Skocz do zawartości

Gotowanie i inne twórcze zajęcia w kuchni, przepisy, porady, ciekawostki kulinarne.


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 31.03.2019 o 20:36, MaxMen napisał:

Wódka z karmelem tzw "przepalnaka" 

Karmelem czyli inaczej  przepalanym cukrem w rondelku? 

Mój tata chyba coś takiego kiedyś robił. Z tego co pamiętam to chyba nawet do piwa sobie to dawał...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...

Dawno w tym temacie nie byłam, czas go odkopać :) 

Dzisiaj na śniadanie zrobiłam sobie dobre papu. W zasadzie to już od jakiegoś czasu sobie przygotowuję też takie coś do pracy ale wymasterowałam to, robiąc do tego genialną pastę z awokado, czosnku i gotowanego jajka.

121614482_271101877420921_20816083890880

Składniki:

2 średniej wielkości tortille (78g, 234 kcal)

pomidor (64g, 12kcal)

2 plastry sera goudy ( 50g, 182kcal)

1 plaster szynki klasycznej z Sokołowa ( 38g, 35kcal)

gotowe filety z kurczaka Piri Piri z aldiego (100g 118kcal)

no i pasta w której skład wchodzi:

1 jajko ( 70kcal)

połowa awokado ( 75g, 120kcal)

sól, pieprz do smaku

ząbek czosnku, a w zasadzie to połowa ( aż 2kcal!), Pastę przyrządziłam wczoraj i miałam w sumie na dwa dni. Jedną połowę zużyłam wczoraj, drugą dziś ;)  

 

Wszystkie składniki poukładałam na tortilli, zawinęłam i zapiekłam w grillu. Ot cała filozofia... No pomijając fakt, że ważyłam wcześniej wszystko na wadze :P 

 

Oryginalny przepis na pastę ? mój był uproszczony ale tak wyszła pyszna ? :

Pasta z awokado i jajka
składniki: 1 dojrzałe awokado, 3 ugotowane na twardo jajka, 1 ząbek czosnku, łyżeczka oliwy z oliwek, łyżeczka soku z cytryny, sól i pieprz, opcjonalnie: szczypiorek
Jajko i awokado pokroić w kostkę, dodać pozostałe składniki, całość wymieszać, tadaaam. 

 

Posiłek zawiera w sumie 773kcal.

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Rosół Jorgena zmarłego na nogi postawi.

 

Z racji, że dziś przygotowałem sobie gar rosołu przedstawię sposób przygotowania.

 

Składniki: 

 

- mięso drobiowe (ćwiartka, podudzie lub cała kura xD), 

- szyja z indyka, można użyć też np. kości lub innego rodzaju mięsa,

- marchew 2-3 średnie,

- pietrucha 2-3 średnie, 

- por 1/2,

- seler mały cały, 

- natka pietruszki, 

- cebula 1 szt. mała lub średnia opalona ogniem, 

- 3 małe ząbki czosnku,

- można wrzucić kostkę rosołową drobiowa lub wołowa dla smaku,

- liść laurowy według uznania,

- ziele angielskie,

- przyprawa do rosołu z ekosklepu (nie musi być koniecznie),

- szczypta soli,

- pieprz, 

 

Warzywa od rolnika lub z lokalnego warzywniaka, mięso również lub z lokalnego sklepu firmowego. 

 

Najpierw myje mięso i zalewam wodą, tak przygotowane mięso obgotowuje 2-3 razy tak, aby pozbyć się najbrzydszej wody, nie dopuszczam do zagotowania się wody, aby mięso nie utraciło swoich wartości odżywczych. Kiedy mięso już jest obgotowane, dopuszczam do zagotowania się wody i na bardzo małym ogniu gotuję. W międzyczasie obieram warzywa, porcjuję i wrzucam do rosołu. Gotuję aż do momentu lekkiego zmięknięcia warzyw. Kiedy ten stan jest osiągnięty, wrzucam kostkę, oraz przyprawy. Tak gotuję na bardzo małym ogniu 3-4 godziny. 

 

Po ugotowaniu wyciągam mięso do osobnego naczynia, oraz przecedzam rosół tak aby oddzielić wywar od niepotrzebnych składników jak ziele czy liść laurowy. 

 

Tak przygotowany rosół można ponownie podgrzać i podać z makaronem lanym przygotowanym we własnym zakresie lub podać z makaronem ze sklepu (osobiście podaje z bezglutenowym lub makaron lany).

 

Taki wywar jest również doskonały do picia. Niesamowite źródło elektrolitów. 

 

W razie gdyby wyszło za dużo na drugi dzień można łatwo przerobić rosół na wiele innych zup lub zamrozić. 

 

Sposób mrożenia: 

 

Rosół pozostawiamy do ostygnięcia w temperaturze pokojowej, następnie porcjujemy (osobiście używam plastikowych pojemników na żywność, ale można też szklany słoik lub woreczek), nigdy pojemnika nie zalewam "pod korek" ale zostawiam wolne miejsce. Następnie wkładamy go do lodówki na 3-4 godziny, aż do schłodzenia, po czym tak przygotowany wywar trafia do zamrażarki. 

 

Idealny kiedy nie chce nam się gotować, lub musimy szybko ratować się na kacu :). Zamrożony rosół można też wykorzystać do wykonania wielu innych zup. 

 

Smacznego :) 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BlacKnight napisał:

@Jorgen SvenssonBądź pewny że wypróbuje.😁👍

 

Nie zawiedziesz się. Ważne, żeby przy rozmrażaniu zachować zasady. Czyli wyciągamy pojemnik z zamrażarki i rozmrażamy wkładając do lodówki! Nigdy nie podgrzewamy bezpośrednio po wyjęciu z zamrażarki! Nigdy nie rozmrażamy we temp pokojowej, zawsze w lodówce. Kiedy wiemy, że na drugi dzień wywar będzie potrzebny najlepiej, wieczorem wstawić do lodówki, tak aby na drugi dzień był gotowy. 😊

 

Będą kolejne przepisy na zupy i inne potrawy by Jorgen.

 

I najważniejsze, jak nie wyjdzie idealny za pierwszym razem nie zrażać się bo następnym wyjdzie lepszy. 😊

 

Enjoy!

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dressing czosnkowy. 

 

Czas przygotowania ok. 10-15 min. 

 

- majonez, domowej roboty lub sprawdzony,

- jogurt naturalny, 

- śmietana z targu naturalna, 

- szczypiorek,

- pietruszka, 

- czosnek,

- pieprz,

- sól

 

Szczypiorek i nać pietruszki kroję drobno i odstawiam na bok. Czosnek ścieram na tarce na drobnych oczkach lub przeciskam przez maszynkę taką do czosnku. Do naczynia daję majonez, jogurt i śmietanę w proporcjach mniej więcej 1,5/4, 2/4, 0,5/4. Wsypuje wcześnie przygotowaną pietruszkę i szczypiorek, oraz czosnek, dodaję sól i pieprz. 

 

Sól, pieprz, czosnek, szczypior i pietruszkę daję według uznania, w zależności od tego jak mocno sos ma być wyrazisty. Zawsze daje sporo czosnku, tak lubię. 

 

Mieszam wszystko łyżką stołową degustuję ewentualnie doprawiam i wkładam do słoika ze sprężyną i zamykam lub w normalnym półmisku i zakrywam folią spożywczą, tak przygotowany dressing wkładam do lodówki, aby aromaty się "przeszły".

 

Zastosowanie: 

 

idealny do jajek, sałatek czy niektórych dań obiadowych jako dodatek. 

 

Smacznego :) 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek o jedzeniu, same pyszności.

Nauczyłem się gotować odkąd mieszkałem na stancji. Kiedyś tylko tosty, jajecznica i kanapki. Później coraz lepiej mi szło i nawet dobre mi wychodziły dania np. schabowy, ziemniaki. Podstawy, podstaw a jednak opanowałem.

Ostatnio samemu znalazłem dobry przepis na tortille:

https://beszamel.se.pl/przepisy/przystawki-i-przekaski/szybka-tortilla-z-kurczakiem-jak-zrobic-latwy-przepis-wideo-re-MPqV-JrWa-jaS7.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sos majonezowo mangowy.

 

Pulpa mango

Majonez

Czosnek

Chili

Musztarda opcjonalnie

 

Mieszamy, mieszamy i mamy całkiem spoko sosik. :D

 

 

Pyszny szybki gulasz wege:

W jednym garze smażymy razem:

 

Marchew, seler, pieczarki, cebulę, prawdziwki, dodajemy ugotowany wcześniej kalafior, zalewamy śmietanka słodka by przykryć wszystko, ladujemy koperku, dajemy soli i pieprzu i kluski.

Kluski:

Woda, jajko, mąka, gałka muszkatołowa, sól, pieprz. Mieszamy, ciasto ma być lejące i klejące, łyżka partiami wrzucamy do garnka z gotującą się woda, gotujemy z 5min. 

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lalka Dzięki za gulasz wege :) Jakiej mąki użyłaś do klusek? Ja bezglutenową jakaś wykorzystam jak będę z tym przepisem eksperymentować. 

 

A ja zakochałam się w tych ciastkach od pierwszego gryza:

https://www.dibloguje.pl/2016/03/ciasteczka-z-maki-kokosowej-dla.html

Edytowane przez Hippie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fasolka szparagowa w panierce 

 

Mój dzisiejszy obiad. Prosto szybko, zdrowo i smacznie.

 

Czas przygotowania ok. 45-60 min. 

 

Składniki:

 

- fasolka szparagowa,

- ser camembert (taki okrągły),

- dressing z postu wyżej, 

- bułka tarta,

- jajko,

- ogórek kiszony/ kapusta kiszona/sałatka lub inny dodatek

 

Obcinamy końcówki fasolce i płukamy w wodzie. Następnie wkładamy do garnka i gotujemy do zagotowania, a następnie do zmięknięcia (sprawdzamy widelcem). Odcedzamy i panierujemy w jajku i bułce tartej, Następnie wrzucamy na patelnię i smażymy na oliwie z oliwek, maśle klarowanym lub smalcu kaczym/gęsim. W międzyczasie przekrawamy na pół ser camembert, tak aby wyszły dwa cieńsze okrągłe placki. Panierujemy w bułce tartej i smażymy podobnie jak fasolkę aż do zarumienienia się ładnie panierki. 

 

Wykładamy na talerz. W małej miseczce wykładamy sos (dressing).

 

Smacznego :) 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MaxMen napisał:

Jak dla mnie za dużo roboty i trochę przerost formy nad treścią.

 

Równie dobrze a prosto to gotowana fasolka "polana" podsmażoną na maśle bułką tartą. 

 

Można ją zrobic na kilka sposobów, panierowania zdecydowanie milsza dla oka niż polana bułka. Jak kto woli 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zapędy pedantyczne, natomiast nie wymagam tego od innych. Uwielbiam sprzątać, uwielbiam jak jest sterylnie czysto. Wszystko musi mieć swoje miejsce. Co do gotowania, od lat się tym fascynuje. Praktycznie wszystko przyrządzam metoda Maillarda żeby wydobyć smak umami. Jak już coś robię to chce by było perfekcyjnie. Przykładowo, wczoraj jak gotowałam jajka by zrobić pastę jajeczna, to odliczałam równe 11 minut (jajka były z lodówki) żeby pod wpływem obróbki termicznej nie zaczął się wytwarzać siarkowodór zawarty w proteinach. Wtedy jajka zaczynają mieć taki zielony nalot przy zoltku 😔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię jutro pyszne śniadanie, może ktoś się skusi:

 

1.Jogurt nat, sól, pieprz, pietruszka np.

2. Masełko stopić dodać papryki w przyprawie, kolendry.

3. Dwa jajka, ocet

 

Jogurt wymieszać z resztą składników z pkt 1. Wyłożyć na talerz 

Wode zagotować z octem, jak się zacznie woda gotować wbić jajka, pogotowac chwilkę i wyjąć na jogurt. 

Masełko stopić z przyprawami wylać na jajka.

Opcjonalnie można na boczku pokroić sobie świeżego pomidora, paprykę, albo dać pesto pomidorowe. Całość jemy z grzanka z chleba. 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.