Skocz do zawartości

Program partii Roberta Biedronia - Wiosna


Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, Obliteraror napisał:

Gdyby w polityce pojawił się homoseksualista że zdrowym programem społeczno - gospodarczym, pierwszy miałby mój głos.

Czyli pedał - prawicowiec?

To czysta fantastyka.

44 minuty temu, sombrero23 napisał:

Główną siłą waszych argumentów jest to że jest orientacji homoseksualnej?

Nie.

To główny argument samego Biedronia. Wiatr zmian, powiew nowoczesności.

20 minut temu, doler napisał:

Kto stoi za tym słupem, ? Jak myślicie ? UE ?

Tak sądzę. UE, czyli ściślej rzecz ujmując - Niemcy.

https://www.welt.de/politik/ausland/article188138507/Polen-Robert-Biedron-die-neue-Hoffnung-der-Opposition.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, sombrero23 napisał:

Ludzie... Serio? Główną siłą waszych argumentów jest to że jest orientacji homoseksualnej? Poziom tych żartów podchodzi pod gimnazja. Przekleństwa i obelgi - to wszystko co macie.

Nikogo nie obchodzi jego orientacja. Problem w tym, że gość obnosi się z nią jakby to był jego najważniejszy (jedyny?) atut. Gdy zaczął karierę w polityce nie mówił np. "naprawmy system opieki zdrowotnej, nie zadłużajmy kraju" tylko "jestem gejem, wybierzcie mnie bo jestem gejem. Nie macie gejów w rządzie a przecież ich potrzebujecie". Niech jeszcze sobie to do CV wpisze "jestem gejem" - tak to wygląda :D.

 

A tu wartości wyznawane przez tolerancyjnego lewicowca, który chce dobra dla narodu polskiego:
bob.png

Robercik hasło Bóg, Honor, Ojczyzna zamienia na Bób, Hummus, Włoszczyzna i jest z tego bardzo zadowolony. Dla mnie to publicznie odlanie się na wartości za które walczyli nasi przodkowie. Chyba warto by było je jakoś uszanować. U naćpanego, niestabilnego psychicznie artysty bym rozumiał bunt i przekraczanie granic (no taka ich rola) ale u poważnego polityka... nie. Jego postępowanie odbieram jak taką wiadomość: "chodź tu głupi zacofany polaczku. Ja ci pokażę jak być nowoczesny. Tylko się mnie słuchaj a nie pożałujesz". No to ja podziękuję :D.

 

No i co on ma do tej ojczyzny? Będzie sprzedawał idiotom, że nie ma czegoś takiego jak historia, tradycja i tożsamość? Co jeszcze powie? Że kapitał nie ma narodowości a 5 minut potem odsprzeda Niemcom majątek narodowy za grosze? Dla mnie Biedroń to typowy lewacki populista - z zewnątrz wszystko ma wyglądać być tęczowo i być napędzane zielenią. Nawet nieważne jak to działa i czy w ogóle :D. Tu jest ładne zaoranie tego "świeckiego ateisty w jarmułce":

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program partii Biedronia jest jeden, czyli odsunąć PiS od władzy. Zresztą zwróćcie uwagę na jeden aspekt. PiS mimo, że jest dużą i jak na polskie warunki doświadczoną partia ma problem z doborem kadr do rządzenia. Zakładam, że nowa partia Biedronia nie byłaby w stanie zapewnić merytorycznej obsady nawet do jednego ministerstwa, co oznacza, że przykleją się do nich ci sami ludzie, którzy rządzą w Polsce już od dawna i których PiS chciał oderwać od koryta. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

19 minut temu, Kleofas napisał:

Program partii Biedronia jest jeden, czyli odsunąć PiS od władzy.

Nie. Celem jest skrajnie lewicowa rewolucja. Oczywiście nie zrobią tego bez odsunięcia PiS-u.

 

Problem braku kadr dotyczy każdej partii i wynika z systemu politycznego w Polsce. Lider partii musi "kosić" kontrkandydatow. Dlaczego Tusk na premiera mianował takiego matoła, jak Kopacz, a na prezydenta namascil innego tuza intelektu, Bronka? Bo był pewny, że nie zbudują wobec niego alternatywy, gdyby chciał wrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kapitan Horyzont napisał:

Pogonić czyli co zrobić? A co w miejsce kleru? Życie nie znosi próżni.

 

Mam ciotkę, ateistkę. Święci jajka na Wielkanoc. Nie w ramach zabobonu, po prostu uważa to za polską tradycję.

Ja jestem ateistą-buddysta i też święcę :) Dla mnie to też tradycja. Nie wiem czy wiesz, ale te wszystkie zajączki, pisanki, palemki, choinki, świeczki, zaduszki, to wszystko są kradzione lub zapożyczone święta i atrybuty z wielu innych obrzędów religijnych. Chrześcijaństwo za czasów Rzymskich i później wessało wszystko co się dało z lokalnych wierzeń. I wyszedł taki miszmasz. 

Natura nie lubi próżni - więc będzie Islam :) Niektórzy bracia nie mogą się doczekać :) Ale tak na serio, spójrzmy na Czechy - całkowicie laickie państwo. Ja bym nawet nikogo nie namawiał do porzucania religii. Zróbmy jak w Niemczech. Przy meldunku zaznaczasz wyznanie i co miesiąc z wypłaty leci Ci podatek na Kościół, Meczety czy co tam. W Polsce wg statystyk Kościoła, praktykuje ok. 24% wierzących. Jak by tak każdy miał płacić to ciekawe ilu by było faktycznych wierzących. Budujmy elektronie atomowe a nie wydawajmy hajs na religie w szkołach, katechetów, kapelanów, emerytury księży, Rydzyka itp. To są miliardy rocznie zmarnowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Praktykuje nieco więcej - z tego, co wiem.

2. W Niemczech płacisz tak czy owak. Jeśli zadeklarujesz się jako ateista, to ta część podatku zamiast na Kościół, idzie na jakiś socjal, nie pamiętam.

3. Elektrowni atomowych nie budujemy nie dlatego, że kasa idzie na KK i jej nie ma. W zasadzie dlaczego nie budujemy, to nie wiem. Nie ma nawet jasnego planu, co i jak budować. Ale jest spółka i dobrze płatne posady.

4. Poczytaj artykuł o finansach Kościoła w Polsce. Wsparcie od państwa jest znacznie mniejsze, niż w wielu krajach eur, np w Niemczech. Parafie płacą podatek zryczałtowany, od liczby mieszkańców (nie wiernych). Polska cały czas nie oddała całości majątku kościelnego, zagarnietego przez komunę (ludziom też nie oddała). Biskupi zapewne opływają w luksusy, jednak w parafiach jest różnie. Rzeka kasy dla Kościoła to mit.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maninblack Gdyż??

 

Jako osoba o prawicowych poglądach nie pochylam się nad partią biedronia, nie mój biegun polityczny, zaznaczę tylko postulaty który na mnie działa rozbrajająco tj. płaca minimalna na poziomie 60% średniej krajowe (czy leci z nami pilot??), no i rozszerzenie programu 500 +.  Ja dalej czekam na konserwatywną ale prokapitalistyczną partie, która doceni małych i średnich przedsiębiorców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat zamykanie kopalni, szczególnie tych najbardziej deficytowych to strzał w dziesiątkę. Mogłoby to przy okazji przyspieszyć budowę elektrowni atomowych i odnawialnych źródeł energii. Górnicy to niestety kula u nogi polskiego narodu i do tego strasznie drenująca budżet.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antykatolicyzm (o protestantach, Żydach czy prawosławnych cisza) to taka moda, nawet nasz guru w co drugiej audycji stara się udowodnić, że kościół to zło całego świata. Ostatnio z rozpędu podciągnął pod to nawet wrzesień 39. Tak, na siłę zapędzają nas do kościołów. Od lat nie chodzę, mieszkam w niewielkiej miejscowości i jakoś nie widzę tego wyznaniowego państwa. Pełen luz. Szanuję tradycje i obyczaje, pogrzeby i kolęda normalka, poza tym jestem poza kościołem. Tak strasznie mnie ten konkordat i Watykan dobija.

 

Ateiści-buddyści (co to k. jest?!), jakieś satanistyczne modlitwy, jogi etc. Panowie, nie dajmy się zwariować. Życie nie znosi próżni. Nie będzie katolicyzmu to wejdzie coś innego. Każdy człowiek szuka jakiegoś odniesienia, jak nie miejscowa religia to jakaś egzotyka, jak nie istota wyższa to pieniądze i sex.

 

Odnośnie Biedronia to napompują przed wyborami, kilku załapie się do Brukseli a później cisza.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, loh-pan napisał:

nawet nasz guru w co drugiej audycji stara się udowodnić, że kościół to zło całego świata. Ostatnio z rozpędu podciągnął pod to nawet wrzesień 39. Tak, na siłę zapędzają nas do kościołów.

Śmierć JAKIEGOŚ Żyda 2 tysiące lat temu to tylko dodatek, tak to jest jak się chcę być modnym i nowoczesnym, bo nauki Jezusa nie pasują, bo nie nawoływał do konsumpcjonizmu, materializmu ale do czegoś innego, a przecież hajs musi się zgadzać więc na chuj mi Chrześcijaństwo i jego zasady, tak myśli dzisiaj wiele wiele osób :) 

 

Jak już wywalimy kościół to wejdzie coś innego, ale tego niektórzy zrozumieć nie potrafią, bo nawet nie zastanawiają się jakie mamy alternatywy, gender, LGBT, Islam, i tak dalej, do wyboru do koloru dosłownie :) 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, loh-pan napisał:

Szanuję tradycje i obyczaje, pogrzeby i kolęda normalka, poza tym jestem poza kościołem. Tak strasznie mnie ten konkordat i Watykan dobija. 

Mam podobnie. Albo i gorzej, bo na mnie, jako na heretyka podejrzliwie patrzą i lewacy, jak i niektórzy katolicy, bo doktrynalnie wielu punktów wspólnych nie mamy : ) Tyle że ja (wieloletni ateista do czasu nawrócenia) z sympatią patrzyłem na Krk i rolę, stabilizator, jaką pełni. Ziemkiewicz to w swoim czasie moim zdaniem ujął najlepiej:

 

"To bzdura, mówiłem, cały ten Sobór. Kościół otwarty to Kościół, z którego wszyscy spierdolą. Ja jestem człowiek grzeszny, jak każdy z nas, i ja potrzebuję Kościoła tak samo, jak żeglarz błąkający się po morzu potrzebuje latarni morskiej. Jeśli się oddalam — to ona ma być właśnie tam, gdzie zawsze, wskazywać mi kierunek powrotu. A kiedy jakiś palant wsadza mi latarnię morską na kółka i zaczyna mnie gonić, bo sobie ubzdurał, że powinien być ze światłem jak najbliżej mnie, to na chuj mi ten interes? (...)".

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nam tyle nie da, ile obieca każdy polityk ;)

 

Właśnie przeglądam sobie "program" partii na ich stronie (bo to w zasadzie puste postulaty a nie program), bo nie wiem nic (dieta niskoinformacyjna). I płaczę. Trochę ze śmiechu a trochę z rozpaczy. Więc jakieś refleksje, jeśli będą coś warte, to najwyżej później wrzucę.

Na razie szukam wśród postulatów, czegoś w stylu "przejąć arabskie złoża ropy" albo "skolonizować Niemcy" żeby na to wszystko co przeczytałem do tej pory, mieć kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.