Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Zaloguj się, aby obserwować  
Dworzanin_Herzoga

Widzieliście 13 dzielnicę w Paryżu? To zobaczcie dzielnice Marsylii - Welcome in Marseille

Polecane posty

Myk myk elegancja Francja...

Ubogacone kulturowo Emiraty Marsylskie widziane zza szyby samochodu.

A podobno masowa emigracja w połączeniu z brakiem wymagań i programami socjalnymi fundowanymi z kieszeni rdzennych obywateli nie działa?

Wiem, to tylko mały wycinek tego kraju, ale średnio wygląda. 

Zresztą, wahadło wychyliło się w drugą stronę, kiedyś to Francja kolonizowała [#psychopaci_z_karaibów]...co zrobić, takie życie, taki los, tak sztos.

:blink:

• Like 4
  • Zdziwiony 1

Jak upadłe PGRy w latach 90 tych. 

• Haha 1

Ale z was nietolerancyjni rasiści! :D To się nazywa ubogacenie kulturowe. 

Pamiętam jak w 2010 roku w UK byłem w 5 strefie w Londynie. Wyglądała jak jakiś warzone. Wszystko rozwalone, brudne, pomazane sprayem, wszędzie kolorowi w kolorowych ciuach. Hindusi srali jak psy w parku albo w jakiś zaułkach. Ale muszę przyznać, że kulturalni wszyscy, jak cię szturchnęli to przepraszali, wszędzie cheers i have a nice day :D 

• Haha 1

Można powiedzieć że Francja to już stan umysłu.

Ogląda się to jak trailer filmu post-apokaliptycznego...

Niestety nas też to czeka.

To będzie rzeczywistość naszych dzieci....

1 minutę temu, Myrmidon napisał:

Pytanie przez kogo tak jest?

2 minuty temu, Patton napisał:

Pytanie przez kogo tak jest?

Twórcy tej sytuacji wcale się nie kryją...

Pytanie co możemy z tym zrobić...?

Napisano (edytowany)
12 minut temu, Myrmidon napisał:

Niestety nas też to czeka.

No cóż, [neo-sanacja z krzyżem w zębach]PiS, który wypłynął między innymi na hasłach przeciw uchodźcom, tylnymi drzwiami wpuszcza imigrantów zarobkowych

z krajów takich jak Nepal czy Filipiny [już nie piszę o Ukraińcach].

Przyczyni się to niestety wiadomo, do spowolnienia wzrostu pensji i zabetonowania Polski jako rezerwuaru taniej siły roboczej dla bardziej rozwiniętych krajów mających tu swoje fabryki oraz lokalnych januszexów. Do samych ludzi przyjeżdżających nic nie mam, wiadomo, każdy chce sobie poprawić egzystencję, jedynie polityka kolejnych

rządów w PL jest kurewska. Dobrze funkcjonujące przyjmowanie imigrantów ma np Kanada, wszystko z głową, łącznie z proporcją płci ściąganych osób itd.

Spragnionych socjalu Afrykanów raczej nie będziemy mieć, ale jeżeli te tendencje się utrzymają, to podmianka społeczeństwa może osiągnąć szokujące rozmiary za kilkanaście/dziesiąt lat. 

:blink:

Edytowano przez Dworzanin_Herzoga
  • Like 1

Film na temat 13 dzielnicy już był - dosyć podobny obrazek :D

A i jeszcze ta legendarna scenka:

• Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez trop
      Bracia, nawet nie wiem jak to skomentować... Chyba niedługo zmierzch naszej cywilizacji...

https://www.magnapolonia.org/we-francji-nie-bedzie-juz-mamy-i-taty-koniec-z-przestarzalym-modelem-rodzinnym/?utm_source=Facebook&utm_medium=CezaryW&utm_campaign=CezaryW&fbclid=IwAR3p2V9fMAEWguzgAYPuzAH2dZeJWJvQmytWE04ASnUKjeKi3uMOPq6Pjag
    • Przez Dworzanin_Herzoga
      W 2 tysiącach miejsc we Francji, prawie ćwierć miliona ludzi protestowało przeciwko podniesieniu akcyzy na benzynę o 15%, a na diesla o 23%, domagają się też dymisji prezydenta.
      A w PL cyk, benzyna 5 PLN z górką, z czego ~59% to podatki, od przyszłego roku dojdzie opłata emisyjna  +10 gr na litrze i nikt nawet nie mrugnie. 

Niestety jedna osoba zginęła, oprócz tego prawie 50 rannych.
      Poniżej więcej na ten temat

http://wgospodarce.pl/informacje/56458-dantejskie-sceny-we-francji

• Przez MoszeKortuxy
      https://businessinsider.com.pl/firmy/zarzadzanie/francja-rowne-zarobki-kobiet-i-mezczyzn-nowe-prawo/my26j71
      Niedawno coś podobnego zrobiono w Islandii.
      Teraz to się dzieje we Francji. Co o tym sądzicie? Czy Francja poradzi sobie z tym tak jak Islandia?

Francuskie firmy będą miały trzy lata na zlikwidowanie różnic w płacach kobiet i mężczyzn. Na spółki, które tego nie zrobią, zostaną nałożone wysokie kary - zapowiedział premier Francji Edouard Philippe. To drugi kraj po Wielkiej Brytanii, który zmusza biznes do ujawniania tak zwanej luki płciowej w zarobkach.

Jak donosi Reuters, we Francji mężczyźni zarabiają średnio 9 proc. więcej niż kobiety, chociaż prawo teoretycznie wymaga równych płac dla obu płci od 45 lat. Teraz jednak francuski rząd planuje wyegzekwować równe płace.

Francuskie firmy mają płacić po równo kobietom i mężczyznom

Wedle nowych przepisów wszystkie firmy zatrudniające powyżej 50 osób będą musiały instalować specjalne oprogramowanie, połączone z systemami płacowymi, do monitorowania nieuzasadnionych różnic w zarobkach. Oprogramowanie ma znaleźć się już w 2019 roku we wszystkich spółkach zatrudniających ponad 250 osób, a do 2020 roku - w tych mających od 50 do 249 pracowników.

W przypadku wykrycia nieuzasadnionej różnicy w zarobkach firma będzie miała trzy lata na jej zlikwidowanie. W innym wypadku specjalni inspektorzy pracy mogą nałożyć na firmę karę w wysokości 1 proc. kosztu wszystkich wynagrodzeń spółki, zapowiedział premier Francji.

Dodatkowo, jeśli oprogramowanie wykryje różnice w płacach według płci, firma będzie musiała poinformować o tym na swojej stronie internetowej oraz w wewnętrznej informacji do pracowników - zaś związki zawodowe będą miały dostęp do danych z aplikacji.

Przedstawiciele związków zawodowych i pracodawców mieli jedną wątpliwość, dotyczącą nowych przepisów - jakie będą kryteria określenia, czy istnieje różnica w płacach według płci. Niewykluczone, że kwestia ta zostanie rozjaśniona w ramach dalszych prac nad przepisami - francuski rząd ma zaprezentować odpowiednią ustawę w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Przypomnijmy przy tym, że w Wielkiej Brytanii firmy także zostały zmuszone do ujawniania różnic w zarobkach wedle płci.
    • Przez MoszeKortuxy
      Jeszcze tak nie dawno można było usłyszeć o francuskich kobietach, które potępiają akcję #MeToo, a teraz czytamy, że we Francji wzrosła liczba zgłoszeń gwałtów i molestowań. Przy okazji we Francji powstała akcja "Zdemaskuj świntucha - #Balancetonporc". To mi przypomina nazistowskie poszukiwania z hasłem "Kto jest Żydem" czy komunistyczne "Kto jest wrogiem ludu".

Piszcie co sądzicie na ten temat  

Liczba zgłoszeń gwałtów i molestowania seksualnego wzrosła we Francji znacznie w 2017 roku, a zwłaszcza w czwartym kwartale. Zdaniem szefa MSW Francji Gerarda Collomba, to efekt afery wokół amerykańskiego producenta filmowego Harveya Weinsteina.

W całym 2017 roku liczba zgłoszeń związanych z gwałtami wzrosła o 12 procent, a z molestowaniem seksualnym - o 10 procent. Natomiast w samym czwartym kwartale zeszłego roku liczba zgłoszonych przypadków molestowania skoczyła o 31,5 procent w porównaniu z analogicznym okresem 2016 roku. 

W wywiadzie dla radia Europe1 minister spraw wewnętrznych objaśnił, że "spektakularny wzrost" jest efektem afery Weinsteina, czyli sprawy słynnego amerykańskiego producenta filmowego, którego aktorki oskarżyły o molestowanie.

Obecny wzrost statystyk jest efektem tego, że pokrzywdzeni zgłaszają policji wydarzenia, do których doszło dawno temu - wynika z raportu MSW. 

#MeToo
      W październiku 2017 roku dziennik "New York Times" poinformował, że Weinstein przez kilkadziesiąt lat molestował seksualnie aktorki, asystentki i pracownice swojej firmy. Jedną z jego ofiar miała być między innymi znana aktorka Ashley Judd.

Afera zaszokowała światową opinię publiczną i zaowocowała licznymi wyznaniami kobiet i mężczyzn, którzy też padli ofiarą molestowania. Popularność na świecie zdobyła akcja #MeToo, w ramach której setki pokrzywdzonych relacjonowało swoje doświadczenia. We Francji akcja przybrała hasło #Balancetonporc (Zdemaskuj świntucha). 
    • Przez MoszeKortuxy
      http://www.rp.pl/metoo/180129853-Francja-Zainicjowala-MeToo-teraz-to-ja-oskarzaja.html  Inicjatorka akcji #MeToo dostała oskarżenie od mężczyzny  

Kobieta, która rozpoczęła francuską wersję kampanii #MeToo, została posądzona o oszczerstwo przez mężczyznę, którego oskarżyła o niestosowane komentarze na jej temat.
      Dziennikarka Sandra Muller rozpoczęła kampanię #balancetonporc w następstwie zarzutów przeciwko producentowi filmowemu Harveyowi Weinsteinowi.

13 października, w poście na Twitterze, Muller poinformowała, że francuski producent telewizyjny Eric Brion, upokorzył ją mówiąc: "Masz duże piersi, jesteś w moim typie, zrobię ci orgazm na całą noc”.
      Muller napisała na swoim profilu na Facebooku, że mężczyzna chce od niej 50 000 odszkodowania i 10 000 euro za opłaty prawne.

Producent oczekuje odszkodowania, mimo, że przyznał się do tych komentarzy i publicznie przeprosił za nie w gazecie „Le Monde” 30 grudnia.

"Eric Brion ostatecznie zmienił swoją strategię i zdecydował, wbrew wszelkiej przyzwoitości, aby spotkać się w sądzie" - napisała Muller. "Będę z tym walczyła do końca z pomocą mojego prawnika i mam nadzieję, że ten proces będzie okazją do przeprowadzenia prawdziwej debaty na temat sposobów zwalczania molestowania seksualnego” - dodała.

W piątek w CNN prawnik Muller powiedział, że jego zespół udowodni, że słowa dziennikarki nie są zniesławieniem.

Brion twierdzi, że nigdy nie współpracował z Muller. Prawnik kobiety mówi jednak, że ma mocne argumenty w tej sprawie. - Oczywiście nie istniała wtedy żadna relacja służbowa między moją klientką, a Brionem, ale ponieważ to wszystko wydarzyło się podczas imprezy służbowej, nadal można uznać to za molestowanie seksualne w miejscu pracy - podkreślił prawnik.

Prawnicy reprezentujący Briona powiedzieli natomiast, że nie będą rozmawiać z mediami, dopóki nie będą gotowi ujawnić więcej informacji.

Pisząc w „Le Monde” pod koniec zeszłego miesiąca, Brion przyznał się do "niewłaściwych uwag" w stronę Muller. W oświadczeniu pisał, że było ”bardzo późno, był pod wpływem alkoholu i zrobił to tylko raz”. "Bardzo ją lubiłem, powiedziałem jej to mniej więcej, ale tylko raz, chcę to wyjaśnić, ale na pewno nie chcę się rozgrzeszyć z mojego chamskiego zachowania. Ponawiam tutaj moje przeprosiny” - pisał. W opublikowanym artykule Brion podkreślał, że żałuje swoich słów, ale dodał, że wolałby być sądzony „w sądzie sprawiedliwości niż w sądach mediów społecznościowych”.

Muller uznana została przez magazyn „Time” za jedną z osób, które przerwały milczenie w sprawie molestowania seksualnego.
      Jak powiedziała dziennikarka, wiele innych kobiet wypowiedziało się po tym, jak podzieliła się swoją historią w mediach społecznościowych.

„Ruch #balancetonporc zainspirował ofiary do wypowiedzenia się i rzucił światło na prawdziwy problem społeczny, który wciąż jest tabu" - napisała na Facebooku. "Zostałam nagrodzona, wraz z innymi kobietami i mężczyznami, jako osobowość roku „Time's Magazine” za przerwanie milczenia, ale teraz chcą mnie zmusić żebym była cicho” - dodała.

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.