczone jest ryzykiem, które w końcu staje się faktem:

Śmierć nie bierze jeńców.

Dlatego świadomość + wybór + działanie = odpowiedzialność

 

Ogólna zasada brzmi:

Przyciągniesz taką kobietę, na jaką w danej chwili zasługujesz.

 

Jak się przyjrzycie swoim relacjom, to z pewnością jakiś wspólny mianownik/wzór znajdziecie dla większości albo nawet wszystkich. ;)

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, RealLife napisał:

Nie możemy oddzielić się od czynników zewnętrznych bowiem są one częścią naszego życia. Zajmują nasze myśli, poświęcamy na nie energię, wpływają na zmiany nastroju i samopoczucie.

Innymi słowy - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@janciow0dnik  to pewne dobrze, że tak Ci jest dobrze. Pokój Bracie, bo nie jesteśmy tutaj żeby udowadniać czyja racja jest mojsza czy twojsza. Chodzi o pokazanie mechanizmów, wad i zalet w różnych tematach. Każdy i tak sam na końcu podejmuje decyzję i sam bierze za nią odpowiedzialność.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, misUszatek napisał:

Każdy i tak sam na końcu podejmuje decyzję i sam bierze za nią odpowiedzialność.

Tylko ta odpowiedzialność coś za często kończy się na ławie sądowej z alimentami i spłacaniami kredytu. O innych "odpowiedzialnościach" nawet nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@janciow0dnik a jeżeli chodzi o związki to miałem dwa dłuższe (parę lat) i trzy krótsze. Miałem też z 4 lata przerwy od związków, to było takie moje MGTOW. Byłem już zmęczony kobietami i stąd po części Cię rozumiem. Jednak teraz uważam, że to był stracony czas i żałuję tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, aqlino napisał:

Ekstremiści z tego forum twierdzą, ze nie potrzebują kobiet, po czym chwalą się, że chodzą na dziwki. Jedno przeczy drugiemu

CZY nie posiadacz żadnego pojazdu samochodowego/motocykla lub innego środka lokomocji napędzanego czymś innym niż mięśnie staje się od razu AUTOMOBILISTĄ?

Jadąc taxi.....i.i.i.?

Edytowane przez Tornado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, misUszatek napisał:

@janciow0dnik a jeżeli chodzi o związki to miałem dwa dłuższe (parę lat) i trzy krótsze. Miałem też z 4 lata przerwy od związków, to było takie moje MGTOW. Byłem już zmęczony kobietami i stąd po części Cię rozumiem. Jednak teraz uważam, że to był stracony czas i żałuję tego.

Czemu uważasz, że stracony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, misUszatek napisał:

@janciow0dnik zarabiałem wtedy kasę, trochę podróżowałem. Finalnie nie uczyniło mnie to szczęśliwym. No ale to może zależeć od człowieka.

Dalej nie rozumiem. Podróżowałeś choć tego nie lubiłeś? Co to znaczy to 'finalnie'? Jeśli byłeś szczęśliwy przez 4 lata, a teraz jesteś nieszczęśliwy przez 1 dzień, to jaki lepszy jest rachunek:

4 lata szczęścia i 1 dzień nieszczęścia

VS

4 lata nieszczęścia i 1 dzień szczęścia

 

Mam wrażenie, że Ty masz jakieś dziwaczne problemy z logiką.

Edytowane przez janciow0dnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, misUszatek napisał:

@janciow0dnik kobiety i przez to życie nie są logiczne

Życie jest logiczne jako ciąg przyczynowo-skutkowy. 

Nie rozumiem Twoich dziwnych tekstów - dlatego napiszę jeszcze raz:

 

4 lata szczęścia i 1 dzień nieszczęścia

VS

4 lata nieszczęścia i 1 dzień szczęścia

 

Jeśli przez 4 lata życia byłeś szczęśliwy, to o jakim Ty rzekomym nieszczęściu teraz mówisz? Bo odczuwasz je od paru dni?

 

Życie to nie jest jakaś gra w której na samym końcu musisz czuć, że 'było warto'. W życiu chodzi o to abyś przez większość swojego czasu czuł, że jest warto. A jeśli pod koniec życia stwierdzisz, że nie było - to będziesz nieszczęśliwy przez ten rok, a potem umrzesz. I co to za różnica? Jeśli już tak mówimy o szczęściu, to liczy się zsumowanie dni szczęśliwych VS nieszczęśliwych. 

 

Jeśli szczęśliwych było znacznie więcej to wygrałeś. Bez znaczenia, że te nieszczęśliwe być może przypadną na jesień życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, janciow0dnik napisał:

4 lata szczęścia i 1 dzień nieszczęścia

VS

4 lata nieszczęścia i 1 dzień szczęścia

Moim zdaniem to tak nie działa. Człowiek, który miał całe życie pod górę, a pod koniec dopiero zaczął odczuwać zadowolenie - subiektywnie będzie uważał, że na ogół miał szczęśliwe życie, ponieważ szukał tylu dróg, że aż w końcu znalazł odpowiednią. Poczucie satysfakcji może przyćmić statystyczny bilans okresu  szczęśliwego i nieszczęśliwego. Z resztą, kto normalny by to liczył? Mam się smucić, że przez większość życia byłem niezadowolony? Nonsens!

Edytowane przez koksownik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, koksownik napisał:

Poczucie satysfakcji może przyćmić statystyczny bilans okresu  szczęśliwego i nieszczęśliwego. 

Ale człowiek w każdym momencie życia czuje, że to co TERAZ czuje, jest najważniejsze. Jak będziesz miał 30 lat - to co będziesz TERAZ czuł, będzie dla Ciebie absolutnie najważniejsze. Jak będziesz miał 65 lat - będzie tak samo.

Dlatego cała kwestia leży w tym, czy zdajesz sobie z tego sprawę i masz na tyle inteligencji żeby umieć spojrzeć obiektywnie, czy będziesz koncentrował się tylko na tym, co czujesz tu i teraz, jak małe dziecko. 

 

Dobrze jest nie żałować swojego życia pod jego koniec, ale dobrze jest też patrzeć na to trochę przez pryzmat skromności, pokory. Mam na myśli to, że 2/3 tego świata klepie biedę, są bici, kamieniowani, więzieni, gdzieś w Rosji, Afryce, u Arabów, w biednych częściach Azji. Wtedy może zrozumiesz, że to, że nie udało Ci się tak idealnie ułożyć swojego życia, nie jest aż takim problemem, bo życie to nie idealna bajkowa układanka. Ludzie umierają młodo, są potrącani przez auta, chorują na ciężkie choroby. Jest w tym mnóstwo losowości, przypadku.

Dlatego skromne i pokorne podejście do tego prowadzi do szczęścia. Czyli rób maksymalnie ile możesz, miej ambicje (ja np. mam staram się zarabiać jak najwięcej, zdobyć jak najwięcej), ale też patrz na życie z większą pokorą i dystansem, bo życie to nie jest układanka puzzli.

 

Ludzie umierają młodo, rozwodzą się, dochodzi do ciężkich rozstań, klepią biedę, tracą majątki życia - naprawdę ciężko tak naprawdę znaleźć osobę, która nie miałaby w swoim życiu ciężkich perturbacji, dlatego te bajki niektórych użytkowników którym tu odpowiadałem traktuję z przymrużeniem oka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.