Skocz do zawartości

Symbolika liczb, zwierząt, numerologia


Rekomendowane odpowiedzi

Znacie jakieś dobre strony (mogą być po angielsku) o symbolice liczb? Albo zwierząt? Jak chcę coś znaleźć to okazuje się, że jedno zwierzę symbolizuje całkiem sporo rzeczy, chyba co strona to podaje co innego, i nie wiem w końcu czym się kierować, może Wy już trafiliście na coś ciekawego? Chodzi mi o najprostszą symbolikę.

 

I pytanie dodatkowe, skoro liczby coś symbolizują to litery również? Czy ktoś się na tym zna chociaż trochę?

 

A może strony o okultyzmie? Ze wszystkiego można zaczerpnąć jakąś wiedzę. ;)

 

Polećcie coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bruxa

Zobacz sobie najpierw czym jest symbol...

 

'Środek stylistyczny, który ma jedno znaczenie dosłowne i różną liczbę znaczeń ukrytych'.

 

9 godzin temu, Bruxa napisał:

i nie wiem w końcu czym się kierować

Kieruj się własnymi przekonaniami, ewentualnie takimi dla kogo kierujesz to co tworzysz, żeby wiedzieli ci, którzy mają wiedzieć. W różnych kulturach różnie się symbole odbiera i interpretuje...

Np. taki pentagram... większość skojarzy go wyznawcami szatana ale niewielu wie, że oznacza też doskonałość.

 

Jakbyś chciała jedną książkę na temat symboliki to wyglądała by pewnie jakoś tak:

 

74720_dlaczego-ona-moze-byc-zla.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Cortazar napisał:

pentagram... większość skojarzy go wyznawcami szatana ale niewielu wie, że oznacza też doskonałość.

...Albo taka swastyka. Hitler "przywłaszczył sobie" symbol solarny, natomiast swastyka w krajach orientu oznacza szczęście, powodzenie ...ale też nie tylko. Wszystko zależy od kraju i religii. Jednak w Europie kojarzy się tylko i wyłącznie z Hitlerem. Rysowanie tego publicznie jest uznawane za coś bardzo niestosownego, gdzie w krajach wschodniej Azji wręcz przeciwnie. 

 

Jak mowa o numerach, cyfrach to pierwsze co mi przychodzi do głowy to numerologia. Wg niej jestem 3. :D Co wg opisów duuuużo się zgadza. :)  

Poniżej stronka o symbolice poszczególnych liczb no i wzmianka o wyżej wspomnianej numerologii w tym wzór jak obliczyć swój numerek ;) 

http://sowoman.pl/styl-zycia/kultura/symbolika-cyfr-i-niektorych-liczb-jakie-maja-znaczenie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Hippie napisał:

Poniżej stronka o symbolice poszczególnych liczb no i wzmianka o wyżej wspomnianej numerologii w tym wzór jak obliczyć swój numerek ;) 

http://sowoman.pl/styl-zycia/kultura/symbolika-cyfr-i-niektorych-liczb-jakie-maja-znaczenie/

No i właśnie dużo tu określeń :o, a ja się gubię we wszystkim jeśli tego nie upraszczam.

 

0 - symbol nieskończoności (w kółko się wszystko dzieje, np. zegar to okrąg i pokazuje cykl sekund, minut, w sumie można by zrobić taki zegar ze wskazówkami tygodni i miesięcy :D)

 

1 - lider, nowatorstwo

 

2 - para, dualizm świata (energia męska i żeńska), wszystko ma swoje przeciwieństwa (dobro-zło, mądrość-głupota, piękno-brzydota itd.)

 

itd. no nie

 

Np. wiem, że 5 oznacza człowieka, ale czemu? Na tej stronie nie jest dokładnie wyjaśnione, a ja jestem dociekliwa i szukam stronki z kompletnym wyjaśnieniem.

 

7 godzin temu, Cortazar napisał:

@Bruxa

Np. taki pentagram... większość skojarzy go wyznawcami szatana ale niewielu wie, że oznacza też doskonałość.

A wiesz dlaczego doskonałość? Potrafisz to wyjaśnić? Dla mnie 3 jest bliżej doskonałości i jest prostszym wyjaśnieniem.

 

3 to trzy osoby - ojciec, matka i dziecko. Rodzina, podstawowa komórka społeczna. I to ma przełożenie na wszystko inne w symbolu piramidy/trójkątu, np. ustrój (na górze elita rządzących, trochę więcej klasy średniej i najwięcej najuboższych) albo firma (jeden szef, więcej średniego szczebla i najwięcej niższego szczebla, którzy odwalają najgorszą pracę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bruxa Natknęłam się na taki opis 5:

Cytat

Pięć to liczba środka, punkt zwrotny. W systemie dziewięciu liczb znajduje się w centralnym punkcie, tuż przed nią mamy pierwsze cztery, a za nią, cztery kolejne. Z punktu widzenia numerologii, pięć to moment akceptacji siebie (1) w drodze do innych (9).

Osoby o tej wibracji obdarzone są nieprzeciętną inteligencją, zdolnościami twórczymi, bogatą wyobraźnią oraz przenikliwym umysłem. Dodatkowo są też aktywne, żywe, zmienne i najbardziej chaotyczne ze wszystkich liczb.

Idzie za tym oryginalność, niecierpliwość i impulsywność w działaniu i myśleniu.  Są w pełnej gotowości, aby doświadczać i poznawać to, co nieznane i niezwykle. Pociąga je wszystko, co kojarzy się z wolnością i zmianą. Żyją teraźniejszością i patrzą w przyszłość. Piątki mają niezwykłą zdolność przyswajania nowych informacji. Jednocześnie są rozproszone a ich uwaga skierowana jest jednocześnie na kilka spraw, skąd bierze się syndrom słomianego zapału.

Źródło:

https://akademiaducha.pl/droga-zycia-wibracja-liczby-5/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bruxa A Ty jakim numerkiem jesteś? 5 też? :) 

 

Teraz dopiero też z tej samej strony przeczytałam opis 3 (czyli swojego). Niesamowite. Niemal wszystko się zgadza. Cała ja :D Jakby ktoś cały czas siedział mi w głowie i wiedział co robię i myślę... 

Czasem mam jednak wrażenie, że te opisy są specjalnie tak skonstruowane, żeby do czegokolwiek się przypasować, albo stworzyć iluzję samego siebie... Bo co w przypadku, gdy uważamy się za dany typ a przez środowisko jesteśmy odbierani inaczej? 

 

Bo co w przypadku, gdy uważamy się za dany typ a przez środowisko jesteśmy odbierani inaczej? Czy to nie grozi w tym momencie zakrzywieniem rzeczywistości i obrazu samego siebie? Hmmmm... 

Choć nie powiem, zawsze mnie intrygowały takie tematy...Może faktycznie coś w tych symbolach jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło mi, że jestem numerologiczną trójką. 

 

Jednak uważam, że są to pseudonaukowe teorie polecam książkę Mentalizm autorstwa Krzysztofa Galosa.

Przed chwilą, Hippie napisał:

Niemal wszystko się zgadza. Cała ja :D Jakby ktoś cały czas siedział mi w głowie i wiedział co robię i myślę... 

Tak cała Ty.. ;)

 

Poczytaj o efekcie Forera ;)

Edytowane przez dobryziomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, dobryziomek napisał:

Tak cała Ty.. ;)

 

Poczytaj o efekcie Forera ;)

Co ja poradzę na to, że te wszystkie podane cechy faktycznie do mnie pasują?  Jestem z sobą na co dzień i większość tego co jest napisane wiedziałam już wcześniej o sobie nawet nie czytając tego. ;) 

Nie żebym całkowicie zawierzała temu, jednak uważam, że takie rzeczy potrafią być przydatne przy samorozwoju. W jakiś stopniu może to poznać siebie. O ile korzysta się z tego z rozwagą. 

Dzięki, nie wiedziałam, że to tak się nazywa. Słyszałam o tym stąd też moje takie wątpliwości. Ciężko dowieść czy to faktycznie prawda czy nie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Florence napisał:

Tak, ale ja bym sie chyba jej nie poddała.

 

A ja się poddałem z przyczyn poznawczych.

 

I widzę w tym wszystkim oprócz biznesu ezoterycznego jeszcze drugie dno. 

 

Dlatego trzymam się ezoteryki z daleka. To znaczy czytam o róznych teoriach, ale nie uczestniczę(i nie wierzę w to) w tym czynnie. Bardziej obserwują w co ludzie wierzą i do czego to może zmierzać.

 

Ciekawi są również postacie/liderzy/jasnowidze z tego światka.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dobryziomek W tym momencie powstaje konflikt między nauką a duchowością.  Wszystko da się wytłumaczyć i naukowo jak też można doszukać się w tym różnych znaków, symboli i generalnie mistycyzmu. Może zamiast mierzyć się na argumenty co jest bardziej wiarygodne/ trafne należy przyjąć obydwa punkty widzenia? 

Dlaczego zawsze w takich tematach musi być ten konflikt: racjonalizm kontra irracjonalizm? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wierzę w świat duchowy @Hippie Ja jestem człowiekiem głęboko wierzącym w Boga, ale widzę w tym całym biznesie ezoterycznym mnóstwo zagrożeń/ mnóstwo cwaniaczków/ kombinatorów i całego syfu.

 

Naprawdę polecam Ci książkę Krzysztofa Galosa o której wspomniałem wyżej  ;)

Przed chwilą, Hippie napisał:

Dlaczego zawsze w takich tematach musi być ten konflikt: racjonalizm kontra irracjonalizm? 

Żeby się nie dawać robić na hajs. ;)

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dobryziomek Teraz we wszystkim każdy ma biznes jakby nie patrzeć. 

Nigdy swoją drogą nie płaciłam wróżce by przepowiedziała moją przyszłość. Wiedza na tematy duchowe też jest przeze mnie pozyskiwana za darmo. Czy dalej w takim sensie można uznawać, że ktoś na mnie zarabia? 

Dzięki za tytuł. Przewertuję. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Hippie napisał:

Czy dalej w takim sensie można uznawać, że ktoś na mnie zarabia? 

 

Wraz z rozwojem zainteresowań idzie również wzrost zapotrzebowania na dane usługi/produkty. Zresztą cena, którą płacisz nie wyraża się tylko w pieniądzu ;)

 

Ponieważ przyjmujesz określony światopogląd a co za tym idzie jesteś bardziej podatna na wpływy/sugestie takich ludzi. ;)

 

Wiesz gdybym był politykiem to może by mi nawet zależało, żeby określona grupa społeczna/przedstawiciele jakiejś religii popierali mój ''program wyborczy''.

 

Tacy ludzie pełnią również funkcję tuby propagandowej.

Edytowane przez dobryziomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, dobryziomek napisał:

Ponieważ przyjmujesz określony światopogląd a co za tym idzie jesteś bardziej podatna na wpływy/sugestie takich ludzi. ;)

No ok, to wynika z mojej woli. Każdy wierzy w co chce. Ale przyjmijmy, że może w coś sobie wierzę, ale nie kupuję nic z tym związanego, nie daję się wciągać w jakiekolwiek zgromadzenia, spotkania. Zdobytą wiedzę w danej dziedzinie wykorzystuję w praktyce w taki sposób, że nie widać, że zostałam zmanipulowana i jestem czyjąś marionetką. Taka wiedza może sprawić nawet że np porzuci się złe nawyki, zaoszczędzi przez to pieniądze, zdobędzie się lepsze stanowisko, odnajdzie się wewnętrzny spokój i będzie się szczęśliwym mimo, że żyje się skromnie, itd.

23 minuty temu, dobryziomek napisał:

Wraz z rozwojem zainteresowań idzie również wzrost zapotrzebowania na dane usługi/produkty.

To akurat tyczy się wszystkiego w tym momencie. I jakby nie patrzeć każdy bez wyjątku w tym momencie napędza rynek - innymi słowy kręci się czyjś biznes. Nawet jakbyś się zapierał rękami i nogami nie uniknie się tego. :)  Już sam fakt, że jemy, płacimy podatki, mamy dach nad głową sprawia, że jesteśmy  "pionkami w czyjejś grze" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele metod stosowanych w ezoteryce stosuje się w konwencjonalnej psychologii tylko w psychologii kryją się pod inną nazwą i są pozbawione religijnego kontekstu.

 

W związku z tym są wolne od ideologicznego skażenia. 

 

Jak będę miał trochę czasu przedstawię Ci to punkt po punkcie. Swego czasu grzebałem trochę w tej ezoteryce, żeby zrozumieć genezę niektórych teorii i metod stosowanych przez tych wszystkich guru duchowych.

 

W celach poznawczych oczywiście ;) To był dla mnie taki trening krytycznego myślenia ;)

 

Jak będę miał @Hippie więcej czasu w tym tygodniu to Ci przedstawię wyniki moich analiz.

 

Btw: Szczytem manipulacji jest dla mnie teoria o młodych i starych duszach to już jest dla mnie szczyt wszystkiego.

 

Przedstawię Ci to @Hippie na priv, żeby się nie zrobił niepotrzebny konflikt pomiędzy zwolennikami ezoteryki i jej przeciwnikami.

 

 

Edytowane przez dobryziomek
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zawiera w sobie prawdę, ja nie lekceważę niczego, a już na pewno nie tak wielką dziedzinę jak ezo (którą dawniej gardziłam), wykorzystywanie jej przez oszustów do wzbogacania się, jej obecna popularność czy cokolwiek mnie nie obchodzi. @dobryziomek jak masz swoje przemyślenia o ezo to chętnie poczytam.

 

W ogóle byłabym wdzięczna jakby ktoś zrobił temat streszczający wszystkie najważniejsze założenia ezo. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hippie ja jestem 7-ką.

 

https://sennik.us/numerologiczna/7/

 

To historia mojego życia. Uduchowiona, rozwinięta intuicja, rzygać mi się chciało od pracy w grupie, introwertyczna, izoluję się dla pracy (właśnie teraz sama mieszkam, żeby nikt mi nie przeszkadzał), perfekcjonizm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem 33,  czyli mistrzowską.

Jakoś mnie to nie dziwi.

:)

Ostatnio zaczęłam się nad tym zastanawiać,  ponieważ jeśli chodzi o daty urodzenia moje i mojego partnera,  to wydaje mi się dość nieprawdopodobne,  podobnie także imiona. 

Prawdopodobieństwo takiego wystąpienia jest niewielkie,  ale nie będę tu rozwijała tego wątku. Jeszcze nie zagłębiałam się bowiem w ten temat. 

Ja myślę,  że to PRZEZNACZENIE. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.