Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Zaloguj się, aby obserwować  
Mosze Red

Hejtery domagajom siem wyjaźnień O.O

Polecane posty

Doszły nas słuchy iż na pewnym kanale, pewnego dżentelmena ze znaczną nadwagą pojawiły się nagrania z pismami, które dostarczył pewien dżentelmen z UK. 

 

Jak w takich sytuacjach bywa, dzielni woje z kanistrowa popadli w samozachwyt, wszak obnażyli oszustwa "kołcza" 😂

 

Pochylę się przez chwilę nad tym tematem jakże prostym i niefrapującym, oraz samozachwytem, który wynika z nieznajomości prawa oraz procedur 😪

 

Cóż przedstawił dżentelmen z UK, a no pismo z policji, które stwierdza iż nie jest on stroną postępowania. Nie pismo, które stwierdza, że postępowanie nie jest prowadzone, nie pismo, w którym stwierdza się, że postępowanie jest zakończone. 

 

Cóż to oznacza w praktyce?

 

Należy odnieść się do tego, kto jest stroną postępowania przygotowawczego według KPK, co określa art. 299

 

§ 1. W postępowaniu przygotowawczym pokrzywdzony i podejrzany są stronami.
§ 2. W wypadkach wskazanych w ustawie określone uprawnienia przysługują również osobom nie będącym stronami.
§ 3. W czynnościach sądowych w postępowaniu przygotowawczym prokuratorowi przysługują prawa strony.

 

Skoro już sobie wyjaśniliśmy kto jest stroną postępowania to drogie hejtery nie odpalajcie fanfar i nie cieszcie się, że dżentelmen z UK podejrzanym nie jest to w sprawie jego osoby nie są podejmowane czynności, okej ?  😘 Teraz wam wyjaśnię kiedy dana osoba uzyskuje status podejrzanego i staje się stroną w postępowaniu przygotowawczym.

 

Nie dzieje się to w momencie wniesienia zawiadomienia o przestępstwie, nie dzieje się to w momencie rozpoczęcia śledztwa czy prowadzenia postępowania przygotowawczego, a dzieje się to gdy:

 

1 Prokurator wyda postanowienie o przedstawieniu zarzutów, co jest w większości przypadków uwieńczeniem czynności, czyli leci cała procedura, śledztwo, gromadzenie dowodów, biegli,  przesłuchania, analiza, a na koniec zarzuty stawia prokurator. Poste, prawda hejtery? :D 

 

2 Gdy dana osoba zostanie przesłuchana w charakterze podejrzanego, a dzieje się tak w ramach czynności nieciepiących zwłoki. 

 

W przypadku tego typu spraw, mamy do czynienia z opcją numer 1. 

 

Niniejsze pisemko dostarczone przez dżentelmena z UK, i liczne konfabulacje odnośnie znaczenia tegoż pisma są nic nie warte. Oznacza to jedynie to, że do momentu zakończenia wszystkich czynności i wydania postanowienia o przedstawieniu zarzutów, dżentelmen z UK nie jest stroną postępowania i żadnych informacji nie uzyska od policji czy prokuratury. To oznacza tylko tyle i nic poza tym.  

 

I teraz pozostawię jedną kwestię nierozstrzygnięta kochane hejtery, czy zdajecie sobie sprawę ze znaczenia owego pisemka dostarczonego przez dżentelmena z UK, a właściwie braku jakiegokolwiek jego znaczenia, czyli trollujecie

 

Czy też dajecie się wkręcać dżentelmenowi z UK, który z racji wykonywanego zawodu zna procedurę i wie, że do momentu gdy stanie się stroną sprawy zawsze otrzyma taką, a nie inną odpowiedź, która nic nie znaczy, ponadto co znajdziecie powyżej wytłuszczoną czcionką. 

 

Trollują, czy są trollowani o to jest pytanie? 🤣

 

I jeszcze raz pogrubionym drukiem, dżentelmen z UK stanie się stroną postępowania, czyli przykładowo podejrzanym dopiero po zakończeniu wszystkich czynności i wydaniu postanowienia o przedstawieniu zarzutów. 

 

 

  • Like 7
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie wiem czy się śmiać (jak są robieni w konia przez "detektywa"), czy płakać. W sumie powinienem się cieszyć, że moi wrogowie się tak podstawiają, ale z drugiej strony zwyczajnie mi żal. Te struganie świeczek żeby obalić tezy naukowców, śmieszno - straszne mądrości życiowe, ataki szału i rozwalanie zabawek dziecka na wizji by zdobyć popularność, błaganie Tucznikatv o nagrywanie (olał temat) czy namawianie mnie żebym wysyłał swoich fanów za pieniadze Krzyśkowi/Sekule...

 

Czy to jest bezdenna naiwność? Obłędne lenistwo, żeby nie kliknąć w google i na pierwszym lepszym forum prawnym doczytać co oznaczają pisma "detektywa"?

 

Sławek musi z nich wszystkich mieć nieziemską bekę, musi też nimi bezbrzeżnie gardzić...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Marek Kotoński w ramach eksperymentu możesz wysłać pismo do prokuratury i na policję czy jesteś podejrzanym w jakiejkolwiek sprawie i otrzymasz podobną odpowiedź. Potem wkleisz na forum, żeby hejtery zobaczyły jak to działa 😆  

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Mosze Red Szacun temat wzorowo zaorany. Wątpię aby argumenty trafiły do jednokomórkowego mięśnia mózgowego nieszczęśników o których piszesz.

 

Powodzenia dla Marka w walce z nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.