Skocz do zawartości

Oczyszczanie jelit.


wytrawnie

Rekomendowane odpowiedzi

W dzisiejszej audycji Marek wspomniał o lewatywach i zaletach oczyszczania jelit. Złogi kałowe powodują wiele chorób, dlatego chciałbym oczyścić swój organizm. Od wielu lat mam katar i atopową skórę. Od Ponad roku mam kaszel, prawdopodobnie jest to astma, lub jej początki. Mam również infekcję gardła, której nie sposób wyleczyć. Od jakiś 8 miesięcy cierpię na wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Aktualnie jest okey. Chciałem zastosować Colon Pack. Ktoś z forumowiczów przerabiał ten temat? Mam obawy dotyczące zastosowania tego preparatu przy moich wrzodach. Pamiętam, jak przed kolonoskopią stosowałem środek przeczyszczający, po którym zwiększyły się krwawienia. Mój gastrolog odradził mi stosowania tego środka, ze względu na moją przypadłość. Nie ufam już lekarzom. Cały czas muszę zażywać asamax 500. Środek przeczyszczający, którego używałem przed badaniem to chyba nie jest to samo co wyżej wymieniony Colon Pack. Ten pierwszy oczyszcza jelita szybko i gwałtownie, z kolei ten drugi czyści jelita przez miesiąc. Jest to taka miesięczna kuracja. Jeśli nie to, to może lewatywy? Ktoś z Was je stosował? Jak dobrze  wyczyścić sobie jelita, stosując lewatywy? 

Mam prawdopodobnie przywrę przewodu pokarmowego, ale to badanie nie jest wiarygodne i muszę je powtórzyć. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałeś o Fibra Vitale?
Sam spróbowałem Fibra Vitale i powiem szczerze, że po tygodniu były już małe efekty.
Co prawda cena nie jest mała, ale w moim przypadku działa. :)  
Też mam atopowe zapalenie skóry i walkę z atopią zacząłem od Fibra Vitale, co zresztą mi poleciała dermatolog. :)
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

@MG-42 i @Druidpróbowaliście sposobów z filmików?

Ja byłem u starszej Białorusinki/Ukrainki/Rosjanki jeszcze parę lat temu, która przeprowadziła mnie przez oczyszczanie części ciała np. jelit, wątroby itd. i to co ze mnie wyszło to bleee (a i tak odżywiam się dosyć zdrowo i dbam o to od wielu lat). Ciekawostka - jak usunięcie pasożyty większością sposób - martwe/pół martwe trafiają np do krwi, więc dobre oczyszczanie organizmu zawiera w sobie również usunięcie z ciała pasożytów/toksyn (i tak, często można je rozłożyć na stole/w wodzie i zobaczyć przynajmniej mniej więcej jak to wygląda na serio).  W innym wypadku - powrócą one do swojego pierwotnego miejsca/odbudują się/będą nadal zalegać i burzyć organizm. 

Edytowane przez OdważnyZdobywca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, OdważnyZdobywca napisał:

próbowaliście sposobów z filmików?

Tak z solą epson ciepła woda z solą epson i tak cię wyczyści, że będziesz czyściutki jak woda źródlana ;)

3 minuty temu, OdważnyZdobywca napisał:

mnie przez oczyszczanie części ciała np. jelit, wątroby itd. i to co ze mnie wyszło to bleee

Co u niej piłeś, jadłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Druid napisał:

Co u niej piłeś, jadłeś ?

 

Długa historia, do każdej części coś innego np dla wątroby (o ile nic nie pomyliłem to już dawno było) napar z kilku korzeni imbiru i trochę kopru, do jelit same owoce typu melon przez kilkanaście dni + specjalna herbata z mieszanką witamin. Spoko się (najbardziej podczas ale potem w sumie też ok) czułem, nic złego mi się nie stało, więc polecam. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 minutę temu, Druid napisał:

A przy soli epson radze, żebyś siedział w ten dzień w domu.

 

Tak, znam to 😉 identyczna sytuacja niekiedy przy oczyszczaniu. Nie wiesz kiedy, nie wiesz gdzie. 

 

Wydaje mi się, że coś w stylu tej soli piłem (może to była jakaś wersja sody) . Przestałem jak mój organizm powiedział dość (smakowo) i wtedy odpuściłem temat.

 

Osobiscie masę dobrego słyszałem o głodówkach (plus mam blisko siebie osobę która to praktycznie przechodziła) - cofnięcie się zmian (alergii) jakich nawet stosunkowo mocne leki nie działały (albo działałaby bardzo słabo). Ale to z głową i powoli, żeby nie zrobić sobie krzywdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Druid napisał:

Masz może linki do przepisów ?

 

Same przepisy mało dają, to jak zajechać na stację diagnostyczną i powiedzieć - "proszę mi wymienić silnik". Ale dlaczego akurat silnik - "bo coś tam mi buczy" (a może być coś obok silnika).

Najpierw diagnoza (czy Ci to w ogóle potrzebne i co dokładnie trzeba w twoim przypadku - bo do tej co mnie prowadziła, przychodziły zarówno kobiety jak i mężczyźni z wieeelką liczbą schorzeń), środki bezpieczeństwa (jak to zrobić dobrze) i w końcu działanie. Chyba, że już jesteś prze kozak i sam się umiesz zdiagnozować. 

Odezwji się na priv, to wyślę Ci u kogo ja robiłem (ta babeczka żyje, ma się dobrze).

 

A i też widziałem na YT trochę podobnego mówli jacyś wykładowcy, wiedza z jednej strony wtórna, ale z drugiej tyle co widziałem sprzeczności (jeść to - nie jeść tego, o tej porze - na pewno nie o tej porze), to głowa mała. Sam nie wiem komu wierzyć. 

Edytowane przez OdważnyZdobywca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, OdważnyZdobywca napisał:

A i też widziałem na YT trochę podobnego mówli jacyś wykładowcy, wiedza z jednej strony wtórna, ale z drugiej tyle co widziałem sprzeczności

Z racji naszego , szybkiego, nowoczesnego życia, jedzenia przetworzonych produktów taka wiedza niestety zanika, polecam książkę o ziołach Czesława Klimuszki, dowiesz się, ile w Polsce jest roślin jadalnych jak dużo z nich możesz zrobić napar.

9788373998353.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.