Skocz do zawartości

O co tu chodzi? Czy to lęk przed odrzuceniem?


Rekomendowane odpowiedzi

Kochani, 

Pomóżcie mi. Parę miesięcy temu poznałam przez Internet pewnego 30latka. Nie doszło do spotkania, bo akurat wyprowadzał się Grecji.

Bardzo mi się spodobał i byliśmy w kontakcie. 2 miesiące temu szukałam miejsca do odbycia stażu i wybrałam się do Grecji. Spotkaliśmy się.

Jest on skrytym, małomównym facetem, dość nieufnym, dusza artystyczna, maluje surrealistyczne obrazy. 

Wypytywał mnie z iloma chłopakami się spotkałam podczas pobytu w Grecji, myślał, że pewnie cały czas się z kimś umawiam.

Po moim wyjeździe z Grecji kontakt się urwał. Zapytałam o co chodzi, czemu nie odp. Odp., że mu się podobam i mnie lubi, ale mieszkamy daleko od siebie.  Zaprosiłam go do siebie. Napisał, że w sumie mógłby wziąć parę dni  wolnego. Napisał, że  przemyśli. I kontakt się urwał. Na wiadomości prawie w ogóle mi nie odp. 

 

3 tygodnie temu dostałam pozytywną wiadomość ad stażu właśnie w Grecji, w tym samym gdzie on mieszka. Byłam bardzo rozradowana i mu o tym napisałam. I wiecie co? Odrazu zaczął ze mną chętniej pisać. Zapronował spotkanie jak się zobaczymy. Itd. Zapronowałam, że przed stażem, który rozpoczniemy się w lipcu może przylecieć do mnie i mnie odwiedzić. Zasmucił się, że to dopiero będzie w lipcu.  Napisał, że przemyśli zaproszenie. W czwartek dał mi odp. Że kupi bilety następnego dnia. Dopytywał dlaczego chcę tak bardzo aby przyleciał. Dodał, że z moim wyglądem mogę mieć przecież każdego. 

Miał przylecieć w niedzielę i nie przyleciał. Przestał się odzywać. Zamilkł. Wysłałam parę wiadomości i cisza.

 

 

_______________________________________O co tu chodzi? Czy to lęk przed odrzuceniem?  Co prawda opowiadał mi o rozstaniu z dziewczyną, które miało miejsce 2 lata temu, stwierdził, że go oszukała i chciała wykorzystać. 

Myślicie, że ma to związek? Przez to jest nieufny?

__________________________________

 

Nadmienię jeszcze, że mam duże powodzenie u facetów. Ale co mi z tego ? Chciałabym tylk jego. Reszta mnie nie interesuje.

Już dwa razy zostałam odrzucona przez zazdrość chłopaków o facetów, którzy mnie zaczepiali. 

 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Pola90 napisał:

Chciałabym tylk jego. Reszta mnie nie interesuje.

Te kobiece zachcianki. Ile razy słyszałem takie rzeczy od kobiet, a potem była kolejna zachcianka i kolejna. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, SzatanKrieger napisał:

A jest człowiekiem zamożnym?

 

Wiesz co, nie pytałam o zarobki itd. Więc ciężko mi oceniać. Widziałam (na zdjęciach)  standard w jakim żyje i nie jest najlepszy prawdę mówiąc. Ale mi to absolutnie nie przeszkadza. Nie oceniam człowieka po jego zawartości portfela. 

Myślę, że kokosów nie zarabia, w Grecji jest kryzys. 

 

 

Pewnie chodzi Ci też o tą dziewczynę, która go wykorzystała. To była Ukrainka.

Edytowane przez Pola90
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Strusprawa1 napisał:

Wybacz, że się tak wyrażę, ale ma Ciebie w d*pie przysłowiowo mówiąc. Zwyczajnie. Jak kontakt urywa, potem odnawia, potem urywa, jakieś wymówki... Pfe, szkoda dnia.

 

Słyszałeś o lęku przed odrzuceniem? 

 

 

,,

Lęk przed odrzuceniem to zaburzenie psychiczne, opierające się na irracjonalnym strachu przed wchodzeniem w bliskie relacje z innymi ludźmi. Każdy związek czy przyjaźń, dla osoby zaburzonej, niesie ryzyko bycia odtrąconym i w konsekwencji – wizję samotności (która przeraża szczególnie). Ludzie cierpiący na lęk przed odrzuceniem żyją zazwyczaj zgodnie z jednym z dwóch schematów.

Pierwszy z nich, to życie w związku, ale z poczuciem ciągłej niepewności i strachu, że może się on kiedyś skończyć. Taka relacja nie daje osobie szczęścia, a nieraz - wpędza w nerwicę. Strach przed odtrąceniem jest tak wielki, że chory robi wszystko (często też wbrew sobie), by tylko nie stracić tej drugiej osoby. Stara się ciągle zapewniać o swoim uczuciu i spełniać oczekiwania drugiej strony. W końcu przybiera to formę osaczenia i natręctwa, które w konsekwencji staje się przyczyną rozstania.

Drugą drogą wybieraną przez osoby z lękiem przed odrzuceniem jest unikanie bliskich relacji z innymi. Chorzy nie chcą się angażować i starać, z góry zakładając, że związek i tak nie przetrwa. Bronią się przed samotnością, ale nie chcą ryzykować odtrącenia. Nie dają więc szans osobom, które chcą je bliżej poznać."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pola90, ja wiem, że na widmo odrzucenia takiej panny jak ty, grunt sam się pod tobą załamuje, ale @Strusprawa1 ma rację. Olał cię. Nie jest to przyjemne, ale możesz za to solidaryzować się z mnóstwem mężczyzn, którzy przechodzą to codziennie. :) 

Edytowane przez koksownik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z duch opcji, ja bardziej obstawiam 1.

 

1. Pewnie chłopak się boi zaangażować zwłaszcza jak jesteś atrakcyjna, a potem to stracić, bo szansę na to są. I nie chciałby kolejny raz przez to przechodzić. Czasami faceci wolą mniej atrakcyjne kobiety do związków bo myślą, że mniej będzie z nimi problemów (co niestety często się nie potwierdza).

 

2. Ma lub ma na oku inną.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, koksownik napisał:

@Pola90, ja wiem, że na widmo odrzucenia takiej panny jak ty, grunt sam się pod tobą załamuje, ale @Strusprawa1 ma rację. Olał cię. Nie jest to przyjemne, ale możesz za to solidaryzować się z mnóstwem mężczyzn, którzy przechodzą to codziennie. :) 

 

Aha, czyli tak po prostu, bez żadnego powodu olał? To bardzo górnolotne stwierdzenie, bardzo wiele wniosło w temat, gratulacje.

 

Jednak z racji kierunku studiów, jak i umiejętności logicznego myślenia :

za ludzkimi decyzjami stoją powody. 

Nie ma czegoś takiego jak po prostu kogoś "olać " . Powód musi być. I mnie interesuje ten powód. Dlatego założyłam ten temat.

Edytowane przez Pola90
Błąd gramat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pola90 Pobawił się, wybzykał i pogonił jako kolejną wakacyjną dziewczynę. Wiem, że jako kobiecie przebierającej w mężczyznach ciężko to zaakceptować. Piszesz w stylu "jak on mógł?, mnie?, taką gwiazdę?". 

Jednak tak się dzieje i Greccy przystojniacy mają takich jak Ty wiele. Wcale nie jesteś wyjątkowa, tylko zwykłą kolejną Słowianką, która lubi się zabawić na wakacjach i on też. ;)

On ma już 5 takich jak Ty, czas dorosnąć bo związki na odległość są dobre w bajkach Disneya. 

Edytowane przez realista
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, misUszatek napisał:

Jedna z duch opcji, ja bardziej obstawiam 1.

 

1. Pewnie chłopak się boi zaangażować zwłaszcza jak jesteś atrakcyjna, a potem to stracić, bo szansę na to są. I nie chciałby kolejny raz przez to przechodzić. Czasami faceci wolą mniej atrakcyjne kobiety do związków bo myślą, że mniej będzie z nimi problemów (co niestety często się nie potwierdza).

 

2. Ma lub ma na oku inną.

Dziękuję Ci za tę wypowiedź. :)

Chodziło mi właśnie o wypowiedzenie się z męskiego punktu widzenia, co mogło być powodem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Pola90 napisał:

gratulacje

Mmmm, dziękuję, dziękuję. Nie trzeba było. 

 

8 minut temu, Pola90 napisał:

I mnie interesuje ten powód.

No to się go spytaj. Oh, wait...

8 minut temu, Pola90 napisał:

Dlatego założyłam ten temat.

Nie mamy szklanej kuli, żeby wiedzieć, co kierowało tym alvaro. Może masz jakąś autorefleksję, która wysnuje tobie przypuszczenie, jakie zachowanie mogłyby sprawić, że luby uciekł. 

Abstrahując, wg mnie najprawdopodobniej odbył z tobą szybki numerek bez uzgodnienia.

Edytowane przez koksownik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pola90 - W mojej opinii 3 opcje:

 

1. Ma Cię w dupie.

2. Chciał się pobawić, stąd całuski itp. Pobawił się i wracamy do punktu 1. Być może czasem coś napisze żeby jeszcze raz poruchać.

3. Boi się wejść w związek bo jesteś atrakcyjna i masz powodzenie i wie, że to kwestia czasu, gdy punkt pierwszy będzie dotyczył jego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, realista napisał:

@Pola90 Pobawił się, wybzykał i pogonił jako kolejną wakacyjną dziewczynę. Wiem, że jako kobiecie przebierającej w mężczyznach ciężko to zaakceptować. Piszesz w stylu "jak on mógł?, mnie?, taką gwiazdę?". 

Jednak tak się dzieje i Greccy przystojniacy mają takich jak Ty wiele. Wcale nie jesteś wyjątkowa, tylko zwykłą kolejną Słowianką, która lubi się zabawić na wakacjach i on też. ;)

"wybzykał"? To ciekawe, bo ja z nim nie spałam. 

 

Mało tego, nie uznaję seksu bez uczucia.

Czytaj : nie zdarzyły mi się NIGDY seks przygody.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pola90 napisał:

A była chemia do tego aby mnie pocałować, komplementować, cieszyć się na przyszłe spotkanie i prosić o zdjęcia? Po co to wszystko, skroro brak chemii?

 

1 minutę temu, realista napisał:

Pobawił się, wybzykał

Tu masz odpowiedz, ale to i tak nic nie da. Trzymaj sie i bierz sie za Polaka. Wanda wolala sie utopic,a teraz ,co za czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie niedostępny śniady rycerz z nad Bałkanów to laska doznaje zwarcia styku bo ją olewa.

 

"Ale jak to ja taka piękna i mnie mnie ignoruje cham jeden, burak niedopieszczony. Ja mu pokaże i go w sobie rozkocham. Szanowni samcy pomocy!!!"

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ksanti napisał:

Pewnie niedostępny śniady rycerz z nad Bałkanów to laska doznaje zwarcia styku bo ją olewa.

 

"Ale jak to ja taka piękna i mnie mnie ignoruje cham jeden, burak niedopieszczony. Ja mu pokaże i go w sobie rozkocham. Szanowni samcy pomocy!!!"

Hahahahahaha ???? 

To pół Polak, pół Grek.

 

A widzę, że ty jesteś bladym i zakompleksionym rycerzem:) Współczuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pola90 Spałaś czy nie, na Twoje miejsce śniady przystojniak ma już kilka innych i nie lubi się pewnie z tego tłumaczyć.

Przed chwilą, Ksanti napisał:

Pewnie niedostępny śniady rycerz z nad Bałkanów to laska doznaje zwarcia styku bo ją olewa.

Typowy mechanizm, gdy boski Alwaro oleje pannę ta nakręca się jeszcze mocniej. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.