Skocz do zawartości

Zapuszczanie włosów. Pytanie.


Bombas

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :D. Od dawien dawna marzyło mi się by zapuścić trochę włosy, zawsze krótkie, takie jak nosi większość facetów. Zawsze były chęci na zapuszczenie, ale a to jakieś śluby, nie śluby i suma sumarum fryzjera i tak odwiedzałem co miesiąc. Tym razem tak łatwo się nie poddam. ? 

Długowłosi Bracia, pytanie do Was: Czy podczas zapuszczania fryzury, odwiedzać fryzjera żeby podciąć włosy, np po boku tak żeby nie nachodziły na uszy, a może nawet troszkę na górze? Jest jakiś sens? Warto stosować jakieś odżywki i inne tego typu rzeczy, ma to jakiś sens? :P Jak sobie radzić z tzw. "weird hair phase"? Pozdro dla was.

Edytowane przez Bombas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dłuższe. Powiem tak. Też miałem totalnie krótkie kiedyś. Znalazłem bardzo dobrą fryzjerkę. Doradziła mi i ścięła w taki sposób, że elegancko odrastają. Raz na trzy miesiące chodzę, żeby się przyciąć i wyrównać. Po pierwsze dobry fryzjer i żeby włosy odrastały w naturalny sposób. Niestety chodziłem do złego fryzjera i miałem krzaki wszędzie. Teraz zero. Wystarczy, że ręką przejadę po włosach i jest ok. 

 

Mam tylko szampon i dobrą szczotkę do czesania. Tyle. Układam włosy gumą lub proszkiem do włosów, bardziej naturalnie wyglądają. 

 

Nie zapuszczam bardzo mocno, ale tak mniej więcej, aby kucyk wyszedł. To tej długości jest idealnie z pielęgnacją. Później już schody się zaczynają. Grunt, żeby złoty środek znaleźć u siebie. 

 

Poszukaj fryzjera dobrego, żeby ci doradził. To najlepsza porada. Jak źle cię ostrzygą to długie włosy zrobią z ciebie totalnego debila. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mac aj tam, ja lecę z grubej rury. Dwa lata temu, udało mi się "wyhodować" włosy tak.. niemal do ramion, żeby nie skłamać. Później coś mnie trafiło i ściąłem, teraz znowu zapuszczam, tym razem z nastawieniem że uda mi się dobić coś na rodzaj Kurta Cobaina czy tam pana Jezusa/Mojżesza. Póki co byłem tylko raz boki podciąć, włoski fajnie się układają, i to na tyle "uniwersalnie", że jak wyjdę z pod prysznica, mogę się zaczesać z przedziałkiem na środku, na lewy czy prawy bok. Jak się zaczeszę, tak się ułożą i leżą. Póki co, gdy włosy mam takie "średniej" długości, bawię się brzytwą. Jak włosy "dobiją" do ramion, wtedy zapuszczam brodę a'la Mojżesz. Jak się bawić to się bawić.

 

Co do samego zapuszczania.. grunt to się za szybko nie poddawać. Czasem, gdy włosy są już większej długości, może nachodzić taka myśl, czy też "humory" łapią, że słabo to wygląda, nie tak jak powinno, itp. itd. że trzeb to ściąć. Trzeba to przeboleć i wytrwać.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.