Skocz do zawartości

Liga Mistrzów.


TasteThePain

Rekomendowane odpowiedzi

Liga Mistrzów.

W tym temacie komentujemy wszystko co jest związane z Ligą Mistrzów, czyli najbardziej prestiżowymi rozgrywkami w piłce klubowej.

 

Kto tym razem sięgnie po trofeum? ?

W sezonie 2018/2019 pary 1/8 finału Ligi Mistrzów wyglądają następująco:

 

 

12.02. 21:00

AS Roma

FC Porto

   
 

12.02. 21:00

Manchester Utd

 PSG

   
 

13.02. 21:00

Ajax

Real Madryt

 

 

 

13.02. 21:00

Tottenham

Dortmund

 

 

 

19.02. 21:00

Liverpool

Bayern

 

 

 

19.02. 21:00

Lyon

Barcelona

 

 

 

20.02. 21:00

Atl. Madryt

Juventus

 

 

 

20.02. 21:00

Schalke

Manchester City

   
           
           

Runda rewanżowa:

 

05.03. 21:00

Dortmund

Tottenham

 

 

 

05.03. 21:00

Real Madryt

Ajax

 

 

 

06.03. 21:00

FC Porto

AS Roma

 

 

 

06.03. 21:00

PSG

Manchester Utd

 

 

 

12.03. 21:00

Juventus

Atl. Madryt

 

 

 

12.03. 21:00

Manchester City

Schalke

 

 

 

13.03. 21:00

Barcelona

Lyon

 

 

 

13.03. 21:00

Bayern

Liverpool

       

 

Już dziś pierwsze potyczki. Jeszcze 2 miesiące temu nikt nie dawał szans Man Utd, wszyscy skazywali ich na pożarcie. Tymczasem po zwolnieniu Jose, zespół odżył. W Paryżu natomiast na odwrót, Cavani i Neymar, czyli kluczowi zawodnicy, są kontuzjowani. Czy Man Utd ugra zwycięstwo w roli gospodarza? Wydaje mi się, że na fali entuzjazmu, mogą ugrać 3 pkt, i tego im życzę, żeby dwumecz był ciekawszy.

 

Roma obecnie gra w kratkę. Warto podkreślić, że rok temu wyeliminowali Barcelonę, a to o czymś świadczy. Niby kadrowo są lepsi niż Porto, ale biorąc pod uwagę formę obu zespołów,  a Porto punktuje regularnie w lidze, ciężko przewidzieć, kto wyjdzie zwycięsko w dwumeczu, ale w Rzymie Roma nie przegra.

Serdecznie zapraszam wszystkich do komentowania :)

           
           
           
           
           
           
           
           
   
Edytowane przez TasteThePain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że w tym roku Ligę Mistrzów wygra Juventus. G. Buffon by się chyba zesrał ze złości... :P

 

Jeśli chodzi i awans do kolejnej rundy to typuję tak:

 

-Roma - jednak mają lepsze armaty z przodu i większe doświadczenie.

-MU - są na fali wznoszącej a u PSG plaga kontuzji...

-Real - po kryzysie wrócili do bardzo dobrej gry a Ajax to nie ten poziom...

-Tottenham - Dortmund - najtrudniejsze do wytypowania dla mnie, obie drużyny prezentują się ostatnio nieźle ale mają okresy zastoju no i u obu jest trochę kontuzji... Chyba jednak Borussia...

-Liverpool - mimo ostatnio słabszej skuteczności... Bayernowi brakuje stylu, sam Robert i może jeszcze Gnabry to za mało.

-Barcelona - chyba wiadomo...

-Juventus - szkoda, że A. Ramsey dołączy dopiero w nowym sezonie ale paczkę mają na wygranie finału...

-MC - po 6:0 z Chelsea może być kolejny pogrom niemiaszków.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obyś miał rację z tym Juventusem :D

 

Generalnie zgadzam się z Twoimi typami. Para Juve-Atleti i Tottenham- Dortmund zdecydowanie najbardziej wyrównane. Boję się trochę o ten Juventus, bo ostatnio lekka zadyszka, ale mimo to wierzę w awans :) Cristiano walił bramy Atletico, kiedy oni byli w prime time, także nie liczę, że i tym razem uczyni różnicę. Przydałoby mu się kilka bramek więcej, bo na dzień dzisiejszy ma tylko 1 bramkę i 2 asysty, a to zdecydowanie za mało jak na najlepszego strzelca LM. Jest w samym ogonie....

 

 

 

     
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, dopiero dzisiaj zauważyłem że coś tutaj piszecie, rychło w porę.

 

W dużym żołnierskim słowie: w finale chciałbym zobaczyć jedną z trzech drużyn (od razu zastrzegam że to nie moje ulubione drużyny): Manchester City, Juventus, Tottenham. Każda z tych drużyn mnie w jakiś sposób zachwyca. I zastrzegę jedną rzecz - wielkim fanem Premier League nie jestem, jednak Tottenham i jego oszczędna polityka transferowa mnie rozwala, z drugiej strony silny MC oraz wychodzący jak feniks z popiołów Juventus (szczerze? wolałbym żeby w nim Christiano Ronaldo nie było).

Nudzi mnie Barca, nudzi mnie Real, do Atletico mam sympatię ale nie chcę by Hiszpanie zdominowali całkowicie piłki. Niemiecka piłka na finał gotowa nie jest. Z francuską piłką - PSG po prostu nie lubię (a miało być obiektywnie, nie wyszło:P), Lyon - outsider.

 

I Liverpool zostawiam na koniec.

Sądzę że raczej do finału nie dojdą.

 

Porto, Roma, Porto - płotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze typy jak na razie słabo :P aczkolwiek PSG w zeszłym sezonie po wygraniu z Barceloną 4:0 dało dupska w rewanżu więc różnie tu może jeszcze być. :P

Młodzież z Dortmundu trochę mnie zawiodła i nie wróżę im większych szans z doświadczonym Totenhamem.

Nie zachwycił także Real jednak u siebie powinni sobie poradzić z Ajaxem.

No i Porto strzelając bramkę kontaktową w Rzymie ciągle może liczyć na awans...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tottenham wygrywa na wyjeździe i awansuje, Borussia ponownie zawodzi tak jak i w lidze...

 

No ale w drugim dzisiejszym meczu to już jest przegięcie... Real pomimo dwóch porażek w zeszłym tygodniu z Barcą ponownie przegrywa... choć to jest zbyt delikatne powiedzenie... dostaje wpierdol od Ajaxu i odpada z kolejnych rozgrywek... jeden z najgorszych sezonów chyba w historii... Szacun za ostatnie trzy triumfy w LM ale to co ostatnio odwalają to jest jakieś nieporozumienie...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny cud w Paryżu... nawet nie wiem co napisać w komentarzu... ręka niby była, karny zasłużony a gra i zachowanie zawodników PSG po prostu nie do wiary...

 

To było jak udowodnienie, że się jest lepszym i pokazanie, że się awans nie należy w jednym... Podobno futbolem rządzą firmy bukmacherskie... a ten mecz to najczystszy dowód... cholera wie jak jest naprawdę...

 

Roma na własne życzenie daje dupeczki Porto choć dopiero po dogrywce... Chciałoby się napisać: Skorupski wróć!

 

To musi być sezon drużyn angielskich (bukmacherskich)... Czyżby? Zobaczymy z FCL i MC jeszcze...

 

P.S.

Za chwilę mecz MU-Arsenal... Kto w tym MU będzie grał? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakże jestem zadowolony, że zarówno Real jak i PSG odpadło, to był dobry tydzień dla piłki:)

Trochę zdziwiło mnie że Roma tak się dała wykołować, ale cóż. Życie:)

 

Ajax pokazał świetną piłkę. Bez żadnych kompleksów dali popis piłki bardziej wycenianym kolegom. I bardzo dobrze. Jeszcze przyklasnąłbym jakby Barcelona odpadła - to byłby idealny pstryczek w nos dla napompowanych kibiców Hiszpanów. Ole!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mieli gorąco w majtach... Najbardziej w brodę to chyba G. Buffon sobie pluje. Najpierw przeszedł z Juve najgorsze chwile z degradacją do 3 ligi by na koniec za darmo iść do PSG. Kompletnie nie rozumiem jego decyzji. Jedyne co osiągnie w tym klubie to mistrz Francji.

 

Dziś będę trochę rozdarty bo z jednej strony kibicuję Liverpool'owi a z drugiej chciałbym żeby Lewy wygrał LM. Jeśli Bayern ma awansować to niech to będzie właśnie po golach Roberta.

 

W drugim meczu jeśli Barca nie zlekceważy rywala to powinien być spacerek po awans.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wielkiej chmury kapuśniaczek... Bayern zawiódł... ciężko się to oglądało...

 

Podsumowując 1/8 finału:

 

Mamy 4 angielskie drużyny, żadnej niemieckiej, żadnej francuskiej i żadnej z Madrytu. :D

Nie wiem jakie są zasady przy losowaniu ale jeśli takie jak ostatnio to będą tylko dwa koszyki: angielski i nie-angielski. :D A jeśli inne to chciałbym żeby Ajax zagrał z Porto, derby Manchesteru, Barca - Juve i LFC - Tottenham.

 

A jakie są wasze typy na losowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po losowaniu, trochę na przekór Twoim typom:)  podoba mi się para Ajax - Juventus i chyba na nią będę spoglądał najbardziej. Barca raczej powinna sobie poradzić z ManU aczkolwiek Czerwone Diabły są tak nieobliczalne, że nie postawił bym żadnego kuponu z nimi. Manchester City raczej powinien sobie poradzić w bratobójczej walce z Tottenhamem a z kolei Liverpool z Porto. 

 

Tak czy siak, angielski sezon w LM:) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2019 o 07:21, Azizi napisał:

Już po losowaniu, trochę na przekór Twoim typom:)

U mnie to były bardziej życzenia jak typy ale masz rację :D

 

Zgadzam się z Twoimi typami jednak podejrzewam jakąś niespodziankę... inaczej bukmacherzy poszliby z torbami... :D

MU faktycznie jest nieobliczalne pod wodzą Solskjeara, do tego plaga kontuzji, która jednak na ćwierćfinały może się odwrócić. Sobotnia porażka z Wolves w pucharze Anglii obnażyła sporo minusów tego zespołu. Mają jednak szczęście bo inne zespoły z top6 również tracą punkty w walce o top4 i awans do LM w przyszłym sezonie.

 

Juve zanotowało w niedzielę pierwszą porażkę w lidze i wydaje się, że szeroka kadra nie jest aż tak wyrównana jakby się wydawało. Do tego może zabraknąć takiego lidera jak CR7.

 

Barca znów jest na fali. Angielskie drużyny to jednak zawsze niewiadoma i rewelacyjne mecze poprzedzają jakimś słabszym, natomiast nie mam pojęcia jak gra Porto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jak oceniacie pierwsze mecze ćwierćfinałowe?

 

Pewny awans wydaje się mieć Liverpool i Barcelona o ile nie zlekceważą rywali w rewanżu.

 

Kolejny świetny mecz Ajaxu i wcale nie są na straconej pozycji mimo, że jadą do Turynu. Zaskoczył mnie Tottenham wygrywając z MC jednak wydaje mi się, że w rewanżu będzie pogrom Kogutów. City już nie raz zawalali pierwszy mecz by w drugim pokazać dominację.

 

Także ten... FCL, Barca, MC i Juve widzę w półfinałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi Tottenhamu. Typowałem, że z miłą chęcią bym ich widział w półfinale ale los spłatał figla i raczej MC ich w rewanżu dorzuci dwójkę i ich wyeliminują. Juventus raczej pewniak, choć Ajax - ukłony. Bez pardonów kąsają większych i bogatszych:)

 

Liverpool i Barca raczej już są w drugiej rundzie na 99%.

 

Jeśli miałbym typować niespodziankę to w meczu Juventusu. Będzie ciekawie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Live i Barca na bank. Chyba, że zdarzy się cud.

 

Juve ma atut własnego stadionu i bramkę na wyjeździe, ale Ajax już w Madrycie pokazał, że jak chcą to mogą władować kilka bramek. Na plus dla ekipy Juve, że mieli czas żeby wyciągnąć wnioski po blamażu Realu. Jednak więcej szans daje Juve, ale kto wie, może Ajax zaskoczy?

Tottenham wystarczy, że wbije jedną bramkę, na wyjeździe a to oznacza, że City musi wtedy strzelić przynajmniej 3. Piłka w grze. Ja liczę na Tottenham pomimo braku Kane.

 

Tottenham - Juve
Live - Barca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TasteThePain Sorry bracie... Juve out... :( I to jeszcze z żydkami... :(

 

Przyznać jednak trzeba, że Ajax był lepszy, gryźli trawę i walczyli o każdą piłkę i awansowali zasłużenie.

 

W drugim meczu bez historii... pewne i zasłużone zwycięstwo Barcy...

 

Jutro najpewniej dwie angielskie drużyny się zameldują w półfinale. :D No nie powiem ale ciekawe są tegoroczne rozgrywki LM... :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana trenera była już zapowiadana przed rozpoczęciem tego sezonu. Chyba jakieś zapisy kontraktowe zdecydowały, że Allegri został na kolejny sezon. Tak czy owak łatwo się krytykuje po przegraniu jednego meczu a tymczasem w ciągu czterech sezonów zdobył cztery mistrzostwa i cztery puchary Włoch... Piąte mistrzostwo jest praktycznie w kieszeni. Nie wspomnę o dwóch finałach LM... :P

 

Zgodzę się, że trzeba iść z duchem czasu, tym bardziej, że w obecnej piłce jeden sezon to szmat czasu i wiele się zmienia, żeby tylko wspomnieć o kwotach transferowych za piłkarzy...

Wydawało się, że ławka w Turynie pęka w szwach od gwiazd a tymczasem wczoraj nie bardzo było kogo wpuścić na boisko żeby odmienił losy meczu... Zawodnicy grali jak sparaliżowani, zmęczeni, jakby patrzyli tylko na CR7 żeby coś zrobił... Zawiodła zdecydowanie taktyka i tu faktycznie winę ponosi Allegri. Niemniej jednak krytykowanie go i obwinianie za całe zło to lekka przesada... Emocje Cię poniosły bracie @TasteThePain... :D

 

Natomiast Ajax... cóż... po raz kolejny pokazuje mistrzowską produkcję gwiazd. Po posezonowej wyprzedaży być może nie odbije władzom palma (jak to bywało wcześniej) i dokonają odpowiednich roszad w składzie. Taki np. Dusan Tadic ściągnięty z Southampton to był strzał w dziesiątkę i śmiem twierdzić, że był on jednym z ojców sukcesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podchodziłem średnio do Premier League zawsze, tak ten mecz - miodzio:)

 

Co do Ajaxu - yes, yes, yes! Cieszyłem się jak głupi choć szkoda Wojtka, bo bronił jak trzeba:)

A Tottenham - stawiałem na nich w pierwszym moim poście tutaj i tylko oni zostali z moich faworytów :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. MC już jutro będzie mieć okazję do rewanżu na Tottenhamie właśnie w lidze. Kto wie, może Koguty znowu zrobią Obywatelom psikusa i pozbawią ich jeszcze mistrzostwa Anglii? :)

 

Przyznam się, że stawiałem na finał Juve - MC... To byli najwięksi faworyci, których już nie ma... Na szczęście Liverpool drugi raz z rzędu ma szanse na finał LM. Ciekawe czy na Anfield będą gwizdać na Couthinio czy przyjmą go z szacunkiem (głównie za możliwość przejścia po sezonie do MU).

 

Pewnie znowu skrewię ale stawiam na finał Liverpool - Tottenham. :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja pierdziele... zrobili to!!! Liverpool w finale! Ale meczycho!!!

 

A co tam, napiszę to... :D  jako fan Liverpoolu chyba tylko ja tu wierzyłem, że odrobią straty. :D Przyznać się... :D 

 

Teraz już nie mogą przegrać finału, no po prostu nie mogą... Ale się kuuwa cieszę... :D:D:D

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.