Skocz do zawartości

Newsweekowe "mądrości"...


Rekomendowane odpowiedzi

https://www.newsweek.pl/opinie/chlopcy-ida-na-wojne-co-to-jest-toksyczna-meskosc/5t9h458?utm_source=fb&fbclid=IwAR0OiOYV9Il9XT_a8oR29r3WK3HEy9VafqAKHuQ2-t5hDg2WK73NKwtAUgU

Nie czytam gazet, a tym bardziej takiego Newsweeka. Jednak coś mnie podkusiło, żeby zobaczyć co za mądrości kryją się pod nagłówkiem:

Chłopcy idą na wojnę. Co to jest toksyczna męskość?

Cytat

MAGDALENA KUNZ

Molestują i biją, bo „już tak mają”. Uważają, że seks im się po prostu należy. Nie myją się i nienawidzą kobiet. Co jest nie tak z facetami?

 

W skrócie, wg tej pani jesteście uznani za bezdusznych, brudnych, zarośniętych jaskiniowców. Jak się z tym czujecie? :lol:

 

Szczerze? Skończyłam lekturę tego artykułu po 2 akapitach. Resztę czytałam na wyrywki.

Przewinęłam jedynie jeszcze niżej i kompletnie zwątpliłam:

 

Cytat

 

Męskość jako śmiertelna choroba

Tymczasem kilka miesięcy temu Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne (APA) opublikowało zestaw wytycznych dla terapeutów pracujących z chłopcami i mężczyznami, w którym tradycyjna męskość uznana została za szkodliwą dla ich zdrowia psychicznego i fizycznego. Jako jeden z fundamentów patriarchalnej organizacji społeczeństwa, stanowi główne źródło przemocy – nie tylko wobec kobiet, dzieci, osób nieheteroseksualnych i wszystkich z grubsza grup i jednostek, którym przypisać można szeroko rozumianą „miękkość” czy „słabość”, ale i wobec samych mężczyzn.

Patriarchat jest źródłem męskiego cierpienia: ta stara jak drugofalowy feminizm prawda została dobrze rozpoznana jakieś kilkadziesiąt lat temu – paradoksalnie – przez badaczki feministyczne i działaczki ruchów na rzecz praw kobiet. Oparta na wartościach takich jak stoicyzm, rywalizacja, dominacja i agresja, koncepcja tradycyjnej męskości utrudnia mężczyznom funkcjonowanie w relacjach międzyludzkich, okalecza ich emocjonalnie i zubaża ich doświadczenie jako partnerów, ojców i przyjaciół. Narzucany chłopcom w ramach socjalizacji rodzinnej i środowiskowej imperatyw emocjonalnej indyferencji, który wymusza nie tylko skrajną powściągliwość w okazywaniu emocji, ale często ich wypieranie, prowadzi do drastycznego upośledzenia inteligencji emocjonalnej, redukując wachlarz męskich reakcji osobniczych do kilku podstawowych zachowań: w relacjach międzyludzkich mężczyzna będzie walczył o dominację, w sytuacji konfliktu używał agresji, a podstawowym narzędziem realizacji jego potrzeb będzie psychiczna i fizyczna przemoc wobec innych.

 

 

Czytając takie artykuły, wątpię w ludzkość. Dlatego już wiem, że dobrze robię, że na ogół nie czytam. Lżej mi się żyje bez tego. :P 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maskulinizacja kobiet i kastracja mężczyzn.

 

Mogą mnie pocałować w moja umięśniona dupę. Będę agresywny, będę chodził na boks na siłkę będę starał się dominować, będę stoickim zimnym chujem - na pohybel feministkom i lewackim paeudofilozofom

Edytowane przez dobryziomek
  • Like 7
  • Dzięki 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Lalka napisał:

Ja to mam złe zdanie na temat mężczyzn ostatnio i chyba nie powinnam teraz pisać postów o mężczyznach bo będzie żmijowato. :D

 

Ja wręcz przeciwnie. Tęsknie już za moim, dzisiaj po niego jadę na lotnisko i nie życzę sobie by jakieś niedopchnięte feministki pisały tak źle o mężczyznach.  Bo są super, szczególnie mój :D Dlatego ten artykuł mnie tak poruszył. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Hippie napisał:

Uważają, że seks im się po prostu należy. Nie myją się i nienawidzą kobiet.

Bo się należy. Na pocieszenie dodam, że Wam też;)

Nie myją??!

Przynajmniej raz w tygodniu, w sobotę.

A w okresie letnim nawet dwa razy, bez jaj. Higiena to podstawa.

 

 

Nie wierzyłem nigdy specjalnie w teorie spiskowe, ale to coraz głośniejsze ujadanie by skłócić płcie ze sobą, stawianie na głowie sprawdzonego porządku odpowiadającego biologicznym predyspozycjom...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dobryziomek Napisał, że komentarze pod artykułem potwierdzają tezę...

 

5 minut temu, Yolo napisał:

Nie wierzyłem nigdy specjalnie w teorie spiskowe, ale to coraz głośniejsze ujadanie by skłócić płcie ze sobą, stawianie na głowie sprawdzonego porządku odpowiadającego biologicznym predyspozycjom...

Też tak sądzę...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, azagoth napisał:

Rozumiem, że to artykuł z kącika miłośniczek kotów? ;)

Kot to idealny przyjaciel silnego psychicznie mężczyzny. Kocham koty od wielu, wielu lat :) Z nikim się swoją drogą tak nie zakumplowałem, jak z nimi. Ps. artykuł to typowe, newsweekowe neomarksistowskie pierdy. Lis zamienił ten periodyk w totalne szambo.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger W sumie... jak patrzę na laski w pracy to mam wrażenie, że są chore na kobiecość :P choroba ta objawią się m.in :

- księżniczkowatością pospolitą

- nadmiernym plotkarstwem

- wybrzydzaniem

- wzmożonym narzekaniem

- próżnością 

- karynowatością

  • Like 1
  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały ten artykuł i uważam, że Pani Magdalena Kunz, która go popełniła, ma percepcję rzeczywistości na poziomie w najlepszym razie zerowym oraz jest chora na feminizm, który jest zapewne źródłem jej cierpienia i stąd ten tekst. Ja tymczasem będąc po wysiłku fizycznym, idę po prysznic się umyć, to przecież takie niemęskie;)

  • Like 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krugerrand A ja właśnie jestem przed treningiem i idę się wyładować. Muszę te brednie z głowy wyrzucić poprzez wysiłek fizyczny. :D 

8 minut temu, Krugerrand napisał:

uważam, że Pani Magdalena Kunz, która go popełniła, ma percepcję rzeczywistości na poziomie w najlepszym razie zerowym oraz jest chora na feminizm, który jest zapewne źródłem jej cierpienia

Pięknie ją zdiagnozowałeś. :D :rolleyes: Lepiej bym nie ujęła.

 

Mnie też rozwalił fragment tego wzruszającego i mądrego filmiku Gillete: 

Nosz... prośba... facetowi spodobała się laska a on ma całkowicie tłumić swoje instynkty... 

Serio? Może wszyscy zostańcie księżmi i praktykujcie celibat i bądźcie szczęśliwi :D 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jakiś facet bije, molestuje i się nie myje oraz nienawidzi kobiet to zasługuje w pełni na krytykę.

 

Natomiast ja widzę rolę tego forum jako propagowanie samorozwoju mężczyzny aby podnieść jego jakość i higienę życiową (wy kobiety też na tym skorzystacie) oraz odkrywanie prawd rządzących pewnym zachowaniem kobiet tj. co to znaczy - "nie wiem co czuję", albo "misiu, byłeś za dobry". 

 

Forum również kładzie duży nacisk na tłumaczenie ludzkiego zachowania przez pryzmat ewolucji psychicznej i seksualnej. 

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Feministki po prostu są mocno zagubione, nieszczęśliwe oraz obarczają facetów za zło tego świata nie widząc żadnych swoich wad lub po prostu je celowo ignorują. Niestety jest to zachowanie zerówkowe - czas dorosnąć drogie Panie.

A Tobie @Hippie dziękuję za artykuł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na hoy czytać artykuły o "tych" sprawach, jeśli życie jedzie od zawsze na jednym schemacie. Baby lubią agresywność i siłę u faceta. Od zawsze.

To są teksty dla kretynek i ciepłych męskich lamusów.

"Kumate" babki mają ubaw z tych idiotek, zadają się z samcami i czerpią z tego radość.

 

Odnośnie bzykania. Ostatnio gadam z "kśiężniczką", coś tam coś tam, i ona do mnie, "dupy nie dostaniesz", o to gramy w tej samej lidze! odpowiadam, a ona co?, bo nie myśl że dostaniesz mojego fiuta, ona ŻE CO? to gadam jej, nie przeceniaj swojej dupy, huj i dupa tyle samo warte, ale to kobieta rodzi! gada do mnie, ale facet zapładnia i haruje na to.

Dziwny jesteś! Zejdź na ziemię księżniczko odpowiadam. A ona bujaj się.

Na drugi dzień pyta się czy idę na piwo, ALE żebym sobie nie wyobrażał że coś??

23 lata, zaręczona. Chłop w delegacji ??

1 godzinę temu, Hippie napisał:

W skrócie, wg tej pani jesteście uznani za bezdusznych, brudnych, zarośniętych jaskiniowców. Jak się z tym czujecie? 

Jak ryby w wodzie.

Ide na drążek. Lubie patrzeć jak mi klata i brzuch pracuje. A potem się przejadę na rowerze.

Wieczorem może się spotkam z "zaręczoną". Tyle mi już gadała o swoim przyszłym mężu. Jaki on och ach, a ja taki zjebany.

Ale pogoda. Jepać komputer.

Godzina już poszła psu w dópę.

Edytowane przez IgorWilk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.