Skocz do zawartości

Książkowy zakątek


poduszka

Rekomendowane odpowiedzi

Temat ogólny, do luźnych pogaduch nt wyżej wymieniony. Mam już do Was pierwsze pytanie: czyta/czytał ktoś Prousta? Polecacie? Mam ambicję przeczytać w oryginale, ale najpierw mały rekonesans.

 

Macie jakieś ulubione książki?

 

Mam nadzieję, że nie było jeszcze takiego tematu. Jeśli był, to z góry przepraszam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam, ale niedawno namawiano mnie na program oszczędnościowy w jednym z banków, gdzie mam konto.

Ta to dopiero wróżyła :)

 

Lubię czytać to co nie leży na wysokości oczu w "empikach", a przeważnie to, co nie trafia chętnie do takich przybytków.

Równolegle jest Historia Boga - K. Armstrong.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie sądziłem że czytasz w ogóle cokolwiek. 

 

Potraktuj to jako komplement.

 

Ja tą książkę przerobiłem jakiś czas temu. Jest całkiem niezła - pokazuje skalę kłamstw, przeinaczeń i celowych zaniedbań ze strony (nie)polskiego rządu w sprawie katastrofy, mnie tylko odstręcza ten dziennikarz z WSI24 prowadzący wywiad.

 

http://www.matras.pl/tajne-akta-s,p,226461

 

To trzeba koniecznie przeczytać w tej katogorii.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest zainteresowany sprawami szeroko pojętej tożsamości to polecam Hermana Hessego. Na razie przeczytałem trzy jego książki Wilka stepowego,Siddarthe oraz Demiana.Świetny ,poetycki i lekki  styl pisania oraz znajomość człowieka i społeczeństwa to najmocniejsze cechy jego literatury.Polecam także powieści przygodowo-historyczne Clavella ,najbardziej podobał mi się Shogun.Z powieści historycznych polecam też Doktora Żywago napisanego przez Borysa Pasterniaka,książka opowiada o tworzeniu się komunizmu w Rosji z punktu widzenia jednostki.Z powieści współczesnych to czytam głównie Murakamiego,polecam za ze względu na lekki styl,ciekawe historie na pograniczu fantazji oraz duże pole manewru w interpretacjach jego książek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie była przypadkiem ksiazka z dziedziny "odpowiedz na domyśl sie"??

To dopiero parę słów od autora tytułem wstępu.

 

Teraz mnie olśniło, co było intencją wprowadzenia "Indeksu ksiąg zakazanych" -  "święty spokój" xD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.