Skocz do zawartości

Poziom witaminy D we krwi


Dodarek

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, Ceranthir napisał:

Nie wiem ile brałeś teraz D3 i przez jaki okres czasu, @bartekgrozny92 ale myślę, że teraz powinieneś to utrzymywać taki poziom, 10k jednostek dziennie wystarczy, nie potrzebujesz turbo wielkich wyników rzędu 300-800 i więcej jak nie masz poważnych chorób, ale pamiętaj, że jak chorujesz to poziom D3 jak i witaminy C drastycznie się obniża, więc trzeba brać to pod uwagę ;)

 aktualnie biorę 10k jednostek dziennie,  brałem od października 5k a po miesiącu zwiększyłem do 10k dziennie. jakie dodatkowe suplementy do tego brać ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
2 godziny temu, bartekgrozny92 napisał:

Panowie Zrobiłem 1,5 mies przerwy od wit d3 zrobiłem badanie po tej przerwie, wczoraj odebrałem.

a o to wynik

20210306_112042_Easy-Resize.com.jpg

Ile brać witaminy na podtrzymanie,  przy wadze 35 kg ? szczupła sylwetka

35kg? To nie błąd? Na 35kg 5k I.U. powinno starczyć.

Nie widać na badaniu dokładnej nazwy. Czy to na pewno metabolit 25OH(D3) a nie 1.25OH(D3)?

 

Ładny poziom tak na marginesie. Tak trzymaj.

Edytowane przez Ruslan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat znakomicie reaguje na witaminę D3 po kilku dniach już mam lepszy humor i samopoczucie, pewnie ze względu na to że witamina D3 mocno podnosi poziom dopaminy, natomiast to co się dzieje zawsze to po 1-2 tygodniach dostaje skurczów mięśni, zmęczenia, lęków, stanów depresyjnych, ale skurcze mięśni są najmocniejsze. A przyjmuje dawki 1000, maksymalnie 2000 j.m dziennie przy wadze 67 kg.  Siostry 5 miesięczny syn przyjmuje 400 j.m dziennie.  Więc moje dawki są marginalne, razem z witaminą D3 oczywiście biorę witamine k.  Mam preparat ADEK od firmy Medverita.   Zrobiłem badanie krwi i oznaczyłem wapń, magnez, potas, wit d3.  Wit D3 wyszła 29 ng/ml  magnez w normie (ale to jon wewnątrz komórkowy więc przeważnie jest w normie i nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości) ale wapń wyszedł ponad normę.  Rozmawiałem z kilkoma osobami na zagranicznym forum i może to być problem z przytarczycami i parathormonem, nie przykładam dużej wagi do diety więc może to też być wina silnego niedoboru magnezu (lepiej żeby to było to) więc kupiłem sobie olejek magnezowy i po miesiącu codziennej aplikacji spróbuję znowu suplementować wit d3, zacznę od małych dawek  400-600 j.m dziennie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ruslan napisał:

35kg? To nie błąd? Na 35kg 5k I.U. powinno starczyć.

Nie widać na badaniu dokładnej nazwy. Czy to na pewno metabolit 25OH(D3) a nie 1.25OH(D3)?

 

Ładny poziom tak na marginesie. Tak trzymaj.

35 kg to nie błąd tak ważę przy wzroście 150 cm, z tym metabolitem to nie wiem, takie wyniki dostałam jak jest napisane na papierze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
13 godzin temu, cst9191 napisał:

Ktoś stosował tak dużą dawkę?

Nigdy nie sugeruj się opiniami innych, tylko idź zacznij od dawki 5-10tys dziennie rano z tłuszczami.

Wykonaj badanie 25OH po ok 30dniach i będziesz wiedział.

D3 jest tania i w teorii nie powinni jej "wałować" dlatego najlepiej sprawdź na forach wyniki innych i sam dobierz firmę.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

32,60 ng/ml -  dziś badane.

Nie wiem czy dużo czy mało. Przez pół roku brałem krople 6000 jednostek dziennie. Teraz jak przyjdą słoneczne dni to więcej będę przebywał na dworze i już odpuszczam sobie suplementację tak do września. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, yrl napisał:

32,60 ng/ml -  dziś badane.

Nie wiem czy dużo czy mało. Przez pół roku brałem krople 6000 jednostek dziennie. Teraz jak przyjdą słoneczne dni to więcej będę przebywał na dworze i już odpuszczam sobie suplementację tak do września. 

Mało. Przeczytaj na poprzednich stronach jak zwiększyć. Branie 6k to nic nie daje. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odświeża wątek bo może któryś z was ma nowe przemyślenia odnośnie suplementacji. Chciałbym zwiększyć poziom d3 stosując jeden produkt - oczywiście z k2 bądź cały ADEK. Zaufania do Podkowy nie mam wiec może jest ktoś kto zrobił badania przed i po i może polecić jakiś produkt dostępny w aptekach czy Allegro 

Edytowane przez Barry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.