Skocz do zawartości

Poziom witaminy D we krwi


Dodarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Bracia. 

Będzie to wpis informacyjny, może ktoś skorzysta z mojego doświadczenia w tej kwestii. 

Zażywa duże ilości witaminy D3 z witaminą K2. Od około października stosuję suplement firmy Jacobs w kropelkach. Dawki to były ilości rzędu od 4000 do nawet 10 000j. dziennie. Nie chorowałem tej zimy jeszcze ani razu, a zazwyczaj o tej porze roku zdarzało się chorować już przynajmniej jeden raz. Poza tym wszyscy z otoczenia chorowali. Myślę sobie jest dobrze i postanowiłem zmierzyć poziom witaminy D w badaniu krwi. 

 

Oto wynik:

Witamina 25(OH)D Total (O91) 52,00 ng/ml

Legenda: 0-20 niedobór >20-30 stężenie niewystarczające >30-50 stężenie optymalne >50-100 stężenie wysokie >100 stężenie potencjalnie toksyczne.

 

Koszt badania to było około 38zł. 

 

Zbadałem też testosteron i wyszło: 

Testosteron (O41) 585,68 ng/dl  norma 240,24 — 870,68.

Mój wiek to 34 lata, także jest chyba dobrze. Ćwiczę na siłowni martwe ciągi i przysiady oraz suplementuję tą witaminę D.

 Myślę, że dzięki temu mam przyzwoity testosteron, mimo że mam nadwagę i siedzącą pracę. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Dodarek said:

52,00 ng/ml

Mało. Stówka to minimum. Ja w grudniu miałem 105, Pani była bardzo zaniepokojona, podczas gdy moja przyjaciółka miała 18 i cisza (przyjaciółka ma raka). 

 

2 hours ago, Dodarek said:

Testosteron (O41) 585,68 ng/dl

Jest całkiem ok. Polecam suplementować się kozieradką. Zawrotne 2.99zł w aptece. Naturalny boost teścia. 

  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miesiąc temu miałem 10.5 ng/dl! Według np. doktora Czerniaka, to poziom krytycznie niski, od którego zaczynają się ciężkie choroby. Codziennie biorę po 6000 IU. Zobaczę za około miesiąc na ile się podniesie. 

 

3 godziny temu, Dodarek napisał:

Zbadałem też testosteron i wyszło: 

Testosteron (O41) 585,68 ng/dl  norma 240,24 — 870,68.

Gdzieś czytałem, że te normy to i tak są za niskie. W czasach młodości naszych ojców i dziadków normy były o wiele wyżej.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mądrze zrobiłeś, podchodząc do sprawy od strony badań krwi.

Ze słyszenia znam jedynie sytuacje, kiedy ktoś podawał sobie ponad 100 000iu dziennie i się... chyba przekręcił. Ale musiałbym szukać źródła.

4 godziny temu, Dodarek napisał:

Mój wiek to 34 lata, także jest chyba dobrze. Ćwiczę na siłowni martwe ciągi i przysiady oraz suplementuję tą witaminę D.

Tak trzymaj. Wynik jak najbardziej dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Codziennie się suplementuje, d3 13tys / k2mk7, wit C 1g, cynk, selen, jod 13kropli i co tydzień staram się zwiększać o kroplę, wit A, chlorek magnezu do kąpieli czasem. Szukam teraz jakiś dobrych probiotyków, brałem z joya, ale chce coś innego wypróbować.

Edytowane przez Byłybiałyrycerz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Byłybiałyrycerz napisał:

Obecnie biorę 13000UI wit D + 350mg k2mk7, ostatni poziom witD to 40, także słabo stąd do 20tys dojdę.

Jak długo suplementujesz D3? Biorę dziennie 15000IU z 500mcg k2mk7, tylko że nie sprawdzałem poziomu we krwi. Z taką ilością co bierzesz to poziom powinien być już "powyżej normy oficjalnej medycyny" a jest.. wyjątkowo niski :o jakiej firmy suple ładujesz? I łykasz D3 w formie tabletek czy pigułki z olejem?

 

1 godzinę temu, Skower napisał:

@manygguhWtedy stosowałem preparat po 10 000 IU.

Teraz chyba kupię ze strony podkowa.pl są po 20 000 IU.

Ogólnie nie poleca się brać D3 w formie takiej tabletki. W oleju są najlepsze, warto w takie zainwestować. Lepiej się wchłaniają, z tego co widziałem w badaniach.

 

33 minuty temu, Byłybiałyrycerz napisał:

Codziennie się suplementuje, d3 13tys / k2mk7, wit C 1g, cynk, selen, jod 13kropli i co tydzień staram się zwiększać o kroplę, wit A, chlorek magnezu do kąpieli czasem. Szukam teraz jakiś dobrych probiotyków, brałem z joya, ale chce coś innego wypróbować.

Dr Jerzy Jaśkowski sugeruje, że nie ma zadowalających dowodów na działanie probiotyków.. Nie pamiętam w którym poście to pisał, ale jednym z paru. https://www.facebook.com/JJaskow/ ma tych postów po prostu za dużo, żebym to znalazł. Osobiście brałem probiotyki, żadnej różnicy po tym nie czuję. Nawet najmniejszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Messer Suple działają bo za nim zacząłem brać miałem na poziomie 19. Jak zacząłem suplementowac witD z Colway to wskoczył na 40, teraz stosuję w oleju witD i poziom sprawdzę dopiero w październiku, przed kolejnym sezonem na suplementowanie witaminą D, należy pamiętać o tym, że miarodajny wynik mamy dopiero gdy, miesiąc czasu nie braliśmy wit D, w innym przypadku wynik jest zawyżony.

 

Odnośnie Dr Jaskowskiego, nie chce mi się wierzyć, by takie bzdury gadał.

Edytowane przez Byłybiałyrycerz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Messer napisał:

Ogólnie nie poleca się brać D3 w formie takiej tabletki. W oleju są najlepsze, warto w takie zainwestować. Lepiej się wchłaniają, z tego co widziałem w badaniach.

Dzięki za informację, chętnie przetestuje w kroplach i porównam efekty. Mógłbyś polecić jakąś? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dodarek napisał:

Witajcie Bracia. 

Będzie to wpis informacyjny, może ktoś skorzysta z mojego doświadczenia w tej kwestii. 

Zażywa duże ilości witaminy D3 z witaminą K2. Od około października stosuję suplement firmy Jacobs w kropelkach. Dawki to były ilości rzędu od 4000 do nawet 10 000j. dziennie. Nie chorowałem tej zimy jeszcze ani razu, a zazwyczaj o tej porze roku zdarzało się chorować już przynajmniej jeden raz. Poza tym wszyscy z otoczenia chorowali. Myślę sobie jest dobrze i postanowiłem zmierzyć poziom witaminy D w badaniu krwi. 

 

Oto wynik:

Witamina 25(OH)D Total (O91) 52,00 ng/ml

Legenda: 0-20 niedobór >20-30 stężenie niewystarczające >30-50 stężenie optymalne >50-100 stężenie wysokie >100 stężenie potencjalnie toksyczne.

 

Koszt badania to było około 38zł. 

 

Zbadałem też testosteron i wyszło: 

Testosteron (O41) 585,68 ng/dl  norma 240,24 — 870,68.

Mój wiek to 34 lata, także jest chyba dobrze. Ćwiczę na siłowni martwe ciągi i przysiady oraz suplementuję tą witaminę D.

 Myślę, że dzięki temu mam przyzwoity testosteron, mimo że mam nadwagę i siedzącą pracę. 

 

Według tego co czytałem 52 to już przyzwoity wynik, dzięki któremu zmniejsza się ryzyko zachorowania na pewne grupy nowotworów. Obstawiam, że masz wyższy wynik wit D niż 95-99% osób mieszkających w Polsce.

Biorę najprawdopodobniej ten sam suplement :) Sam osobiście chciałbym mieć wynik 70-80. Myślę, że jest wystarczający, aczkolwiek słuchałem lekarza, który miał wynik ponad 200 jednostek(nie pamiętam czy osiągnął to metodą naturalną czy suplementacją) i czuł się dobrze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D3 zażywałem w normalnych dawkach, od sierpnia jem Swansona - ampułka 5000iu w butelce jest kapsułek 250.

Zażywam po dwie i od września nie załapałem nawet przeziębienia.

Kolega z pracy zażywa witaminę C - weterynaryjna - dla konia ...też nie choruje, ale pojawiły się u niego problemy z szczawianami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, EMKEJ napisał:

Jest całkiem ok. Polecam suplementować się kozieradką. Zawrotne 2.99zł w aptece. Naturalny boost teścia. 

Skąd ta informacja ? Zarówno o 2,99 w aptece, jak i tym, że to booster testosteronu.
I co - nasiona, łodygi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, GurneyHalleck napisał:

Skąd ta informacja ? Zarówno o 2,99 w aptece, jak i tym, że to booster testosteronu.
I co - nasiona, łodygi ?

 

Pamiętam, że kozieradka była jednym z ziół w miksturce wg przepisu dr Henryka Różańskiego którą przyjmowałem [tutaj opis http://rozanski.ch/forum/index.php?topic=1799.0 ] i kiedyś brałem ją też z miodem.

Tutaj S.Ambroziak pisał długi tekst na temat tego zioła:

https://slawomirambroziak.pl/legalne-anaboliki/kozieradka-anaboliczna-przyprawa/

 

Tutaj jakiś przykładowy krótki wpis różańskiego:

http://rozanski.li/323/kozieradka-trigonella-w-sporcie/

 

+

 

http://luskiewnik.strefa.pl/farmakologia/trigonella.htm

 

Ale wiadomo, to nie sterydy. :) 

Edytowane przez Dworzanin_Herzoga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dworzanin_Herzoga napisał:

Ale wiadomo, to nie sterydy.

Oczywiście, że nie bo to ściema ;) i generalnie efekt placebo ....

http://biohaker.pl/2018/07/05/kozieradka-najlepsza-na-testosteron/

Kozieradka jest zdrowym ziołem ;) głownie w postaci oleju, ale nie ma badań, które pokazują jej wpływ na poziom testosteronu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.