Skocz do zawartości

Brak szacunku, próba dymania mnie na każdym kroku.


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 14.02.2019 o 19:42, honey_badger napisał:

zawsze mnie ludzie w dupie mają i próbują wydymać

Ale zawsze zawsze?

Dnia 14.02.2019 o 19:42, honey_badger napisał:

Nikt się nigdy nie liczy z moim zdaniem

Tak Zupełnie nigdy?

 

Nie no spoko, rozumiem że musiałeś wyrzygac te najgorsze sytuacje, rozumiem Cię. Mimo to subiektywnie wnioskuję z rzeczy które napisałeś w poście, że skupiasz się strasznie na tym szacunku do Ciebie, ludzie na niższych stanowiskach, musiałeś przebić się kilka klas wyżej. Może podświadomie sobie to życie w społeczeństwie utrudniasz mając przekonania że jesteś od nich wszystkich lepszy a oni tego nie dostrzegają.

 

Polecam psychoterapię, bo widać że dzieciństwo miałeś kurła niełatwe, wzorce i ojca i matki trudne do ogarnięcia przez dzieciaka, a to odbiło się zajebiście mocno na dorosłym @honey_badger. Stary, naprawdę da się to wyczuć w Twojej opowieści.

 

Dnia 14.02.2019 o 19:42, honey_badger napisał:

Dla mnie to jest ewidentny brak szacunku, nie mogę sobie na to pozwolić

Kto powiedział że nie możesz pozwolić i na co pozwolić?

To jest kolejne z Twoich przekonań. Może to podświadomy brak szacunku do samego siebie. Jak Ty siebie traktujesz tak inni Ciebie.

 

Bracia Ci tu juz dużo rozkminili. Czytaj i zastosuj na luzie, z dystansem też do własnej osoby.

 

Z mojej strony polecam książkę "Kieruj swoim życiem" Wayne W. Dyer.

Mam podobne "przypadłości" do Twoich i mi ona pomogła trochę zrozumieć jak mogę funkcjonować w społeczeństwie lepiej DLA SIEBIE.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, honey_badger napisał:

Spisałem notatki oraz poszukałem ciętych i chamskich ripost jakby mnie ktoś chciał zagiąć. Wkuwać je na pamięć?

Wyluzuj

Zacząłem czytać No more Mr nice guys. Kupiłem kiedyś książkę mowa ciała dla bystrzaków kojarzycie ją ? Jak myślicie czy jest ona dobra, czy może ją spalić. Serio :D Nic nie pal, czytaj, przyswajaj.

Postanowiłem dzisiaj iść do klubu, niestety się trochę najebałem. Czy wychodzenie w takie miejsca ma sens w takim stanie czy lepiej siedzieć w domu ? Poczytaj posty @Długowłosy zwłaszcza jego rozprawy na różne tematy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 hours ago, Yolo said:

Jeśli będziesz sadził mega kozackie teksty, ale w środku cały drżał, ta energia będzie wyczuwalna,

staniesz się pośmiewiskiem.

Niech sie stanie pośmiewiskiem, i niech wytrzyma i przekuje to w swoją siłę. Opór dobrze buduje charakter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trevor 

Ma sobie jeszcze sam dokładać?

 

Chodzi o takie ustawienie siebie, by kozackie teksty były naturalne i wypływały z wewnętrznych przekonań, nie były wypowiadane drżącym, zestresowanym głosem w obawie czy na pewno dobrze nauczone ma pamięć. 

 

Tam już jest materiał do przekuwania w siłę, nie trzeba szukać dodatkowego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, honey_badger napisał:

@Maszracius_Iustus & @Yolo Puki co wysłuchałem dużo podcastów o ogólnej tematyce bycia asertywnym i ustalaniu granic.

Spisałem notatki oraz poszukałem ciętych i chamskich ripost jakby mnie ktoś chciał zagiąć. Wkuwać je na pamięć?

Zacząłem czytać No more Mr nice guys. Kupiłem kiedyś książkę mowa ciała dla bystrzaków kojarzycie ją ? Jak myślicie czy jest ona dobra, czy może ją spalić.

Postanowiłem dzisiaj iść do klubu, niestety się trochę najebałem. Czy wychodzenie w takie miejsca ma sens w takim stanie czy lepiej siedzieć w domu ?

Ech. Ok. Parę lat wykładałem negocjacje i techniki manipulacji. Dla Ciebie i dla innych parę uwag:

 

1. Mowa ciała odpowiada za mniej więcej 80% (według niektórych źródeł >90%) przekazu informacyjnego. To co przekazujemy słownie to takie mniej istotne pierdololo

2. Oczywiście wszystkiego da się nauczyć. Ale, mowa ciała dlatego jest mową ciała, że jest ona instynktowna, reaguje na nią i generuje ją nasza podświadomość.

3. Świadome kontrolowanie mowy ciała jest bardzo trudne i wymaga wielu wielu godzin treningów z analizą zachowań konkretnych sytuacjach (nagrywanie, analizowanie, rozbijanie na czynniki pierwsze). Wyjątekiem są ludzie genetycznie utalentowani do maskowania swojej mowy ciała.

4. Jeżeli ktoś się chce na siłe nauczyć kombinacji odpowiednich gestów, postaw ciała, mimiki, itp. z książki, to od razu mówię że to nie zadziała.

5. Pewności siebie nie buduje się poprzez czytanie, tylko poprzez konfrontowanie się z określonymi sytuacjami, które wyzwalają w nas dyskomfort (te słynne wyjście poza strefę komfortu/konfrontacja/przełamanie własnego strachu). Moim skromnym zdaniem samo czytelnictwo bez treningu "live" powoduje jedynie misza masz w głowie i grozi zachowywaniem się w sposób sztuczny.

 

Ergo konforntuj się na początek przede wszystkim na żywo z sytuacjami, w których czujesz się niepewnie, bo to jest najlepsza nauka. Po prostu takie życiowe "obycie". Dopiero potem jak już nabędziesz pewności/przełamiesz lęki przyjdzie czas na czytelnictwo i dopieszczanie reakcji.

 

Co do "No More Nice Guy". Jestem świeżo po przeczytaniu oryginału. Nie wiem jak polski przekład, ale oryginał na kolana nie powala. Tzn. nie proponowałbym nikomu przepracowywania tego co tam jest proponowane bez wsparcia profesjonalisty lub kogoś z naprawdę dużym doświadczeniem. Bo sobie można kuku zrobić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, LuckyLuck napisał:

Mowa ciała odpowiada za mniej więcej 80% (według niektórych źródeł >90%) przekazu informacyjnego. To co przekazujemy słownie to takie mniej istotne pierdololo

Zaskoczony jestem, aż ciężko uwierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Brat Jan napisał:

Zaskoczony jestem, aż ciężko uwierzyć.

Dlatego najłatwiej kłamie się przez telefon.

 

Klasyka gatunku to przybieranie tzw. postawy zamkniętej (m.in. skrzyżowane ręce, skrzyżowane nogi) w rozmowie, czy przy poznawaniu nowej osoby. To zazwyczaj wali po oczach jak się zwraca uwagę i adekwatnie do przyjmowanej postawy układa się też dynamika takiej rozmowy. Czemu z jednymi nam się rozmawia lepiej, a z innymi czujemy że coś nie trybi (pomijam fakt posiadania tematu do rozmowy)? Ano właśnie temu. Jedna osoba się zamyka i choooj, a druga nie.

 

Natomiast w czytaniu książek i analizowaniu danej postawy jest takie podstawowe ryzyko, że ludzie często się zachłystują "wiedzą" i wydaje im się, że teraz to oni już hohoho. A potem się okazuje, że ktoś ręce skrzyżował, bo mu po prostu tak wygodnie. :D

 

Podobnie z asertywnością. Można przeczytać pierdylion książek, ale jak nie zaczniesz odmawiać na żywo i w kolorze w wszelkich dostępnych sytuacjach (np. świetnym ćwiczeniem są stacje benzynowe - "A może jeszcze kawka, ciasteczko, rurka z kremem w dupę?" NIE, DZIĘKUJĘ - masa osób nie potrafi odmówić uroczej pani), to się po prostu nie nauczysz.

 

Są proste treningi na asertywność.

 

1. Zamów coś i zwróć

2. Ucinaj telefony telemarketerów od razu na początku

3. Odmawiaj dodatków w sklepach, stacjach, lokalach

4. Zamów wizytę, a potem ją odwołaj

5. Idź do sklepu, poproś sprzedawcę o polecenie produktów, a potem zrezygnuj bez kupowania

6. Odmawiaj prostych próśb w pracy (zrób mi kawę, przynieś coś, skseruj, itp.)

7. Nie zgadzaj się na pierwsze proponowane terminy (np. wspólnego wyjazdu, wyjścia na piwo, etc.)

 

Itp. itd.

Oczywiście z głową to trzeba robić ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Odkopałem.

Czy ktoś z Was Bracia może polecić dobre materiały, albo dać swoje prywatne rady, odnośnie treningu mowy ciała?

Ja też mam trochę podobne problemy do @honey_badger czyli podświadomie wysyłam otoczeniu sygnały (mowa ciała), że jestem miękką ciotką - i tak jest już lepiej bo zacząłem ćwiczyć i to już pomaga. Progres jest, ale do stanu pożądanego przeze mnie jeszcze daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.