Skocz do zawartości

Filtr powietrza


wojkr

Rekomendowane odpowiedzi

Mieszkam w dużym mieście, gdzie problem smogu jest bardzo uciążliwy.

Smog nie tylko jest uciążliwy na zewnątrz, ale dostaje się też do domu.

Trochę sceptycznie, podeszłem do tematu, kupiłem trochę bez przekonania oczyszcza z powietrza - popularnej firmy ale niższy model z filtrami HEPA, jonizacją, filtrem węglowym. Oczyszczacz stojący, wymiary miej więcej 55x40 i jakieś 20 cm szerokość wydajność do 45m - kwadrat. 

Chodzi u mnie od tygodnia, ma kilka trybów, ma czujnik jakości powietrza ...najlepiej na auto jak poprawi się jakość powietrza schodzi na najmniejszy bieg i słychać delikatny szum, wygodny jest pilot.

Jakie moje odczucia .... lepiej się czuje, lepiej mi się śpi, a z zauważalnych rzeczy .... na czarnych przedmiotach nie osiada kurz ....

Do tematu poszedłem sceptycznie, więc nie wykosztowałem się zbytnio, droższy model byłby cichszy i bardziej wydajny, ten jednak obleci i jak na wydana kwotę do 600 zł jestem mile zaskoczony.

Marki i modelu nie podaje żeby nie robić zbędnej reklamy.

Dobra sprawa dla alergików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
1 godzinę temu, zordon napisał:

I jak ten filtr się sprawuje? Też mieszkam w okolicy w której większość użytkuje kotły - śmieciuchy, i jest to wyczuwalne. Taka charakterystyczna woń spalonego węgla.

 

Wewnętrzna filtracja powietrza - moim zdaniem super sprawa. Zwłaszcza w sypialni. Dobrze sprawdza się też rekuperacja, ale jak wiadomo rekuperacja, to nie jest tania sprawa.

Skoro Ci śmierdzi na zewnątrz, to zainwestuj w jakieś maski antysmogowe. Tylko uważaj co i gdzie kupujesz, bo raport nik stwierdził, że sporo masek nie spełnia określonych norm.

Lepiej więcej zapłacić - przykładowe maski: https://dragonmask.pl/maski-antysmogowe-casual

Ale mieć sprzęt który będzie rzeczywiście filtrował.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.