Skocz do zawartości

Czy na was kawa tak samo źle działa.


Rubikon

Rekomendowane odpowiedzi

Z kawą jest ogromny problem, gdy chodzi o wiadomości co do jej właściwości. Na Internecie można bowiem znaleźć wiele rozbieżnych opinii co do tego, czy jej picie jest dobre czy złe. Wskazana byłaby jednak indywidualna obserwacja organizmu i dostosowanie kawy do niego. Osobiście zauważyłem jej negatywne konsekwencje i przeważają one nad tymi pozytywnymi. Dlatego jak dla mnie kawa nie jest dobrym trunkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2019 o 12:30, Rubikon napisał:

po pewnym czasie od wypicia zaczynają mi się trząść ręce jak u alkoholika.

@Rubikon Mam tak samo plus skurcze mięśni po nocy. U mnie to niedobór magnezu i potasu.

Odstawiłem kawę bo i tak nie lubię za specjalnie. Do tego 1 - 2 tabletki Asparginu tygodniowo, oraz banany i mam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DanielS Do picia jerby na start starczy tylko bombilla, (moim zdaniem) no i co do jerby to możesz na początku iść bardziej w smakowe lub te bez pyłu. (np. Mate Green)

Można słodzić, dodawać cytryny albo np. cynamonu. Do kupienia w internecie są też zestawy dla początkujących. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, DanielS said:

Polecasz jakąś konkretną markę i konkretny sklep, w którym warto się w Yerba Mate zaopatrzyć @EMKEJ? :) 

Ja biorę z allegro, Ostatnio kupiłem stąd -> Link allegro oraz stąd -> Link allegro .

 

Uwielbiam Pajarito cytrynowo-miętową, mogę pić litrami dzienne :D Amanda też jest ok ale wyczuwalnie słabszy posmak cytryny. Przy Pajarito odczuwam taki miły chłodek w gardle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zrobię podkładki w postaci jakiegoś śniadania i pije na pusty żołądek, to tak, latają łapy jak u alkoholika. Dodam że jak wybije chociaż łyczek parzonej to dwójka jest bardziej pewna niż pieniądze w banku. Odrazu lecę do ubikacji. A po rozpuszczalnej tak nie mam. Wyjaśni to ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lucid Nie wiem skąd ten fenomen yerby. Osobiście źle się po niej czułem. Czytałem też, że wyniszcza żołądek i wątrobę. 

 

Co do kawy, piszcie co chcecie, ale ja takiej z ekspresu pić nie mogę, bo mi żołądek wysiada, a jak wypije kubek rozpuszczalnej albo dwa to jest wszystko ok. Nie mam nerwowości, bezsenności itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.