Skocz do zawartości

Asus laptop. Zasilacz.


zuckerfrei

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W końcu porządki zrobiłem. Znalazłem jednego z moich laptopów.

 

Już go porobiłem. I okazało się, że zasilacz jest taki jak najmniej lubię.

 

Tzn jest w kształcie kwadratu i wystają z niego dwa płaskie piny, tak aby w US można było go wsadzić prosto w „ścianę”.

 

Obecnie do pinów mam wsadzoną wtyczkę UK w nią adaptor na Polskę i dopiero do przedłużacza.

 

Lipa. 

 

Kiedy byłem w UK nie ma problemu, teraz chcę mieć prosto z pinów wtyczkę na polskie gniazdko. I fiut do góry. 

 

Nic prostrzego, kupić. No i wpisuję na portalu aukcyjnym, adaptor, wtyczka clip, Asus końcówka itd i chuja znalazłem. Ktoś, coś? 

 

Model zasilacza to: AD883320

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem takie cóś w Castoramie. Chyba że chcesz pobawić się w elektryka - utnij oryginalną wtyczkę i załóż typową jaka jest w PL. Końcówki trzeba oblutować ,przewód  ochronny podłączyć do bolca. Nie wiem jaki kolor jest w US, w PL jest żółto-zielony. Na pewno masz kumpli co są z prundem za pan brat. 

Edytowane przez Rodanek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie poradzę, lecz chce tylko wsunąć na te piny wtyczkę i mieć w chuju. Pamietam, że koleżance tak robiłem z podobnym zasilaczem czy ładowarką do aparatu ale takie rozwiązanie mnie nie zadowala. Ale powącham Castoramę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zuckerfrei napisał:

Ja sobie poradzę, lecz chce tylko wsunąć na te piny wtyczkę i mieć w chuju. Pamietam, że koleżance tak robiłem z podobnym zasilaczem czy ładowarką do aparatu ale takie rozwiązanie mnie nie zadowala. Ale powącham Castoramę... 

byl Blowjob na koniec roboty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejściówki są dobre na wyjazdy a tak mogą spowodować porażenie prądem bo w większości to tania chińska chujnia.

92ead352938bab49117cdf8ef0e58e4e.image.5

Osobiście bym się tym nie kłopotał i kupił zasilacz.

Nowy w cenie ok 40 zł lub poszukać używki na allegro.

Nowy - np:

https://swiatbaterii.pl/ladowarki-zasilacze-do-laptopow-asus/520-zasilacz-ladowarka-green-cell-do-asus-vivobook-f201e-r540-x200-x201-x201e-zenbook-ux31a-ux32a-ux21a-19v-237a.html?gclid=EAIaIQobChMIw_eQ5qGp4AIVRuJ3Ch0f2AOOEAQYASABEgIHN_D_BwE

 

Edytowane przez wojkr
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext, @wojkr ale mnie zirytowały wasze wpisy. Pierwszy raz w mojej przygodzie z forum.  @Rnext druciarstwem jest dla mnie kupowanie jakiegoś zamiennika - jakość zasilaczy impulsowych jest tragiczna, (dziś podrabia się wszytko, nawet tranzystory do końcówek mocy) wolę mieć końcówkę sieciową UK i PL. (Świadomy tego, że mogą się zgubić.) Z jakiegoś powodu otrzymałem model zasilacza z US ale wolę oryginał taki niż słabej jakości switch mode power supply. Sam pewno żyjesz tak długo i wiesz ile jest tego jebanego kompromisu w życiu. Ja z ww laptopem już poszedłem na kompromis, kupiłem zamiennik baterii, policzyłem - nieopłacało się wymieniać ogniw. (To nie ten temat w którym pytałem o ogniwa.) W ww asusie chciałem jeszcze uaktualnić nowy bios, z zużytą bateria bios nie pozwala sie uaktualnić. A muszę mieć najnowszy  bios, często podłączam jakieś niestandardowe kontrolery DMX, jeżeli wieszają kompa to już wiem aby uaktualnić bios. I tak do zajebania...

 

Ja wiem co to V, A, W (VA). Nie trzeba mnie traktować jak przedszkolaka. Pytałem o końcówkę!!

 

 

@wojkr dokładnie taki kształt mam(foto), prócz koncówki do sieci AC. Z tym, że ja potrzebuję około 4A na wyjściu. Tam z linku jest za mało. Mam jeszcze inne laptopy też Asus i tam sobie podmieniłam zasilacze... Ale komplet w razie "W" chcę mieć...

 

 

Aż muszę plasterek imbiru na język zapodać bo mam przez was zgagę. Dwa, sprawdzić biorytm bo dziś jestem jakiś tafffyyyyy:

 

 

Edytowane przez zuckerfrei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zuckerfrei napisał:

Aż muszę plasterek imbiru na język zapodać bo mam przez was zgagę.

Weź, bo reagujesz przesadnie.

Nikt w tym wątku nie chce z Ciebie zrobić idioty.

Chcesz chińskie przelotki ale chińskiego zasilacza nie - to se kup, ale nie podtruwaj nam "naszych szanownych". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wolę chińską przelotkę niż chińskie zasilacze, do nas sprowadza się najcześciej najgorsza jakość bo przebitka jest najwieksza. Btw mój oryginał jest też Made in China. W Chinach też już produkuje się jakościowe produkty.... Wszytko kwestia ceny. Chcę przelotkę, adapter. Nie zasilacz. Pytałem o przelotkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.