Skocz do zawartości

"Polacy zabili więcej Żydów niż Niemcy" - Tomasz Gross


Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Kapitan Horyzont napisał:

Mnie osobiście takie oskarżenia- że Polacy zabili więcej Żydów, niż Niemcy - cieszą. Są bowiem tak absurdalne, że kompromitują autorów tych też.

Teraz owszem, są absurdalne, ale za dwa/trzy pokolenia już takie nie będą. Kłamstwo powtarzane tysiąc razy, staje się prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym, że konferencja nie jest fake newsem świadczy artykuł w prawicowym Times of Israel.

 

https://www.timesofisrael.com/right-wing-groups-in-poland-say-holocaust-conference-anti-polish/

 

Jeśli miałoby się okazać prawdą to, że Jan T. Gross powiedział coś takiego na konferencji, Polska powinna podjąć przeciwko niemu kroki prawne za zniesławienie. Zresztą J.T.Gross nie jest żadnym historykiem tylko socjologiem i nie stosuje podstawowych zasad warsztatu historyka.

 

Powszechna niewiedza o tym, jak przebiegała Zagłada sprawia, że można ludziom wciskać każdą głupotę. Przede wszystkim, mimo iż obozy były głównym niemieckim narzędziem Zagłady, nie były jedynym. Ludzie ginęli też w innych okolicznościach:

 

Głód

 

Niemcy celowo doprowadzili do sytuacji, w której dostępne w gettach pożywienie nie wystarczyło nawet na przeżycie. W samym getcie warszawskim umierało z głodu około 75 osób tygodniowo. Łączna liczba zmarłych z głodu wynosiła dziesiątki tysięcy.

 

Choroby

 

Drugim obok głodu sprowokowanym przez okupantów powodem śmierci były choroby. Żydzi nie otrzymywali leków potrzebnych do zwalczania chorób (z wyjątkiem chorób zakaźnych - Niemcy obawiali się wybuchu epidemii). Dlatego ludzie umierali w gettach z powodu chorób, które w innych okolicznościach dałoby się uleczyć.

 

Holocaust za pomocą noży

 

Ogromna większość Żydów zamieszkałych na wschodzie okupowanej Polski nie zginęła w obozach. Po likwidacji gett, ludzie ci byli odprowadzani do kamieniołomów, lasów albo kopalń piasku i tam masowo mordowani. Dobrym przykładem takiego mordu było Dubno. Kilka tysięcy żydowskich mieszkańców otoczono i poprowadzono za miasto do kopalni gliny. Tam zostali w jeden dzień wymordowani. W mordzie obok niemieckich oddziałów specjalnych brały udział ukraińskie policje. Żaden dokument nie stwierdza - ani w tym, ani w innych miastach - istnienia polskiej policji biorącej czynny udział w takiej masakrze. Po latach mordy te zostaną obdarzone nazwą Holocaustu za pomocą noży.

 

Codzienne zabijanie

 

Oprócz zorganizowanych działań, Niemcy pozwalali sobie na prywatną inicjatywę. Na przykład komendant SS w Pińsku chwalił się, że w pojedynkę własnoręcznie zabił 50 Żydów zamkniętych w sali gimnastycznej, wrzucając przez okno granaty. Przykłady tego rodzaju można mnożyć.

 

Te przykłady nie wyczerpują okropieństw Zagłady. Jednak powtarzane w kółko historie obozowe utrwaliły w powszechnej pamięci, że Holocaust to tylko obozy. Jeśli odejmiemy liczbę żydowskich ofiar obozów (1.1 mln) od łącznej liczby zabitych Żydów, faktycznie wychodzi na to, że resztę musieli zabić jacyś Polacy. To jest z jednej strony diaboliczne, a z drugiej świadczy o całkowitej klęsce polskiej polityki historycznej za granicą. Musimy jako kraj zwiększyć nakłady na edukację historyczną w kraju i za granicą (wystawy, konferencje, stypendia).

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłamstwo powtarzane tysiąc razy, staje się prawdą. Żołnierze AK byli nazywani bandytami, jeśli podczas walk spłonęła jakaś chata to propaganda przypisywała im spalenie tego budynku. Często byli w jednych celach z niemieckimi zbrodniarzami, i przebierani na proces oraz egzekucję w mundury SS. Takie są fakty. Komu mało niech porówna liczbę sprawiedliwych wśród narodów, jest mnóstwo źródeł. 

 

Tak samo dokumenty mówią m.in o ilości żydów w NKWD, sam Putin o tym mówi. Żaden żyd mu nie zarzuci niczego, bo by miał wypadek. A za zarzuty na Polaków jest klepanie po plecach i wywiady. 

 

Poza tym https://samiecweb.pl/post/7390/rabin-pokonany-wlasna-bronia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo się cieszę, że jestem Polakiem, lubię ten kraj i ludzi stąd.

Widzę w sobie potencjał na bycie każdym z przytaczanych tu historii:

zarówno kolaborantem jak i bohaterem.

Nie interesuję się historią więc chciałbym tylko zwrócić uwagę na fakt, że za każdą liczbą w statystyce stoi człowiek ze swoim życiowym bagażem.

Ludzka natura jest całkowita i mieści w sobie wszystko  i wg mnie każda próba bycia idealnym, dobrym, bohaterskim z automatu tworzy przeciwieństwo.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko w kwestii  "pogromu kieleckiego", tak jak niemcy są odpowiedzialni za wszystko co działo się w okupowanej przez nich Polsce.

Tak zsrr jest odpowiedzialne za to co tutaj się działo podczas ich okupacji.

Odsyłam do dostępnych materiałów,  szybko stanie się jasne kto i dlaczego to zrobił, łatwo znalezć tylko trzeba chcieć.

 

Tak dla zobrazowania pewnych faktów i poszerzenia wiedzy aby bzdur nie pisać polecam, temat partyzantki sowieckiej/żydowskiej w okupowanej Polsce.

Jak i tego co działo się zaraz po wojnie na naszym terenie.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_w_Koniuchach

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_w_Nalibokach

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Obóz_Zgoda

https://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/817104,Stalinowskie-obozy-pracy-w-Polsce

wystarczy poświęcić godzinę.

 

Co do reszty to odnoszę wrażenie że oni chcą sprowokować wybuch tego naszego mitycznego  antysemityzmu i jakiś incydentów, wtedy mieli by dopiero pole do popisu i potwierdzenie tego co pierdzielą.

Edytowane przez kryss
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jebak Leśny 

To co należy im oddać kamienice, po wypłacać odszkodowania i najlepiej oddać ziemie, na której stacjonują Amerykanie oraz na, których są przeogromne złoża? :)

 

Ja jestem ciekaw czy kiedykolwiek ktoś z narodu wybranego w ogóle taki post by dał, że mamy Polakom oddać coś, budować muzea itp, itd. :)

 

(Oczywiście mam na myśli tych Żydów, którzy wierzą, że goj to istota bez duszy itd, nie mówię o tych, którzy wyszli z wierzeń i dogmatów własnego ludu)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, SzatanKrieger napisał:

To co należy im oddać kamienice, po wypłacać odszkodowania i najlepiej oddać ziemie, na której stacjonują Amerykanie oraz na, których są przeogromne złoża? :)

Ale mnie koło uja wisi co kto chce, było minęło.Ja się winny niczemu nie czuje i nikomu nie mam zamiaru nic oddawać - chyba, że kopa w dupę jak stanie się zbyt roszczeniowy względem tematu na który nie miałem żadnego wpływu.

Wystarczy tylko mieć świadomość jak bywało, bo chyba życie w ułudzie, wybielanie i udawanie, że czegoś nie ma to chyba nie jest cel tego forum.Chcecie być takimi głąbami jak ci z batalii o krzyż, walczący o coś o czym nie mają pojęcia? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jebak Leśny napisał:

Ale mnie koło uja wisi co kto chce, było minęło.Ja się winny niczemu nie czuje i nikomu nie mam zamiaru nic oddawać

My możemy mówić o prawdzie w tym wypadku gdy wszystkie fałsze i oszczerstwa zostaną zniszczone. Takimi tekstami czy to wymyślonymi czy też nie podkopujemy swój własny interes.

 

Ich interesuje bo przytulą bodajże 3.000.000.000. miliardów Polskich złotych i warto być świadom, że dokładasz do tego cegiełkę.

Przypominam, że wszystko będziecie musiało podrożeć a historia Cię dogoni nawet jak Ty starasz sie od niej uciec.

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, SzatanKrieger napisał:

Ich interesuje bo przytulą bodajże 3.000.000.000. miliardów Polskich złotych i warto być świadom, że dokładasz do tego cegiełkę.

Przypominam, że wszystko będziecie musiało podrożeć a historia Cię dogoni nawet jak Ty starasz sie od niej uciec.

Bez różnicy czy tą kasą napchają się żydzi czy jakieś pazerne mordy z wielkich korporacji czy polityki(tak wiem, wszyscy oni są żydami)... Naprawdę robi Ci to różnicę? Bo i tak tej kasy nie zobaczysz.

I w ogóle to o czym my tu gadamy - o naginaniu historii i faktów do swoich potrzeb w imię walki często z wyimaginować wrogiem.Przecież to jest stan umysłu autora rodem z Mein Kampf ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, SzatanKrieger napisał:

Ich interesuje bo przytulą bodajże 3.000.000.000. miliardów Polskich złotych i warto być świadom, że dokładasz do tego cegiełkę.

Przypominam, że wszystko będziecie musiało podrożeć a historia Cię dogoni nawet jak Ty starasz sie od niej uciec.

Ale skąd ta liczba? Przecież lwia część żydów, mieszkająca na terenie przedwojennej Polski, została zlikwidowana w czasie II w.ś. i to całymi rodzinami. Z tego co wiem, to Polska już sprawę raz załatwiła w 1960 r. z rządem USA i zapłaciła 40 mln dolarów zadośćuczynienia amerykańskim żydom, za utracone mienie w Polsce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2019 o 11:47, icman napisał:

Ja bardzo się cieszę, że jestem Polakiem, lubię ten kraj i ludzi stąd.

Mnie zwykle w obcych krainach biorą wstępnie za hAmerykańca żydowskiego pochodzenia :D (ach to amerykańskie produkcje filmowe).

Zwykle ludzie są nieco zaskoczeni (ale zwykle pozytywnie) gdy mówię, że jestem Polakiem. Uznaję, że u "obcych" jestem "ambasadorem" Polski i Polaków. 

I tu nieco wstydliwa część, jako że bywam dość narowisty, to jak narobię wiochy (oprzytomnienie przychodzi szybko) to udaję Rusa :D

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rnext napisał:

to jak narobię wiochy (oprzytomnienie przychodzi szybko) to udaję Rusa :D

Ja Ukraińca. 

27 minut temu, balin napisał:

Z tego co wiem, to Polska już sprawę raz załatwiła w 1960 r. z rządem USA i zapłaciła 40 mln dolarów zadośćuczynienia amerykańskim żydom, za utracone mienie w Polsce.

 

Nie wiadomo dokładnie jaka jest treść tej umowy. Amerykańskie prawo jest mega specyficzne i będą próbować coś kombinować. Tam jest bodajże zapis o obywatelach amerykańskich, ale nie jest do końca sprecyzowane, czy chodzi o obywateli na momen podpisania tej umowy, czy ogólnie amerykańskich obywateli również na dzień dzisiejszy. Wiem, że to brzmi absurdalnie, ale amerykańskie prawo ma takie luki, które oni mogą wykorzystać. To bo oznaczało regularny haracz. Ator mówił o tym w któryś z filmów, ale nie pamiętam dokładnie w którym.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, manygguh napisał:

Nie wiadomo dokładnie jaka jest treść tej umowy. Amerykańskie prawo jest mega specyficzne i będą próbować coś kombinować. Tam jest bodajże zapis o obywatelach amerykańskich, ale nie jest do końca sprecyzowane, czy chodzi o obywateli na momen podpisania tej umowy, czy ogólnie amerykańskich obywateli również na dzień dzisiejszy. Wiem, że to brzmi absurdalnie, ale amerykańskie prawo ma takie luki, które oni mogą wykorzystać. To bo oznaczało regularny haracz. Ator mówił o tym w któryś z filmów, ale nie pamiętam dokładnie w którym.

Treść umowy jest znana bo jest opublikowana w internecie.

Umowa była międzynarodowa a więc prawo amerykańskie nie ma znaczenia.

Oni mogą kombinować z innego prostego powodu: bo są mocarstwem i mogą robić co chcą. Nie potrzeba do tego prawa czy luk w prawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2019 o 14:04, kryss napisał:

Ja tylko w kwestii  "pogromu kieleckiego", tak jak niemcy są odpowiedzialni za wszystko co działo się w okupowanej przez nich Polsce.

Tak zsrr jest odpowiedzialne za to co tutaj się działo podczas ich okupacji.

Odsyłam do dostępnych materiałów,  szybko stanie się jasne kto i dlaczego to zrobił, łatwo znalezć tylko trzeba chcieć.

 

Tak dla zobrazowania pewnych faktów i poszerzenia wiedzy aby bzdur nie pisać polecam, temat partyzantki sowieckiej/żydowskiej w okupowanej Polsce.

Jak i tego co działo się zaraz po wojnie na naszym terenie.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_w_Koniuchach

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_w_Nalibokach

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Obóz_Zgoda

https://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/817104,Stalinowskie-obozy-pracy-w-Polsce

wystarczy poświęcić godzinę.

 

Tak jak lubię wikipedię, ponieważ jest ciekawą hm...eseistyką, tak nie jest źródłem wiarygodnej wiedzy. W ogóle czerpanie wiedzy z jakiejkolwiek encyklopedii nie jest najlepszym pomysłem. Nie poznasz z niej kontekstu zdarzeń, motywów sprawców i reakcji świadków.

 

Akurat w kwestii Pogromu kieleckiego dostępne materiały nie rozstrzygnęły, kto i dlaczego do niego doprowadził. Są poszlaki, które wskazują na prowokację NKWD albo UB, ale to są słabe poszlaki. Ponad wątpliwość jest natomiast fakt, że sześć lat wojny i okupacji upodliło i zbrutalizowało ludzi.

 

I czy możesz mi wyjaśnić, dlaczego ZSRS miałby być odpowiedzialny za to co działo się w Polsce po 1944? Z tego co czytałem, mordowali mieszkańcy Kielc a nie sowieccy politrucy.

 

Ciekawie o pogromach na Podlasiu w 1941 r. napisał Mirosław Tryczyk w kwartalniku Karta nr 85/2015 w artykule 'Twarde sumienie'. Polecam.

Edytowane przez Oktabryski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jebak Leśny napisał:

Chcecie być takimi głąbami jak ci z batalii o krzyż, walczący o coś o czym nie mają pojęcia? ?

Może jeszcze anyszczepionkowcy, anyysemici i płaskoziemcy? 

 

2 godziny temu, Jebak Leśny napisał:

w ogóle to o czym my tu gadamy - o naginaniu historii i faktów do swoich potrzeb w imię walki często z wyimaginować wrogiem

Przyzwolenie na coś = kolaboracja. W czasie wojny długo byś nie pociągnął. 

 

Masz rację, szkoda czasu na mizerne wypociny jakimi nas tu spamujesz, zamiast merytorycznych argumentów zachowanie gorsze od baby, bo baba po zjebie się zreflektuje nad swoim zachowaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jebak Leśny napisał:

https://forum.odkrywca.pl/topic/753439-na-likwidację-żydów-pojechałem-kowalski-jan/

 

Wiem, że dużo czytania i łatwej łykać pierdolety z kloacznej TV, ale może ktoś się skusi...

Jak ktoś już to przeczyta, to gorąco polecam recenzję ksiazki "Dalej jest noc" - "Korekta obrazu". Pdf udostępniony za darmo. 70 stron z opisem manipulacji autorów książki. Niektóre przykłady są wręcz niewiarygodnym przekłamaniem relacji Żydów tak, aby wybielać Żydów i Niemców, a w jak największym stopniu obciążyć Polaków.

Edytowane przez Kapitan Horyzont
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Oktabryski napisał:

Tak jak lubię wikipedię, ponieważ jest ciekawą hm...eseistyką, tak nie jest źródłem wiarygodnej wiedzy. W ogóle czerpanie wiedzy z jakiejkolwiek encyklopedii nie jest najlepszym pomysłem. Nie poznasz z niej kontekstu zdarzeń, motywów sprawców i reakcji świadków.

 

Pełna zgoda,wiki podałem tylko jako przykład wydarzeń,jeśli ktoś chce wiedzieć więcej to trzeba pogrzebać i sporo poczytać, nie tylko w necie ale przede wszystkim książek.

Trzeba pamiętać że pokolenie wojenne i powojenne to pokolenie ludzi których dziadkowie  i ojcowie walczyli w powstaniu styczniowym,i wiele zaszłości wywodziło się z tego okresu.

Następna sprawa Polska międzywojenna.

W końcu sowieci jak i żydzi przemianowani po wojnie na "polaków"

30 czerwca 1946 odbyło się sfałszowane referendum w Polsce, a 4 lipca rzekomy "pogrom kielecki"/zaplanowana akcja,wg mnie/ temat zastępczy dla oburzonych sfałszowanymi wyborami?może mi się tylko tak wydaje.

Odsyłam do opisów świadków wydarzenia, wnioski sami wyciągnijcie.

3 godziny temu, Oktabryski napisał:

Ponad wątpliwość jest natomiast fakt, że sześć lat wojny i okupacji upodliło i zbrutalizowało ludzi.

Na pewno,

3 godziny temu, Oktabryski napisał:

I czy możesz mi wyjaśnić, dlaczego ZSRS miałby być odpowiedzialny za to co działo się w Polsce po 1944? Z tego co czytałem, mordowali mieszkańcy Kielc a nie sowieccy politrucy.

Okupant odpowiada za porządek na okupowanym terenie, bo stanowi na nim swoje prawo,i pilnuje jego przestrzegania, chyba nie wątpisz że kilka serii z pepeszy ponad głowami agresorów ostudziło by ich zapędy...

A Kielce nie były wypizdowem za siedmioma górami...

Kto w polskim mundurze był polakiem kto ubekiem/nkwd-zistą,przemianowanym rosjaninem/ zydem?

3 godziny temu, Oktabryski napisał:

Ciekawie o pogromach na Podlasiu w 1941 r. napisał Mirosław Tryczyk w kwartalniku Karta nr 85/2015 w artykule 'Twarde sumienie'. Polecam.

Skorzystam. i pozdrawiam.

 

P.s.Zapomniałem dodać o zachowaniu żydów podczas wkraczania niemców i sowietów we wrześniu 39.

Edytowane przez kryss
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, DOHC napisał:

Może jeszcze anyszczepionkowcy, anyysemici i płaskoziemcy? 

no i cykliści, najgorszy sort!

 

8 godzin temu, DOHC napisał:

W czasie wojny długo byś nie pociągnął. 

To zależy czy biegł bym przed, czy za czołgiem.Ogólnie starał bym się za, no ale to to niczego nie gwarantuje.

 

8 godzin temu, DOHC napisał:

bo baba po zjebie się zreflektuje nad swoim zachowaniem. 

Chyba ta Twoja z Himalajów... zazdraszczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 3/2/2019 at 12:04 PM, DOHC said:

Przyzwolenie na coś = kolaboracja. W czasie wojny długo byś nie pociągnął.  

Prawda.

I mamy wojnę. Bez karabinów, bez wystrzałów ale prowadzoną nowoczesną bronią (medialna propaganda) i z tysiącami jak nie milionami ofiar.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem dr Gontarczyk, autor m.in. książki o Wałęsie, przyłapal autorów wspomnianej książki "Dalej jest noc" na kolejnym kłamstwie- zbrodnie policji żydowskiej podczas wysiedlania getta w Bochni autorka rozdziału przypisuje granatowej policji. Artykuł w tygodniku "Sieci".

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2019 o 08:32, Jebak Leśny napisał:

jak już się licytować to poziomem bycia skurwielem bijemy ich na łeb

AK zdrajców w swoich szeregach mordowała - czasem wystarczającym powodem do zabicia człowieka było to, że denuncjował Żydów do Gestapo. Swoje śmieci wynosiliśmy sami.

Są dostępne wspomnienia pewnego więźnia z obozu Auschwitz, który po przybyciu do Jerozolimy w ciągu dwóch godzin rozpoznał na ulicy dwóch członków Żydowskiej Policji, i jednego kapo z obozu. Izrael przyjął ich z otwartymi ramionami, i do dziś nie rozliczył za ich uczynki w czasie wojny.

W tym, do dzisiaj rząd Izraela nie rozliczył ich za mordowanie własnymi rękami innych Żydów.

W licytacji na skurwysyństwo, dla mnie to jest joker.

 

A sprawa odszkodowań i osobniki pokroju Grossa wypływają akurat teraz, @SzatanKrieger, ponieważ w Izraelu trwa kryzys rządowy, rozwiązano w grudniu parlament i zarządzono przedterminowe wybory na kwiecień, a ich wynik jest mocno niepewny w obliczu oskarżeń Netanjahu o korupcję. Realną szansę na dojście do władzy/koalicji mają ortodoksi, opowiadający się za pokojem z Palestyną i zniesieniem obowiązku służby wojskowej. Są głosy polityków, aby wypowiedzieć wojnę Syrii albo Iranowi - byle tylko nie doprowadzić do "nieprawomyślnego" wyniku wyborów, mogącemu zagrozić spójności wewnętrznej Izraela. Przecież ortodoksi są bardziej żydowscy niż syjoniści pokroju Netanjahu...

 

Stąd, wypowiedzi izraelskich polityków, stąd konferencje. Stąd, głucha cisza na temat KL "Warschau", i promocja Grossa zamiast Trzcińskiej. Wszystko, aby utrzymać jedność wewnętrzną Izraela - a jeśli wywoływanie demonów antysemityzmu ma w tym pomóc, to będą krzyczeć wszystkimi dostępnymi ustami; swoimi, swoich agentów, i swoich pożytecznych idiotów.

 

Do dzisiaj wielu obywateli Izraela, swoje ostatnie słowa wypowiada po polsku. Umierając w Izraelu, myślą po polsku i tęsknią za Polską. Politykom izraelskim - to bardzo przeszkadza.

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych proponuję regularne lub nie regularne czytanie "Warszawskiej Gazety". Wklejam link do jednego z artykułów. Gazeta wychodzi w piątki.

 

                                              https://warszawskagazeta.pl/kraj/item/6272-ujawniamy-gra-holokaustem-polska-ofiara-klamliwych-publikacji           

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...
W dniu 13.03.2019 o 13:04, wrotycz napisał:

Prawda.

I mamy wojnę. Bez karabinów, bez wystrzałów ale prowadzoną nowoczesną bronią (medialna propaganda) i z tysiącami jak nie milionami ofiar.

Filozof mówi o historii  " Niemcy są winne, ale Polska i Rosja też są odpowiedzialne ". Według żydowskiego filozofa Polacy mieli zgodzić się na wkroczenie Armii Czerwonej, żeby Niemcy nie wymordowali Żydów.

Nasze MSZ nie reaguje na takie bajdurzenie.

 

https://wprawo.pl/katarzyna-ts-zydowskie-brednie-o-zlych-polakach-co-nie-chcieli-ruskich/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.