Skocz do zawartości

Globalny komunizm. Agenda 21 oraz agenda 2030


chudybyk

Rekomendowane odpowiedzi

Biorąc pod uwagę fakt, że polityka zamieniła się ostatnio w masę emocjonalnych serialowych wątków, i to bez jakiegokolwiek sprzeciwu środowisk inteligenckich, ba, środowiska te jeszcze rozdmuchują sprawy, jakby stanowiły one podstawę naszej przyszłości, to nie ma szansy, żeby istotne rzezy zaprzątały głowy społeczeństwa. Inna sprawa, że obecna inteligencja, zwłaszcza artystyczna jest tak piekielnie uległa i "wrażliwa" na niepoprawne zachowania, a do tego opiniotwórcza, bo w końcu inteligent, myśli sobie człowiek prosty, rozumie się na tych sprawach lepiej ode mnie, więc poruszane są głównie te sprawy, żeby masy miały czym się emocjonować. Ekonomia jest i tak za trudna, a do tego wiara w to, że politycy, mimo tego,że wszyscy twierdzą, że oni kłamią i kradną,  będą mimo to dbali o interes państwa, bo w końcu inaczej by się wydało (media by poinformowały).  Niby więc wiemy, że sprytnie i fachowo kradną, ale wydaje nam się, że się nam powie, gdy to się wydarzy. Materiał na przednią farsę.

Edytowane przez Stradi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie białego do kraju afrykańskiego, że tak będzie wyglądać Afryka w przyszłości czyli biała... - ojjjj ale by się działo. 

Wszystkie feministki by oszalały, że jak to tak można ale "białym chujom" można. 

A mi sie wydsje, że jedyne co można to oszaleć.

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że coś w tym może być. Nowy wróg publiczny, nowy kułak - zarobiony biały mężczyzna, polityka kulturowa ściśle konsultowana (sterowana) z ruchami lewicowymi i specjalnymi badaczami, którzy mogą wywodzić się tylko z tych środowisk. 

 

A do tego wszystkiego ostracyzm, niszczenie przez social media przejawów sprzeciwu, innego myślenia - myślozbrodnia. Dodatkowo kontrola pieniądza, korporacjonizm. Jedyne czego możemy się spodziewać to raczej komunizmy rodem z Chin, ale po polsku czyli bez spektakularnych sukcesów ekonomicznych i militarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Najnowszy film (rozmowa z Markiem Meteckim) dotyczący zagadnienia. W filmie wyjaśniono czym jest Agenda 2030, dlaczego jest już oficjalnym i wprowadzanych powszechnie programem, w jaki sposób, z czym się wąże dla nas i jakie korzyści czy zagrożenia ze sobą niesie.

W skrócie mżna powiedzieć, że zrównoważony rozwój ma spowodować, że nigdzie na świecie nie będzie biedy i wszyscy będą równi ;)

 

BARDZO POLECAM obejrzeć całość. Również inne filmy autorstwa pana Mateckiego.

 

 

Edytowane przez Stradi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 2/8/2019 at 6:12 PM, chudybyk said:

@mac zależy czym dla Ciebie są wiarygodne materiały.

(...)

Piszesz o tym i owym a wciąż nie ma źródeł. Jeśli chcesz prowadzić konstruktywną dyskusję to na argumenty, czyt. fakty, a nie na opinie. A to:

Quote

Nie będę wklejał linków bo jest tego sporo jakby ktoś chciał się dowiedzieć więcej

jest właśnie lewacka argumentacja. Nie będę się rozwodził bo to wszyscy wiedzą. No nie wszyscy. To jest argumentacja człowieka, który nie ma argumentów.

Dlaczego być konkretnym? Choćby dlatego. To jest dokument Agendy 21, 351 stron nowomowy, nowoczesnej ale nowomowy. Myślisz teraz, że ktoś będzie czytał 351 stron tego bełkotu, bo tak to brzmi? Gdzie wyciągnięcie interesujących rzeczy jest bardziej skomplikowane niż zrozumienie koranu?

 

Mówisz, że twoja firma to stosuje, znaczy niby co? Bo takie stwierdzenie to każdy może wygłosić i pewnie nie będzie mijał się z prawdą bo każda firma ma jakąś politykę i jakieś przepisy, które są zgodne z Agendą 21.

Bądź konkretny bo takimi stwierdzeniami szlusujesz do tych których krytykujesz.

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrotycz 

W dniu 12.04.2019 o 15:18, wrotycz napisał:

jest właśnie lewacka argumentacja. Nie będę się rozwodził bo to wszyscy wiedzą. No nie wszyscy

To jak panicz jest za leniwy żeby sobie poszukać to ja za panicza szukał nie będę.Nie chce ci się czytać? Nie czytaj ale nie wypowiadaj się chłopak. Tak ogólnie to weź sobie jakiej melisy zaparz czy co ty tam pijesz bo dyskutował z tobą to nie będę na pewno biorąc pod uwagę ton w jakim się wypowiadasz. Masz pretensje do kogoś ze nie podaje ci na tacy wszystkiego? Nie musisz odpowiadać to było retoryczne pytanie. Reszta jakoś potrafi się wypowiedzieć nawet mając inne zdanie czy poglądy, może ucz się od nich zamiast mieć pretensje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

https://www.un.org/en/desa/we-need-7-years-accelerated-transformative-action-achieve-sdgs

 

13 czerwca 2023 r. – Minęło prawie osiem lat, odkąd społeczność międzynarodowa zgodziła się podjąć odważne i transformacyjne kroki w celu realizacji Agendy na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030, planu działania mającego na celu zabezpieczenie praw i dobrobytu wszystkich ludzi na zdrowej, dobrze prosperującej planecie. Dziś, w połowie drogi do 2030 r., ta obietnica jest zagrożona i konieczna jest fundamentalna zmiana – w zakresie zaangażowania, solidarności, finansowania i działania – aby skierować świat na lepszą ścieżkę. I to jest potrzebne teraz.

 

Obietnice w niebezpieczeństwie

 

Niedawno opublikowany  „ Raport  Sekretarza Generalnego w sprawie postępów w osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju ” opiera się na najnowszych danych, aby zaalarmować o podjęcie działań. Spośród około 140 celów wraz z danymi tylko około 12% jest na dobrej drodze do osiągnięcia do 2030 r.; blisko połowa, choć wykazuje postępy, jest umiarkowanie lub poważnie nie na miejscu; a około 30% albo nie odnotowało żadnego ruchu, albo cofnęło się poniżej poziomu bazowego z 2015 r.

 

Rezygnacja z celów zrównoważonego rozwoju lub wydłużenie terminu ich realizacji nie wchodzi w grę. Światem wstrząsnęła seria powiązanych ze sobą kryzysów – pandemia COVID-19, konflikt, kryzys klimatyczny i słaba światowa gospodarka. Ponowne zaangażowanie w Agendę 2030 to najlepszy plan wyjścia z tych kryzysów, ale szybko kończy nam się czas na zmianę kursu.

Jeszcze przed wydarzeniami ostatnich trzech lat zaufanie do instytucji publicznych spadało przez dziesięciolecia. Zmiany w świecie pracy, globalizacja i przełomy technologiczne – budzące aspiracje, ale i obawy – postawiły wiele osób w niepewnej sytuacji. 

 

W ciągu najbliższych siedmiu lat zmniejsza się szansa na podwojenie naszych wysiłków w celu wyeliminowania ubóstwa i głodu, promowania równości płci i przezwyciężenia potrójnego kryzysu planetarnego. Nieuwzględnienie tego wezwania podsyci większą niestabilność polityczną i wysiedlenia, jeszcze bardziej podważy zaufanie do instytucji publicznych, przewróci gospodarkę i doprowadzi do nieodwracalnych zmian egzystencjalnych w naszym środowisku naturalnym. Przede wszystkim spowoduje ogromne cierpienie obecnych i przyszłych pokoleń – zwłaszcza wśród najbiedniejszych i najbardziej bezbronnych ludzi i krajów świata.

 

Uczynienie szczytu SDG punktem zwrotnym

 

Szczyt  SDG we wrześniu 2023 r. musi zasygnalizować prawdziwy punkt zwrotny. Musi mobilizować zaangażowanie polityczne i dokonywać przełomów, których nasz świat desperacko potrzebuje. Musi dostarczyć plan ratunkowy dla ludzi i planety.

 

W centrum tego planu ratunkowego głowy państw i rządów muszą ponownie zobowiązać się do siedmiu lat przyspieszonych, trwałych i transformacyjnych działań, zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym, aby spełnić obietnicę SDGs. Przywódcy mogą pokazać swoją determinację, przyjmując ambitną i przyszłościową deklarację polityczną na Szczycie SDG oraz przedstawiając globalne i krajowe zobowiązania do transformacji SDG.

 

Wprowadzanie zmian w tempie i na skalę wymaganą do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju do 2030 r. będzie wymagało od przywódców politycznych podejmowania odważnych decyzji odpowiadających ich ambicjom. Będzie to wymagało przenoszenia zasobów z jednego sektora do drugiego, tworzenia nowych środowisk regulacyjnych, wdrażania nowych technologii i mobilizacji szerokiego grona podmiotów w celu przyspieszenia destrukcyjnych zmian. Może to wzmocnić zaufanie i spójność społeczną.

 

Wysiłki te muszą być ukierunkowane na zapewnienie godności, możliwości i praw dla wszystkich, przy jednoczesnej reorientacji gospodarek poprzez transformację ekologiczną i cyfrową oraz w kierunku odpornych trajektorii zgodnych z celem 1,5°C określonym w porozumieniu paryskim w sprawie zmian  klimatycznych  .

 

Sprawiedliwe przemiany mają nadrzędne znaczenie w związku z potrzebą powszechnej ochrony socjalnej i możliwości godnej pracy. Mogą one być wspierane przez inicjatywy takie jak  Globalny Akcelerator ONZ ds. Zatrudnienia i Ochrony Socjalnej na rzecz Sprawiedliwej Transformacji , który mobilizuje wysiłki polityczne w celu kierowania funduszy ze źródeł międzynarodowych, krajowych, publicznych i prywatnych, w tym z Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego ( MFW).

 

Na poziomie globalnym potrzebne jest jednorazowe zobowiązanie do przebudowy międzynarodowego systemu finansowego i gospodarczego, tak aby odpowiadał on wyzwaniom dnia dzisiejszego, a nie tych z lat czterdziestych. Istotne jest, aby kraje posiadały zasoby potrzebne na dużą skalę do inwestowania zarówno w ich natychmiastową odbudowę, jak i w długoterminowe wyniki zrównoważonego rozwoju, w tym działania w dziedzinie klimatu.

 

Potrzebny jest gwałtowny wzrost finansowania celów zrównoważonego rozwoju w postaci bodźca w wysokości 500 mld USD rocznie, przy równoczesnych reformach międzynarodowej architektury finansowej, aby uczynić ją odporną, sprawiedliwą i dostępną dla wszystkich. Niezwykle ważne jest również, aby kraje rozwijające się miały lepszy dostęp do światowego handlu, nauki, technologii i innowacji. Konieczna będzie bezprecedensowa współpraca między członkami Grupy 20 (G20), aby wesprzeć kraje rozwijające się w realizacji celów zrównoważonego rozwoju i działań na rzecz klimatu.

 

Nie jest za późno, aby odwrócić sytuację. To pokolenie jest wyposażone w wiedzę, technologie i zasoby niespotykane w historii. Przebijanie się do lepszej przyszłości dla wszystkich żądań, które przywódcy wykorzystali w celu wydźwignięcia setek milionów ludzi z ubóstwa, promowania równości płci, skierowania naszego świata na ścieżkę niskiej emisji do 2030 r. i zapewnienia praw człowieka dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.