Skocz do zawartości

Wyciskarka wolnoobrotowa do 500PLN


Rekomendowane odpowiedzi

W wyznaczonym budżecie będzie spory wybór, ale mam wrażenie, że i tak wszystko prawie to samo. Tak z ciekawości w jakimś sklepie zawsze obejrzę na zasadzie śledzenia nowości czy nie pęc z zazdrości ;)

 

Kupowałem lata temu Omegę jednoślimakową. Te pionowe nie były jeszcze wówczas tak łatwo dostępne.

Pewną ułomnością Omegi jest dość mały otwór, ale pracuje już mniej więcej dekadę i ma bonus - przystawkę do tłoczenia oleju na zimno z nasion. Taki świeży jest nie do podrobienia, żaden sklepowy nie podskoczy. "Fabryczne" są po prostu tylko "tłuste" w porównaniu do swojskiego, pełnego bukietów smakowych i aromatów. Robimy głównie z rzepaku i lnu, raz przetestowaliśmy sezam, ale nie podszedł. Rzepakowy i lniany są kapitalne do maczania pieczywa, surówek, dressingów. Ale to zależy czy chcesz iść w ten klimat też, bo tu Ci budżetu nie styknie.

 

Na koniec taki mały przekręt - dodaj przy wytłaczaniu soku z warzyw kawałek samej ściętej skórki cytryny (bez tego białego albedo). 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

21 minut temu, Rnext napisał:

 przystawkę do tłoczenia oleju na zimno z nasion.

Podrzucisz namiary na ten, lub podobny model?

Pomyślalem o oleju z orzechów i wykorzystaniu do potraw, ale też do nalewek czy nawet ...kawy.

Próbowałeś z orzechami?

Edytowane przez Yolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 500 zł są wyciskarki wolnoobrotowe, ale ciekawe jak z ich jakością. Jeśli mają być wyciskane cytrusy, to pewnie da radę, ale już z marchwią, albo burakiem może być problem. Znajomy kupił taką jak w linku:

 

https://www.euro.com.pl/wyciskarki-wolnoobrotowe/philips-viva-hr1889-70.bhtml?gclid=EAIaIQobChMI9-eL8v264AIViasYCh0FmA8qEAQYAiABEgLdEvD_BwE&gclsrc=aw.ds

 

Z pomarańczami, melonami, ananasem świetnie sobie radzi i sok jest super, ale z warzywami już gorzej. Sok oczywiście wyciska, ale strasznie przy tym hałasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yolo mamy coś takiego:

https://www.eujuicers.pl/wyciskarka-soku-omega-80068226-chrom

 

Tłocznia do oleju. Mamy dużo wcześniejszy model tego:

https://www.eujuicers.pl/prasa-do-oleju-sana-euj-702-przystawka

My np. pożytkujemy makuchy po tłoczeniu lnu jako dodatek do chlebów, choć zdarzało mi się nadmiary jako podpałkę w kominku używać.

48 minut temu, Yolo napisał:

Próbowałeś z orzechami?

Blondi zrobiła pastę migdałową + "mleko". Ale tylko raz, bo wolimy jednak chrupać nasiona. Ale ta przystawka do pastyfikacji nam się bardzo przydaje do robienia np. wege-falafeli z bobu, ciecierzycy czy fasoli (no wiadomo, nie z samych).

Nie wygląda to jako surowiec zbyt efektownie:

41b56982276d5.jpg

 

Ale efekt finalny - pycha!

2ba9f3be4f065.jpg

 

Mnie się w tym sprzęcie podoba przede wszystkim wielofunkcyjność i kompaktowa budowa.

Ale u nas sprzęty przeważnie na siebie tyrają. Stąd też brak większych skrupułów w kwestiach cenowych. 

Gdyby nam zależało wyłącznie na sokach, kupilibyśmy jakąś pionową wyciskarkę tylko do soków, ale założenia były inne.

Dlatego pokątnie zachęcam do przemyślenia tematu wyciskarek. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem Zelmera wolnoobrotowa około 800 PLN = radzi sobie z wyciskaniem m.in soku z pędów przenicy (odbudowa czerwonych krwinek) Z duża ilością cytrusów troche sie zacina, szczególnie przy pomarańczach. 

 

 

Edytowane przez Soprano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje trochę przy sprzedaży wyciskarek. Wg mnie przedzial cenowy 500-800zl jest niekoniecznie dobry. Często klienci którzy przychodzą narzekają i suma sumarum pomimo, ze wydali te 7 stów kupuja droższe sprzęty. Czyli wg powiedzenia skąpy dwa razy płaci.

Jak będziesz chcial kupic coś konkretniejszego (tzn. jezeli przewidujesz wiekszy budżet) to mogę rabat załatwić. 

Mamy pionowe tylko z dużymi otworami wlotowymi. Więc tam nie ma przystawek do oleju. Za to nieporównywalnie wiekszy komfort przy codzinnym użytkowaniu.

Edytowane przez Potężny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Potężny napisał:

Pracuje trochę przy sprzedaży wyciskarek.

Mógłbyś podać kilka przykładów modeli godnych polecenia, niezależnie od ceny?

Mnie osobiście interesują modele wielofunkcyjne.

 

@Rnext, dziękuję.

Właśnie za czymś takim rozglądam się od pewnego czasu, powstrzymywany jedynie świadomością, że łatwo wtopić nie znając tematu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maninblack napisał:

@PotężnyPodaj model ten powyżej mojego budżetu juz po rabacie :) 

To sobie zerknę.

https://zdroweimarkowe.pl/wyciskarki/8-wyciskarka-do-sokow-kuvings-b6000r.html?search_query=B6000&results=6

 

W razie czego pisz na priw moge od tej ceny dac 250zl rabatu i wysylke free. 

Oczywiscie to jest oficjalna dystrybucja na rynek polski. Także gwarancja i serwis masz tak jak się należy. Mozliwe sa tez raty 0% bez kosztow.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Yolo napisał:

Mnie osobiście interesują modele wielofunkcyjne.

A to jeszcze przypomniała mi się ciekawostka w postaci nakrętki do niej na ryjek do wyciskania makaronu (świderki, nitki itp). Ale nigdy tego nie użyłem, kręcę makarony w Marcato. Ale to może być ciekawe dla niektórych. 

 

@Potężny coś mi tak świta, że spotkałem się z tą marką parę lat temu. Mieliście chyba stoisko promocyjne w jednej z galerii - wyciskarki i ozonatory. Bardzo miła Ukrainka albo Białorusinka była i to ona sprzedała mi ten patent ze skórką z cytryny. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Potężny napisał:

https://zdroweimarkowe.pl/wyciskarki/8-wyciskarka-do-sokow-kuvings-b6000r.html?search_query=B6000&results=6

 

W razie czego pisz na priw moge od tej ceny dac 250zl rabatu i wysylke free. 

Oczywiscie to jest oficjalna dystrybucja na rynek polski. Także gwarancja i serwis masz tak jak się należy. Mozliwe sa tez raty 0% bez kosztow.

Z tego co czytam to sie nie bedzie nadawać do zrobienia własnego oleju np. Lniany? Trzeba cos dokupic ekstra? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Maninblack napisał:

@PotężnyOglądałem parę filmów na YT o tej sokowirówce i jest zajebista :)

Tylko szkoda że powyżej tys kosztuje.

Sam używam w domu tego modelu, a w pracy na nowych działam i pomimo, ze modelowo to była pierwsza pionowa wyciskarka z dużym otworem wlotowym ogolnie na swiecie to nie ustepuje nowszym modelom Kuvingsa. 

1 godzinę temu, Soprano napisał:

tego co czytam to sie nie bedzie nadawać do zrobienia własnego oleju np. Lniany? Trzeba cos dokupic ekstra? 

W ogóle pionowe wyciskarki nie maja przystawek do oleju. Mowimy o czolowych producentach, bo jakies wynalazki to moze i mają ale nie warte to jest wydawania pieniedzy.

Podsowujac jak chcesz olej to pozioma, ale do codziennego robienia soku pionowa z duzym wlotem zdecydowanie praktyczniejsza.

Ps. No i jak naprawde chcesz duzo wyciskac warzyw to lepiej nie pchac sie w przedział cenowy ponizej i okolo 1000zl. Bo niby na pierwszy rzut oka wszystko podobnie to diabel tkwi w szczegółach i jakosci materiałów. Silniku bo Waty to nie wszystko, liczy sie przekładnia i moment obrotowy. 

3 godziny temu, Rnext napisał:

@Potężny coś mi tak świta, że spotkałem się z tą marką parę lat temu. Mieliście chyba stoisko promocyjne w jednej z galerii - wyciskarki i ozonatory. Bardzo miła Ukrainka albo Białorusinka była i to ona sprzedała mi ten patent ze skórką z cytryny. 

Bardzo możliwe, trochę patentów ma wyciskanie tez znam moze jakis temat zaloze o tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Moim zdaniem lepiej jest dać trochę więcej. Miałem tanią wyciskarke, w tym roku wymieniłem ją na nową, konkretnie firmy Omega ( tego typu wyciskarki dosć trudno jest znaleźć w sklepach stacjonarnych ze sprzętem, polecam szukać raczej na Eujuicers ).

I sprawdza się o wiele lepiej:

Solidniejsze wykonanie oraz ładniejszy wygląd

Blyskawiczny montaż i demontaż

Znacznie łatwiejsze mycie

No i zero wysiłku przy wyciskaniu owoców oraz warzyw

Poprzednia wyciskarka nie radziła sobie praktycznie z bardziej problematycznymi owocami czy warzywami. Nie dało się wycisnąć soku z pomidora bo wszystko się rozłaziło, problematyczne było wyciśnięcie soku z ananasa bo wyciskarka się zapychala Tutaj takiego problemu nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale odkopaliście temat,ale wypowiem się na szybko po zaktualizowaniu mojej wiedzy.

Na ten moment wolę zjeść warzywo lub owoc cały,sens wyciskania soku widzę np z selera/pietruszki czy np szpinaku.

Nie widzę sensu żeby wyciskać sok z winogron albo arbuza.

Kolejna sprawa moc warzyw to głównie flawonoidy oraz błonnik.

Wyciskać można mieszając warzywa z owocami w małej ilości wtedy to ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Maninblack said:

Wyciskać można mieszając warzywa z owocami w małej ilości wtedy to ma sens.

Chyba, że chcesz potężne bąki puszczać. wtedy tak. ;) 

 

Picie świeżych soków nie koliduje z jedzeniem błonnika.

PS. Te wyciskarki Kuvings wyglądają jak mój 10-letni Hurom w sumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2020 o 09:53, Calhun napisał:

Jestem w stanie dać do 1500 zł za sprzęt

Ja czytam o d kilku miesięcy i najpierw myślałem wydać około 500zł, ale w tym budżecie to wielka loteria, cena adekwatna do trwałości i jakości. Zacząłem więc ponosić cenę, a w międzyczasie kolega zdecydował się na Sana https://www.eujuicers.pl/wyciskarka-sana-euj-707-firmy-omega-chrom i jest bardzo zadowolony po roku urzytkowania

-5 lat gwarancji na wszystko, 10 lat na silnik

-możliwość dokupienia przystawki do tłoczenia oleju z nasion

W cenie do 1700zł bezkoinkurencyjna.

Myślę, żeby się na taką zdecydować, ewentualnie na wersję kompaktową :

https://www.eujuicers.pl/wyciskarka-omega-juice-cube-302-czerwona

Niestety do niej nie ma przystawki do tłoczenia oleju....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.