Skocz do zawartości

Efemeryczne istoty, które muchy nie skrzywdzą ;)


Rekomendowane odpowiedzi

Wstawiam to tu, bo jest to absolutnie genialny przykład tego, jak naciągane jest popularne i wmawiane ludziom przeświadczenie, że kobieta jest istotą delikatną, wyrozumiałą i wrażliwą, zupełnie niezdolną do jakiejkolwiek przemocy. 

Myślę, że niewielu z nas, mimo różnych przejść miało przyjemność zetknąć się z takim rodzajem waleczności i agresji. Takiego czegoś nie ma nawet w męskim sporcie. Za podobne ekscesy wylatuje się z boiska natychmiast. Tu natomiast często kończy się na zwykłym upomnieniu,  Możliwe, że gdyby panie zacząć traktować tak samo jak mężczyzn, to żaden mecz nie zakończyłby się w pełnym składzie, a może nawet musiałby zostać przerwany z powodu braku odpowiedniej ilości zawodniczek na boisku :D

Jak dla mnie absolutny hicior.

 

Edytowane przez Stradi
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik nie działa. Poza tym kobiety nie są jeśli chodzi o agresję łagodniejsze od facetów. Po prostu kilkaset lat życia w społeczeństwie narzuciło im taką rolę. Gdyby rzeczywiście tak było, to nie było by chociażby polujących na zwięrzęta kobiet. Poza tym w necie też jest pełno filmików jak się dziewczyny znęcają nad rówieśniczkami w szkołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym niw wytrzymał, jakby coś takiego robiła podczas innej czynności, np. w jakby ze mną rywalizowała.

Nienawidzę jak ktoś oszukuje w sporcie. To nie nielegalne walki, chociaż i tam mężczyźni posiadają honor. A w zwykłym sporcie? To trzeba być tak słabym na własne życzenie, bo po co się starać, jak można osiągnąć coś za darmo. Takie osiągnięcia są nic nie warte.

Zresztą. Kobieta posiada coś takiego jak honor i godność? Że o szacunku nawet nie wspomnę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Stradi napisał:

kobieta jest istotą delikatną, wyrozumiałą i wrażliwą, zupełnie niezdolną do jakiejkolwiek przemocy

Haha to mnie rozbawiło, był chyba na forum temat o tym że kobiety są równie zawzięte i agresywne jak faceci, jeśli nie bardziej.

Wystarczy wpisać fraze "bójka dziewczyn"

 

  • Like 1
  • Dzięki 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wielu z nas było świadkami wszelkiego rodzaju bójek w szkołach i nie tylko, chyba że tylko ja chodziłem to tak patologicznych :D Ale do sedna, zawsze jeśli bójka była między dwoma przedstawicielami płci męskiej, tej brutalnej, to walka zawsze ale to zawsze kończyła się jak jeden dostał cepa i padł na ziemię, i był koniec bezwarunkowy. Nie ważne jakiej by nienawiści między nimi nie było walka była zakończona. Inaczej było w przypadku dziewczyn nawet jak jedna padła to druga dalej kopała leżące bezwładne ciało. Nawet jeden nauczyciel pamiętam jak opowiadał dokładnie o tym samym jak to bywa u kobiet podając przykład jak kiedyś widział jak jedna była w stanie ciągnąć po ziemi za włosy tą nieprzytomną :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mężczyźni walczą głównie na pięści, kobiety na reputację. Podpuchy, docinki, obgadywanie, plotkowanie, napuszczanie jednych na drugich, wyzywanie że puszczalska, że brzydka, że gruba, że wieszak itd. wszystkie chwyty, które biją w reputację przeciwniczki. Kobiety biją się na pięści rzadko (choć coraz częściej), jak zostają doprowadzone do skrajnych emocji bez możliwości wyładowania ich gdzie indziej (estrogen zwiększa drażliwość) lub wiedzą, że ofiara nie odda (np. zaszczuty mąż). 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 9.02.2019 o 17:19, Kleofas napisał:

Filmik nie działa. Poza tym kobiety nie są jeśli chodzi o agresję łagodniejsze od facetów. Po prostu kilkaset lat życia w społeczeństwie narzuciło im taką rolę. Gdyby rzeczywiście tak było, to nie było by chociażby polujących na zwięrzęta kobiet. Poza tym w necie też jest pełno filmików jak się dziewczyny znęcają nad rówieśniczkami w szkołach.

Agresją jest w każdej jednostce chodzi tutaj bardziej o nieuzasadnioną przemoc. Kobiety maltretują psychicznie i w tym są niedoścignione, ostatnio moja znajoma nasikała koleżance do butelki mi nigdy by tak głupi pomysł do głowy nie wpadł. 

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kespert napisał:

Wystarczy sobie przemoc uzasadnić. Jakkolwiek. W wymyślaniu wymówek i usprawiedliwień, jako płeć męska jesteśmy daleko w tyle.

Jest rużnica między postrzeganie rzeczywistości a życiem w wyimaginowanym świecie takich ludzi powinno się odseparować od społeczeństwa gdyż widać jakie są niebezpieczne. Jesteśmy w tyle z takim nielogicznym rozumowanie kobiety w tym przodują aż mi ich żal czasem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.