Skocz do zawartości

Poziom witaminy D we krwi


Dodarek

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, Skower napisał:

Dzięki za informację, chętnie przetestuje w kroplach i porównam efekty. Mógłbyś polecić jakąś? 

Korzystam obecnie z kapsułek z olejem Swansona po 5000IU, biorę 3 dziennie. Zamierzam na wiosnę / lato przerzucić się na krople z Medverity. Polecić nie mogę, ale tak zamierzam zrobić, więc może jakoś się zasugerujesz.

Edytowane przez Messer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony tematem wykonałem badanie krwi. Suplementuje się 2 miesiące wyrobem popularnego producenta z południa Polski 2000 j.m. D3

Wynik: 26.4 ng/ml - chyba trochę mało...

Chyba czas wybrać coś lepszego z tego poradnika? 

https://pantabletka.pl/jak-wybrac-najlepsza-witamine-d3/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2000 IU to dla małego dziecka byłoby za mało, ja kupiłem na podkowie 50k w jednej tabsie, mam ich tam chyba ze 60, do tego biorę chlorek magnezu do japy (smak okropny), beta karoten 2 tabsy też z podkowy i omega-3 z KFD. Jak skończę suplementację D3 to sobie zmierzę jej poziom. ;)

 

P.S: Jeszcze biorę b-complex też z podkowy, spokojnie na 3 miesiące wystarczy, jedna tabs dziennie a dawki są konkretne, w końcu dla koni. :D

Edytowane przez Ceranthir
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Też biorę z podkowy. Generalnie od trzech lat, nie miałem nawet kataru, a poprzednio, regularnie,

w wiosenne i letnie przesilenie, ogólne przeziębienia, czyli tydzień do dupy.

Teraz jak podkowa wypuściła 20k jednostek w pigule wit D3+K2, od pół roku biorę jedną dziennie,

do tego, wit C 1k jedn 2x dziennie, MSM 1k, Oliwa magnezowa, spryskuję skórę na szyi dla lepszego wchłaniania wit D,

jeszcze żeń szeń indyjski w kaps., oraz Ruszczyk kolczasty, na lepsze ukrwienie naczyń włoskowatych (hemoroidy, dolne partie ciała, pomogło).

Na to wszystko lampa slolarna dla jaszczurów do terrarium, daje wit. D, 10 min. dziennie.

 

   Poziomu witaminy D nie badałem, ale zamierzam z ciekawości, czuję się dobrze, nie choruję.

Czy mogli byście polecić jakieś kompleksowe badania krwi w celu oceny stanu zdrowia?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam witaminę D3 w kroplach, bo raz że nie wiadomo co za syf pchają w kapsułki, a dwa, że jest wygodna w dozowaniu. Miałem kiedyś kapsułki z zawartością 10 000 jednostek i czułem po niej ciężkość na żołądku. Polecam dozować mniejsze porcje a częściej. Np. 2000 rano, 2000 po południu i 2000 na noc. Trzeba znaleźć swój optymalny poziom, osoby otyłe potrzebują więcej, bo ponoć witamina D rozpuszcza się w tłuszczu (w organizmie?). Można terapię uzupełniać o witaminę A (uważać z dawką) oraz magnez, bo ponoć duża ilość witaminy D zwiększa również zapotrzebowanie na magnez. 

Witaminę dla kuniów to bym się bał brać, już prędzej taką dla dzików bym brał ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napiszę coś innego. Co roku od wielu lat miałem problemy z infekcjami jesienią i zimą. Przyziebienia, stany grypowe 2-3 razy na sezon. Z 5 lat temu pamiętnej jesieni jak mnie złapało po basenie tak miałem przeziębienie trwające ponad 3 miesiące z różną intensywnością. Nawet na bolerioze robiłem testy bo nie wiedziałem co mi jest.

 

Ogólnie stosowałem witaminę D3 (ale z tego co tu piszecie to te 2000 jednostek mogło mieć znikomy wpływ na krew), chodziłem na siłownię, jeździłem na rowerze, basen i jeden wielki chuj z tego. 

 

Nawet przez 2 miechy miałem dietę od dietetyka. 

 

We wrześniu ubiegłego roku zaszczepiłem się na grypę. Cud. Nie wiem co się stało, ale jeszcze nie byłem chory a mamy luty. Chyba nie było takiego roku w moim życiu albo nie pamiętam. Co ciekawe nic z tych prozdrowotnych działań o których pisałem wcześniej nie robię teraz. Zapuściłem się od jakiegoś czasu. 

 

Jedna różnica - nie pije alkoholu. Może to też mieć znaczenie.

 

Niby szczepionka chroni tylko od grypy ale u mnie różnica jest kolosalna. 

 

 

 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, manygguh napisał:

@BeyondInfinity 2000 IU to za mało. Jeżeli w jednej tabletce masz 2000 IU, to bierzesz ich więcej.

Dzięki za radę, ale chyba zjem do końca zapas supli i pójdę w kierunku preparatu typu lek i zdążę jeszcze przed porządnym nasłonecznieniem, a lubię się opalać, sprawdzić jej poziom ponownie.

 

2 godziny temu, Ceranthir napisał:

Z tym, że to jest sama D3 a powinna być z K2MK7. Poszukaj na podkowie, tam są dobre suple. ?

Z tego co czytałem to D3 wymaga wapnia, natomiast nie ma dowodów na konieczność jednoczesnej suplementacji  witaminą K2 .

 

Jeszcze jedno: na stronie jednego z sieciowych laboratoriów jest opis badania https://www.alablaboratoria.pl/badanie/8154/witamina_25_oh_d_total_o91_ i każą nie odstawiać supli na czas badania,  dp wit D podchodzić  z marszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Ceranthir napisał:

2000 IU to dla małego dziecka byłoby za mało, ja kupiłem na podkowie 50k w jednej tabsie, mam ich tam chyba ze 60, do tego biorę chlorek magnezu do japy (smak okropny), beta karoten 2 tabsy też z podkowy i omega-3 z KFD. Jak skończę suplementację D3 to sobie zmierzę jej poziom. ;)

 

P.S: Jeszcze biorę b-complex też z podkowy, spokojnie na 3 miesiące wystarczy, jedna tabs dziennie a dawki są konkretne, w końcu dla koni. :D

Chlorek magnezu doustnie? Nieźle :D 

Jeśli zamienisz na jabłczan magnezu i połączysz z sokiem to wypijesz ze smakiem :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilo tego chlorku, jak się skończy to może kupię jabłczan albo cytrynian. Zawsze też można się pluskać w wodzie pół godziny, tylko wcześniej dać szklankę chlorku, na tydzień raz podobno wystarcza. :P

 

A do D3 nie trzeba suplementować wapnia, mamy go dużo w diecie, a takie witaminki jak D3, K2MK7, ja dokładam do tego jeszcze magnez i bor (boraks) mają za zadanie ułatwić dostarczenie tego wapnia do kości. ?

Edytowane przez Ceranthir
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje doświadczenia. Równo od dwóch lat codziennie regularnie biorę 10 000 IU witaminy D3 (firma Nu U). Wyniki badań krwi z tego miesiąca to 78,00 ng/ml. Czuję się znakomicie. Od dwóch lat w ogóle nie chorowałem, nawet zapomniałem o tym że jestem chory na crohna.

 

Oprócz tego kompleks witamin z grupy B, magnez, cynk i selen.

Regularnie ćwiczę na siłowni. Poziom testosteronu z tego miesiąca: 826,81 ng/dl

 

Teraz planuję przestać fapować i sprawdzić jak to wszystko będzie wyglądać gdy przestanę tracić cenne składniki na wiadomo co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pyrrus napisał:

Dorzucę swoje doświadczenia. Równo od dwóch lat codziennie regularnie biorę 10 000 IU witaminy D3 (firma Nu U). Wyniki badań krwi z tego miesiąca to 78,00 ng/ml. Czuję się znakomicie. Od dwóch lat w ogóle nie chorowałem, nawet zapomniałem o tym że jestem chory na crohna.

 

Oprócz tego kompleks witamin z grupy B, magnez, cynk i selen.

Regularnie ćwiczę na siłowni. Poziom testosteronu z tego miesiąca: 826,81 ng/dl

 

Teraz planuję przestać fapować i sprawdzić jak to wszystko będzie wyglądać gdy przestanę tracić cenne składniki na wiadomo co.

Z jakiej firmy suplementujesz witaminy? Czy poziom testosteronu i wit D sprawdzałeś przed rozpoczęciem suplementacji? Poziom testosteronu w górnej granicy, ale to dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja opiszę swoje doświadczenie. Jak około 2 lata temu odkryłem temat, ze w naszym położeniu geograficznym każdy ma niedobory D zacząłem się suplementować. Najpierw tabsy, teraz mam w formie oleju D3 + K2MK7. Biorę około 7 kropel ~~ 4000 UI. Czytając wypowiedzi braci, chyba będzie uderzał w 10k. Dzięki @Pyrrusza cynk odnośnie firmy. Problem jest taki, że chyba jest tylko w UK. 

 

Druga moja tabletka to solgar male multiple. Jest to jeden tabs, w którym jest większość mikroelementów. 

 

Czyli codziennie/dwa dni jeden tabs male + D3 + w okresie zimowym dodatkowo Witamina C.  

Edytowane przez Soprano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, EMKEJ napisał:

Hubert Czerniak twierdzi ,że dawka 20-50k jest dawną na utrzymanie. Jeśli ktoś chce podbić szybko to należy brać dawki 100k+ dziennie. 

Dokładnie.

Preparaty dla małych dzieci mają już dużą skuteczność...

Dla mojego rocznego dziecka lekarz pediatra zalecił dawkę 2 x 15 000 UI dziennie w kroplach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Myrmidon said:

Dokładnie.

Preparaty dla małych dzieci mają już dużą skuteczność...

Dla mojego rocznego dziecka lekarz pediatra zalecił dawkę 2 x 15 000 UI dziennie w kroplach.

 

Ja jako dziecko w zielonej książeczce mam zapisane 300 000 jednostek dziennie. A ludzie w aptekach pytają czy jak wezmą 2 tabletki po 4000 to nic im się nie stanie... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Dodarek napisał:

osoby otyłe potrzebują więcej, bo ponoć witamina D rozpuszcza się w tłuszczu (w organizmie?).

Ogólnie witaminy z grupy A,D,E,K rozpuszczają się w tłuszczach, dlatego tabletki odpadają.

 

Bracia - co sądzicie o tym produkcie?

https://www.ceneo.pl/60728608#tab=reviews

Edytowane przez Perun82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Perun82 napisał:

Bracia - co sądzicie o tym produkcie?

https://www.ceneo.pl/60728608#tab=reviews

@Perun82 Ja mam to tylko mniejsze stężenie (1 kropla 20ug / 800 j.m).

 

2 godziny temu, Myrmidon napisał:

Dla mojego rocznego dziecka lekarz pediatra zalecił dawkę 2 x 15 000 UI dziennie w kroplach.

Czyli jak dobrze liczę, to biorąc krople np. te Forte jedna kropla ma 50 ug to jest 2000 UI. Żeby dobić do 30k dziennie to takich kropli trzeba 15? 20ml ma 600 kropli więc starczy na 40 dni.

Edytowane przez Soprano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badania robiłem przed suplementacją, jak będę mieć czas to poszukam. Ale z tego co pamiętam to jeśli chodzi o witaminę D to miałem niedobór. Selen biorę firmy Swanson, zawsze po obiedzie. Cynk i magnez firmy KFD zawsze przed snem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Pyrrus napisał:

Dorzucę swoje doświadczenia. Równo od dwóch lat codziennie regularnie biorę 10 000 IU witaminy D3 (firma Nu U). Wyniki badań krwi z tego miesiąca to 78,00 ng/ml. Czuję się znakomicie. Od dwóch lat w ogóle nie chorowałem, nawet zapomniałem o tym że jestem chory na crohna.

 

Oprócz tego kompleks witamin z grupy B, magnez, cynk i selen.

Regularnie ćwiczę na siłowni. Poziom testosteronu z tego miesiąca: 826,81 ng/dl

 

Teraz planuję przestać fapować i sprawdzić jak to wszystko będzie wyglądać gdy przestanę tracić cenne składniki na wiadomo co.

A witamina D jakiej firmy? Brałem kiedyś Swanson, Puritan's Pride, Now Foods, ale za krótko, żeby stwierdzić coś obiektywnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.