Skocz do zawartości

Wspinaczka ściankowa


alicja95

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :) 

 

Ostatnio zaczęłam chodzić na ściankę, niestety nie posiadam odpowiednich butów. W internecie jest wiele artykułów na temat obuwia, jednak chciałabym prosić o poradę od "realnych" osób; jakie buty wybrać dla osoby początkującej, na co zwracać uwagę, i ile wydać, aby nie przepłacić, póki się dopiero zaczynam, ale nie chcę kupić chłamu, który po tygodniu nie będzie nadawał się do użytku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2019 o 12:00, alicja95 napisał:

jednak chciałabym prosić o poradę od "realnych" osób

Ci z owej ścianki którzy małpują obok Ciebie to są nierealni? Spytaj się instruktorów którzy mają z tym do czynienia na co dzień, a nie cudujesz w necie narażając się na "zduporady" tych co coś lubią doradzić, nawet jak nie do końca wiedzą o co chodzi.

Coś mi się zdaje, że nawet jeszcze na tej ściance nie byłaś, bo nie nie wyobrażam sobie aby mieć takie dylematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty na ściankę koniecznie za małe muszą one cisnąć, aby był dobry feeling. Minimum trochę cisnąć a styk a perfect 1/2 rozmiaru za małe. Bieda wersja to za małe trampki/baletki. Najniższa półka to buty simonda, optymalne to czeskie ocuny/rockpillarsy na rzep, a taka s klasa to LA sportiva. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/19/2019 at 12:00 PM, alicja95 said:

ale nie chcę kupić chłamu, który po tygodniu nie będzie nadawał się do użytku.

Kup najtańsze. Jak sie weźmiesz za to na poważnie to kupisz lepsze. Swego czasu chodziłem w zwykłych adidasach i butów nie kupiłem bo domyslałem sie że za jakiś czas to odpuszcze. A jak sie chcesz wziąc za to na powaznie to wyznacz sobie cel i zrób plan teningowy z kamieniami milowymi na najbliższe 0,5 - do roku.

Edytowane przez Trevor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze simondy to jak trampki za  to małe ocuny to już robią robotę. A na początku można się nawet wspinać w joggerach. Gdy robiłem treningi koordynacjne wchodziłem nawet na boso dla lepszej świadomości kroków. We wspinaczce czucie to podstawa, a komfort jest drugorzędny. Im bardziej profesjonalny but tym bardziej ciasny. Warto zwrócić uwagę na rodzaj gumy, niektóre czubki butów znikają w oczach, a regeneracja nie jest tania. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jebak Leśny napisał:

Coś mi się zdaje, że nawet jeszcze na tej ściance nie byłaś, bo nie nie wyobrażam sobie aby mieć takie dylematy.

@Jebak LeśnyAkurat tak się składa, że chodzą tam amatorzy, którzy też planują swoje pierwsze zakupy....  Bo jest to projekt dla studentów, początkujących.... intruktor wspomniał aby kupić, ale ma tak wiele osób do ogarnięcia, że nie ma czasu by każdym się zająć, jego rada "szukajcie w internecie".

 

10 godzin temu, Ksanti napisał:

Kup sobie zwykłe kapcie/pantofle na to samo wyjdzie. 

@Ksanti I się zabij hahah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, alicja95 napisał:

 

@Ksanti I się zabij hahah

Chodziło mi o to, że na ściankę dla laika nie potrzebne są wypasione buty. Wielokrotnie widziałem ludzi w trampkach. Im mniejsze buty i lżejsze tym lepsza stabilność moim zdaniem. Jeśli jest zła asekuracja to tak czy siak można się zabić lub zostać kaleką ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, alicja95 napisał:

jego rada "szukajcie w internecie".

Czyli leniwa dupa nie instruktor, typowa spychologia.Ale kaskę za zajęcia to pewnie wyjątkowo aktywnie przytula.

 

15 godzin temu, Ksanti napisał:

dla laika nie potrzebne są wypasione buty. Wielokrotnie widziałem ludzi w trampkach. Im mniejsze buty i lżejsze tym lepsza stabilność moim zdaniem.

Wypasione nie potrzebne, ale jakiś standard muszą trzymać.Era trampków, korków i halówek we wspinacze już dawno minęła, podobnie jak sizalowych lin i uprzęży z pasów samochodowych.Teraz specjalistyczny sprzęt jest łatwo dostępny i do 200 zł spokojnie kupi się coś odpowiedniego jak np. Ocun Crest QC.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.