Skocz do zawartości

Trening wielostawowy


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Bracia,

szukam porady odnośnie umiejscowienia treningu wielostawowego na siłowni w planie tygodnia.

Wygląda u mnie to obecnie tak:

- Poniedziałek: taniec 1h

- Wtorek/środa/czwartek: boks 1h

- Piątek/sobota: bieg interwałowy 30 min

Zależy mi na rozowju siły, dlatego też chce zacząć go wykonywać.

W jakie dni najlepiej go wcisnąć, aby mieć czas na regeneracje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SSydney napisał:

Jak wygląda twój trening boksu?

10 min rozgrzewki, potem ćwiczenia różne i sparingi zadaniowe. A na koniec rozciąganie.

Trening całkiem męczący, w zasadzie na każdym z 40/50 pompek, przysiadów czy scyzoryków robimy.

1 godzinę temu, SSydney napisał:

Zamiast interwałów w sobotę i w poniedziałek widzę ewentualnie możliwość wciśnięcia. 

Właśnie myslałem, że po treningu na siłowni robić interwały dłużej zostając - wtedy za jednym razem ogarne dwa treningi.

1 godzinę temu, SSydney napisał:

Jak w chwili obecnej wygląda twoja regeneracja? 

Nic supli nie biorę, jedynie białeczko czasem jak mam chęć - a tak to śpie około 8 godzin dziennie i to chyba tyle. 

1 godzinę temu, Perun napisał:

Po pierwsze ławeczka pozioma wyciskanie, wyciskanie żołnierskie, przysiad i MC. Do tego dołoż jakiegoś kolaflexa i trenuj tak z 3 miesace. Najlepiej jak byś go wykonywał 2/3 razy w tygodniu. 

Właśnie rozważam dwie opcje:

- 3 razy trening tylko z wielostawowymi + potem coś pod boks (np. skakanka)/bieganie

- 4 razy w tygodniu FBW, z akcesoryjnimi na małe partie (nie powiem, na sylwetce trochę też mi zależy) + potem coś pod boks (np. skakanka)/bieganie

Co o tym sądzicie? Jakieś korekty/sugestie? 

 

Offtop odnośnie kreatyny - czy na redukcji jest sens ją brać? Spadłem strasznie siłowo i mi trochę głupio, kiedyś wyciskałem 100kg na klate pare razy, a obecnie po półrocznej przerwie ledwo co 60 kg w seriach..

Edytowane przez Rexer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, Rexer napisał:

10 min rozgrzewki, potem ćwiczenia różne i sparingi zadaniowe. A na koniec rozciąganie.

Trening całkiem męczący, w zasadzie na każdym z 40/50 pompek, przysiadów czy scyzoryków robimy.

Jak mniemam masz tu sporo wysiłku wymagającego pracy tlenowej mięśni, który pomaga wyrobić wytrzymałość. 

8 minut temu, Rexer napisał:

Właśnie myslałem, że po treningu na siłowni robić interwały dłużej zostając - wtedy za jednym razem ogarne dwa treningi.

Po co ci te interwały? Mało masz takiego wysiłku na treningu boksu? Kompletnie bez sensu.

8 minut temu, Rexer napisał:

Nic supli nie biorę, jedynie białeczko czasem jak mam chęć - a tak to śpie około 8 godzin dziennie i to chyba tyle. 

Suple to strata hajsu, wydaj to lepiej na dobre żarcie. 

8 minut temu, Rexer napisał:

Właśnie rozważam dwie opcje:

- 3 razy trening tylko z wielostawowymi + potem coś pod boks (np. skakanka)/bieganie

- 4 razy w tygodniu FBW, z akcesoryjnimi na małe partie (nie powiem, na sylwetce trochę też mi zależy) + potem coś pod boks (np. skakanka)/bieganie

Co o tym sądzicie? Jakieś korekty/sugestie? 

Powiem ci tak, masz 3x boks i chcesz robić jeszcze godzinny trening siłowy + skakanka/bieganie 4 razy w tygodniu? I jeszcze chcesz, żeby ci siła/masa szła? No to zainwestuj w wagon koksu i wagon żarcia. Więcej nie zawsze znaczy lepiej, w ten sposób to ty się zajedziesz i spadnie ci siła, masy też nie zbudujesz w taki sposób. 

 

Zrób FBW 2-3x w tygodniu na dużej intensywności ale nie przesadzaj z objętością, akcesoria nie są aż tak potrzebne przy dobrym fbw+treningach bokserskich ja bym je olał na razie.

8 minut temu, Rexer napisał:

Offtop odnośnie kreatyny - czy na redukcji jest sens ją brać? Spadłem strasznie siłowo i mi trochę głupio, kiedyś wyciskałem 100kg na klate pare razy, a obecnie po półrocznej przerwie ledwo co 60 kg w seriach..

Od krety siła ci nie pójdzie magicznie, ale można ją suplementować przez cały rok(niezależnie czy to redukcja czy masa), może deczko poprawić efekty. Kupuj zwykły najtańszy monhydrat, żadne pomidorany, czy parówczany kreatyny. 

 

Jakie masz parametry? Wzrost? waga? Co chcesz poprawić w wyglądzie ciała? 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie robisz za dużo i miotasz się strasznie. Jaki masz cel? Taniec to ze wzgledu na jakąś dupę, bo raz w tygodniu to trochę mało. Boks co dzień to też średni pomysł IMO, ale się nie znam za bardzo, ale logika podpowiad mi, że po każdym treningu potrzeba czasu na regenerację. Treningi wielostawowe dobrze wykonywane potrafią dorżnąc każdego. Dlatego odradzam robić martwy ciąg i przysiad w jednym treningu i zamieniać je odpowiednio na wykroki z hantlami / oraz wyprost tułowia na ławce rzymskiej.

Ogólnie najpierw określ swoje cele i co chcesz osiągnąć i wtedy można coś doradzać na temat, bo może okazać się , że trening siłowy tylko niepotrzebnie wprowadzi więcej chaosu i obniży twoją ogólną wydajność sportową w innych aspektach.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SSydney napisał:

Po co ci te interwały? Mało masz takiego wysiłku na treningu boksu? Kompletnie bez sensu.

Robię je, bo w zasadzie polubiłem ten rodzaj wysiłku (bieganie), czuć wycisk po prostu, no i na redukcji jestem. 

2 godziny temu, SSydney napisał:

Suple to strata hajsu, wydaj to lepiej na dobre żarcie. 

Też tak sądze i bede sie tego trzymał. 

2 godziny temu, SSydney napisał:

Powiem ci tak, masz 3x boks i chcesz robić jeszcze godzinny trening siłowy + skakanka/bieganie 4 razy w tygodniu? I jeszcze chcesz, żeby ci siła/masa szła? No to zainwestuj w wagon koksu i wagon żarcia. Więcej nie zawsze znaczy lepiej, w ten sposób to ty się zajedziesz i spadnie ci siła, masy też nie zbudujesz w taki sposób. 

W zasadzie mógłbym olać to bieganie, ale robić krótką sesje 10 min po treningu, aby kondycji nie zaniedbac.

2 godziny temu, SSydney napisał:

Zrób FBW 2-3x w tygodniu na dużej intensywności ale nie przesadzaj z objętością, akcesoria nie są aż tak potrzebne przy dobrym fbw+treningach bokserskich ja bym je olał na razie.

Myśle, że 3 razy w tygodniu dam radę. Tylko właśnie mam dysproporcje, duże uda i klatka, ale małe ręce (jestem typem endomorfika)..

2 godziny temu, SSydney napisał:

Jakie masz parametry? Wzrost? waga? Co chcesz poprawić w wyglądzie ciała? 

190 cm wzrostu, 90kg wagi. Chce obecnie zredukować do ok. 85/80kg, bo fatu mam trochę, a potem na spokojnie coś budować. 

2 godziny temu, Perun napisał:

4 razy per week to wg. mnie za dużo na początek daj sobie miesiąc dwa wprowadzenia, a później zwiększ intensywność i dbaj o stawy! 

Polecam kolaflexy różnej maści 

Właśnie o 3 razach myślę, faktycznie 7/8 treningów od początku to tak dużo..a o stawy to oczywiście, ogarnę to co trzeba. 

1 godzinę temu, Pater Belli napisał:

Taniec to ze wzgledu na jakąś dupę, bo raz w tygodniu to trochę mało. 

Tanec raz w tygodniu, bo nie ma częściej zajęć. No i przez dupę też trochę, prawda, ale to inny wątek zaspamowałem :lol: Ale lubię tańczyć i z tego nie zrezygnuje.

1 godzinę temu, Pater Belli napisał:

Boks co dzień to też średni pomysł IMO

Mam wtorek/środa/czwartek, bo po prostu o tej godzinach tylko jest. Nie ma właśnie rozłożone na tygodniu. 

2 godziny temu, Pater Belli napisał:

Ogólnie najpierw określ swoje cele i co chcesz osiągnąć i wtedy można coś doradzać na temat, bo może okazać się , że trening siłowy tylko niepotrzebnie wprowadzi więcej chaosu i obniży twoją ogólną wydajność sportową w innych aspektach.

Jak wspomniałem wcześniej, utrata tych kilku kg póki co, a potem chciałbym wzmacniać wszystko równomiernie - i technike boksu, ale również rozbudowywać mięśnie.

Wiem, jest to ciężkie - ale do realizacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.