Skocz do zawartości

Poziom witaminy D we krwi


Dodarek

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Stradi napisał:

Po przeczytaniu rozdziału o witaminie D z książki pt: "Farmakologia" prof. dr. hab n. med. Wojciecha Kostowskiego, podręcznika dla studentów medycyny uznałem, mając powody zdrowotne, że będę brał dawki dużo większe niż dotychczasowo wymienione. Od tygodnia, rano i wieczorem biorę w proszku po 50 000 jednostek, wraz ze śmietaną. Odżywiam się bardzo tłusto, więc braków w tłuszczu miał nie będę.

Po tygodniu stwierdzam poprawę, raz , że dużo mniejsze zmęczenie, dwa, że uszkodzone przez chorobę kończyny odzyskują czucie i sprawność. Innym skutkiem ubocznym jest nieco lepsza jasność umysłu. Oby tak dalej.

 

Przyjmujesz 100k dziennie? Jak obecne samopoczucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...

Mój poziom to ponad 140ng/ml. Startowałem z około 20.

Wzrósł również poziom testosteronu całkowitego. Teoretycznie ponad normę w naszym kraju. Natomiast normy w USA są znacznie wyższe.

Nie wiem czy ma to jakiś związek z wysokim poziomem wit D, czy to raczej kwestia innych suplementów.

Na pewno lepiej się czuję(myślę, że to kwestia wit D) Natomiast sam wynik testosteronu nie przekłada się zupełnie na libido.

@ZamaskowanyKarmazyn 

Czy wiesz coś na ten temat? Może to kwestia tego, że sam poziom testosteronu całkowitego nie ma żadnego znaczenia.

A liczą się inne wskaźniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grajek Ja tam na cyklu np. nie czuję różnicy w ochocie na seks, zawsze była duża, nawet przed cyklem, testosteron mam wypierdolony ponad normę, ale więcej seksu nie potrzebuję, ale za to jak już zacznę to mogę dojść i z 5 razy z krótkimi przerwami pod rząd. :D 

 

Także na mnie to działa tak, że libido takie same, ale możliwości o wiele większe. 

Ale to tylko moje własne subiektywne odczucia, jak na początku cyklu poziom testosteronu miałem niższy to w sumie też nie czułem różnicy jeśli chodzi o libido, więc wydaje mi się ze taki skok z granicy do granicy libida zmienić nie musi, aczkowiek samopoczucie na pewno powinno się polepszyć. 

 

Chyba sam zacznę walic ta witaminę D3.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To i ja się podzielę moimi wynikami badań.

 

Witamina 25(OH)D Total - 34,00 ng/ml
<10 niedobór
10-30 poziom niewystarczający
30-100 poziom wystarczający
>100 toksyczność

 

 

Witamina K2 MK7 - 0,39 ng/ml
0,10 - 0,82 

 

 

Coś mi się wydaję, że te normy są do du... Chciałem kupić od Zięby dobrą witaminę D3 oraz K2MK7, ale jeszcze nie oddali mu kluczy do magazynu.  Jaki sklep możecie polecić? 
Mam również mocno podwyższoną zonulinę w kale, ale ten wynik wcale mnie nie dziwi, ponieważ mam chore jelita (WZJG). Czekam na badania dotyczące ilości bakterii jelitowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wytrawnie podkowa.eu, tam są najlepsze suple, mimo, że dla koni to są czyste bez żadnych gówien typu stearynian, tytan itp. a co do norm to raczej, że są bardzo zaniżone, w marcu jak się badałem miałem około 180ng/ml i babka mówiła, żebym się do lekarza zgłosił żeby obniżyć bo za wysoki poziom, a ja się wtedy bardzo dobrze czułem :V

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwołuje swoje dobre zdanie co do suplementów z Podkowy. Gość na grupie pejsbukowej napisał mi abym zbadał poziom wapnia we krwi bo w Wit. D3 z Podkowy jest go dużo. I poziom jest mocno przekroczony. Także pozostaje Visanto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie też może być tak, że nie stosujesz w międzyczasie innych witamin rozpuszczalnych w tłuszczach czyt: A, E. Jak już bierzesz jedną, to pasuje brać cały komplet, ale z ciekawości zrobię sobie badania krwi i sobie ten wapń zbadam, ostatnio robiłem kilka badań nerek i wszystko w normie, więc też powinno być ok, ale zobaczymy. :c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prócz wit. E to suplementowałem wszystkie. Teraz mam opakowanie ADEK i raczej nie będę tego brał przez jakiś czas aby ten wapń spadł. Póki co czasami jest słońce na niebie (o ile nie rozpylą chemtrailsów) więc trzeba tak dozować wit. D. Przestawię się na Visanto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/30/2019 at 7:19 AM, EMKEJ said:

Gość na grupie pejsbukowej napisał mi abym zbadał poziom wapnia we krwi bo w Wit. D3 z Podkowy jest go dużo.

Hiperkalcemia czyli wysoki poziom wapnia we krwi to skutek przedawkowania witaminy D. Gość po prostu się nażarł za duzo tej witaminki.

 

``VDT and its clinical manifestation, severe hypercalcemia, are related to excessive long-term intake of vitamin D``https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6158375/

 

Jedzą preparaty dla konia a potem to się kończy hiperkalcemią albo uszkodzeniem nerek. Koń to nie człowiek. Hiperkalcemia może zakończyć się zgonem.

Edytowane przez Les
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Les said:

Hiperkalcemia czyli wysoki poziom wapnia we krwi to skutek przedawkowania witaminy D

Bzdura, znam ludzi z poziomem 400+ ,którzy mają poziom wapnia w normie. Tu chodzi o suple tej firmy, a raczej o wątpliwy dodatek wit K2MK7 w niej. 

 

2 hours ago, wytrawnie said:

Tylko, że visanto nadal jest zamknięte :( 

Ma ruszyć we wrześniu. Teraz można nabyć je ze strony planetazdrowia.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, EMKEJ said:

Bzdura, znam ludzi z poziomem 400+ ,którzy mają poziom wapnia w normie. Tu chodzi o suple tej firmy, a raczej o wątpliwy dodatek wit K2MK7 w niej. 

Naukowcy robili badania randomizowane, właściwości toksyczne przedawkowania vit D są znane. U części może się nie ujawnić toksyczne działanie ale u części rozwali nerki i spowoduje ostrą hiperkalcemię. Ale Ty ``znasz ludzi`` więc dowody naukowe do Ciebie nie przemawiają, tylko to co Kazek Zbychowi przy śmietniku powiedział.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.