Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Pokorna

Gotowanie i inne twórcze zajęcia w kuchni, przepisy, porady, ciekawostki kulinarne.

Recommended Posts

47 minut temu, Byłybiałyrycerz napisał:

@MaxMen ooooo tak, to co tygryski lubią.

Oj lubią :P  dobrze tylko, że tylko dwa kawałki (w tym jeden mały) boczku reszta to chuda polędwica

@DanielS Wódka z karmelem tzw "przepalnaka" 

Dnia 31.03.2019 o 20:36, MaxMen napisał:

Wódka z karmelem tzw "przepalnaka" 

Karmelem czyli inaczej  przepalanym cukrem w rondelku? 

Mój tata chyba coś takiego kiedyś robił. Z tego co pamiętam to chyba nawet do piwa sobie to dawał...

@DanielS Na 1L alkoholu Ok 2-3 łyżki cukru odrobina wody i grzejemy do zbrązowienia ale nie za mocno aby finalnie nie było zbyt ciemne i gorzkie. Można poćwiczyć na wodzie zanim zrobimy do alkoholu. Potem rozrabiamy jeszcze w odrobinie wody i dolewamy barwiac do porzadanego efektu. 

Wielkie dzięki @MaxMen za przepis 😁

Muszę wypróbować 😁

• Like 1

Zaintrygował mnie ten pomysł na kurczaka w serowej panierce. ;) 

A dzisiaj na obiad filety kurczaka w sosie śmietanowo-musztardowym z pieczonymi ziemniakami ( przyprawione mixem do ziemiaków z Prymatu:wub: )  

Dawno w tym temacie nie byłam, czas go odkopać :) 

Dzisiaj na śniadanie zrobiłam sobie dobre papu. W zasadzie to już od jakiegoś czasu sobie przygotowuję też takie coś do pracy ale wymasterowałam to, robiąc do tego genialną pastę z awokado, czosnku i gotowanego jajka.

121614482_271101877420921_20816083890880

Składniki:

2 średniej wielkości tortille (78g, 234 kcal)

pomidor (64g, 12kcal)

2 plastry sera goudy ( 50g, 182kcal)

1 plaster szynki klasycznej z Sokołowa ( 38g, 35kcal)

gotowe filety z kurczaka Piri Piri z aldiego (100g 118kcal)

no i pasta w której skład wchodzi:

1 jajko ( 70kcal)

połowa awokado ( 75g, 120kcal)

sól, pieprz do smaku

ząbek czosnku, a w zasadzie to połowa ( aż 2kcal!), Pastę przyrządziłam wczoraj i miałam w sumie na dwa dni. Jedną połowę zużyłam wczoraj, drugą dziś ;)  

Wszystkie składniki poukładałam na tortilli, zawinęłam i zapiekłam w grillu. Ot cała filozofia... No pomijając fakt, że ważyłam wcześniej wszystko na wadze :P 

Oryginalny przepis na pastę 🙂 mój był uproszczony ale tak wyszła pyszna 😊 :

Pasta z awokado i jajka
składniki: 1 dojrzałe awokado, 3 ugotowane na twardo jajka, 1 ząbek czosnku, łyżeczka oliwy z oliwek, łyżeczka soku z cytryny, sól i pieprz, opcjonalnie: szczypiorek
Jajko i awokado pokroić w kostkę, dodać pozostałe składniki, całość wymieszać, tadaaam. 

Posiłek zawiera w sumie 773kcal.

• Like 1

Wygląda apetycznie, spróbuję w weekend. dzięki. Ja ostatnio korzystam z przepisów Tomasza Strzelczyka "oddaszfartucha". Polecam. :)