Skocz do zawartości

Fizyk Sean Carroll sceptycznie o życiu pozagrobowym


Strusprawa1

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, rycerz76 napisał:

Protestantyzm jest wygodny dla nauki bo ma przetrącony kark po prostu jest głupi (fideistyczny) i pełno tam fundamentalistów wierzących np; w 6 tyś. lat świata itd.

Wolę tych fundamentalistów z pasa biblijnego, którzy szczerze wierzą w Boga Biblii, a nie świętych, cuda, czyśce i inne katolickie wymysły powstałe w trakcie tysiąca lat zmieniania doktryny :) Tak, blisko mi do ewangelikalnego nurtu. Krzyż, wolność i karabin. Jak miałbym gdzieś na stałe się przeprowadzać, to tylko tam.

Edytowane przez Obliteraror
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, imprudent_before_the_event napisał:

Nijak też nie tłumaczą istnienia świadomości w człowieku. Więc jak dla mnie już w życiu jest w człowieku coś więcej poza samymi atomami. 

A co ma piernik do wiatraka? (Świadomość do duszy)

 

Co je$li świadomość to rzecz, która automatycznie powstaje przy odpowiednim poziomie inteligencji i pamięci? Niczym rozwinięty kwantowy program komputerowy. 

 

 

A co do tych protestantów, którymi zachwyca się @Strusprawa1 to sprzedawali Polskę i kolaborowali z najeźdźcą ze Szwecji. Dopóki Polska nie dostała wpierdolu ze wszystkich stron jednocześnie była najpotężniejszą gospodarką w Europie. Podczas gdy kraje protestanckie klepały wtedy biedę. Anglicy wzbogacili się na kolonializmie i wyzysku biednych ot ten kapitalizm.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Ksanti napisał:

A co ma piernik do wiatraka? (Świadomość do duszy) 

 

Co je$li świadomość to rzecz, która automatycznie powstaje przy odpowiednim poziomie inteligencji i pamięci? Niczym rozwinięty kwantowy program komputerowy. 

Ma to do tego że nie pasuje do to znanej obecnie fizyki. Fizyka nie jest w stanie udowodnić że świadomość pochodzi z samej inteligencji i pamięci.

Edytowane przez imprudent_before_the_event
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, EMKEJ napisał:

Jeśli dla Ciebie dane komuś słowo nic nie znaczy to Twoja sprawa, ja mam inaczej :)

Może nie dopowiadaj sobie treści po swojemu, jak kobieta. Bo mógłbym pomyśleć, że masz kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem, a po co nam to. :) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, imprudent_before_the_event said:

Fizyka nie jest w stanie udowodnić że świadomość pochodzi z samej inteligencji i pamięci.

No właśnie jest w stanie udowodnić - choćby poprzez neurologię (inna nauka, ale wszystko i tak sprowadza się do fizyki).

 

21 hours ago, Ksanti said:

Anglicy wzbogacili się na kolonializmie i wyzysku biednych ot ten kapitalizm.

Hiszpanie też mieli kolonie, byli katolikami, a jakoś skończyli w ręką z nocniką jako najbiedniejsze panstwo zachodu. Jak widzę świetnie znasz historię sądząc, że przez erą kapitalizmu ludziom żyło się lepiej. Łapiesz się na bajty wierzących w kapitalistyczny "wyzysk" i spowolnienie wzrostu podczas gdy najbardziej przyspieszył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Strusprawa1 napisał:
19 godzin temu, imprudent_before_the_event napisał:

Fizyka nie jest w stanie udowodnić że świadomość pochodzi z samej inteligencji i pamięci.

No właśnie jest w stanie udowodnić - choćby poprzez neurologię (inna nauka, ale wszystko i tak sprowadza się do fizyki).

Nie jest w stanie udowodnić, bo świadomość jest odczuwana tylko przez osobę świadomą.

Nie da się z zewnątrz zmierzyć czy w jakiejś istocie jest ta świadomość.

Jak znasz taką metodę to podaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@imprudent_before_the_event Jakieś pół roku temu czytałem o świadomości w Scientific American (jakkolwiek czuję do tej gazety obrzydzenie za polit-poprawność i numer poświęcony nierównościom, tak tutaj, w takich tematach piszą z sensem):
https://www.scientificamerican.com/article/what-is-consciousness/
Jak dotąd tylko coś takiego udało mi się znaleźć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.