Skocz do zawartości

Jak rozpoznawać multikonta użytkownika Arch na forum?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie to Arch pisze zazwyczaj mądrze, powiem więcej, nawet w większości rzeczy się z nim zgadzam. Niestety nie znosi on, gdy ktoś się z nim nie zgadza i zaczyna obrażać tę osobę, sugerując jej niską inteligencję, brak logicznego myślenia i problemy z czytaniem ze zrozumieniem. 

 

Apel do ciebie Arch. Nie obrażaj innych forumowiczów, to może tak szybko znowu nie wylecisz. ?  

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie oraz Panie. Ależ daliśmy, moim zdaniem jej, atencji i podbicia do własnego ego. Obawiam się, że skończy się to jeszcze większą ilością multi kont, które zaleją to forum i będą wprowadzały niepotrzebny nieład. Po co tego typu tematy? Wielu z nas i tak jest w stanie rozpoznać archa nawet po jednym wpisie.

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Morfeusz napisał:

jakie są Wasze patenty aby rozpoznawać kolejne multikonta użytkownika Arch na forum

Kiedy czytam jakiś post i moje ręce same spontanicznie mi opadają, wtedy

już wiem że to właśnie jego post.

  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krugerrand napisał:

Wielu z nas i tak jest w stanie rozpoznać archa nawet po jednym wpisie.

Ja dopiero niedawno zacząłem zauważać jego cechy charakterystyczne.

 

Nowi na forum nie wiedzą:

5 godzin temu, Maninblack napisał:

Czy ktoś mi może powiedzieć lub dać linka, o co chodzi i kto to jest ten cały arch?

 

Edytowane przez Morfeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt mi nie uwierzy Ale napiszę i tak. 

 

Jak nie skończycie z tym szałem wyszukiwania i blokowania kolejnych multikont arch-a to w końcu zdarzy się sytuacja że usuniecie konto komuś kto przypadkowo ma po prostu podobne poglądy(Jeśli już się nie wydarzyła), a różnic nie będziecie szukali bo dopadnie was rutyna usuwania wszystkich kont to przypominających. Wiem że znacząca większość będzie to miała gdzieś natomiast to będzie po pierwsze mega nieuczciwe a po drugie @Marek Kotoński poświęca większość swojego życia żeby forum się rozrastało i usuwanie z automatu wszystkich użytkowników którzy nie lubią np. kobiet po 40-stce albo mają inne jego cechy będzie po prostu podkładaniem świń i idei i tego forum a w rezultacie Markowi.

 

Tym bardziej że powód za który arch oryginalnie dostał bana (Nie to za co wyleciał) to obrażanie innych użytkowników a wiele kont uznane przez was za jego multikont tego nie robiło. Także zamiast szukać wszędzie arch-a na siłę sprawdźcie proszę też czasami czy nie ma czegoś co może wskazywać na to że konto dachem nie jest.

 

I tak mnie nikt nie posłucha, ale może dla odświeżenia umysłu poszukajcie przez jeden dzień czy np. @Fit Daria nie ma multikonta albo czy jakiś hejter Marka nie ma tu konta. Wiecie coś żeby nie popaść w rutynę...

Edytowane przez Panther
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Panther

Wszystko pięknie i ładnie to co napisałeś jednak jest drobne 'ale'.

 

Tacy jak @arch i jego wcielenia robią niestety podwójnie krecią robotę swoimi wpisami. Najpierw pisze z sensem, na temat i ogólnie miło się czyta i lajkuję by za chwilę dowalić z grubej rury zupełnie niepotrzebnie i nie na temat. To jest takie wciąganie w zasadzkę... Ktoś mniej doświadczony czytając jego posty stwierdzi: 'No gość dobrze pisze więc pewnie i w innych tematach mylić się nie może'. W ten sposób wpada się w pułapkę i staje ofiarą.

 

Pomijam już własne racjonalne myślenie gdyż dobry manipulator jest w stanie omotać prawie każdego. W każdym razie są tu tacy, którzy dali się nabrać na jego sztuczki.

 

Ale spróbuj się tylko nie zgodzić z jego poglądami to od razu się robi agresywny, zaczynają się wyzwiska, wtłaczanie poczucia winy, wyciąganie fraz z kontekstu i ogólne osobiste wycieczki nie mające wiele wspólnego z tematem.

 

Wszędzie gdzie pojawiają się jego wypowiedzi zaczynają się sprzeczki, pojawia się agresja i temat zmienia kierunek.

 

IMO im szybciej taki osobnik zostanie wykryty tym mniej szkód narobi, szczególnie wśród nowych użytkowników.

 

Uważam, że lepiej takich usuwać wcześniej niż później. Dodatkowym argumentem jest tutaj decyzja moderacji. Nikt inny banować i tak nie może.

 

Większość cech jakie posiada jest tak charakterystyczna, że po jakimś czasie każdy to wyłapuje. No ale to trzeba 'czytać forum już od jakiegoś czasu' żeby zakumać.

 

Czasem się zastanawiam czy faktycznie nie jest jakąś sfrustrowaną samicą... ewentualnie kimś z bandy od sławka... wszak sporo tam oryginałów...

 

Pewnie, że można mu dać szansę... ja mu nie liczę ale tak ze 20 na pewno miał... i co? Ano właśnie... Zawsze to samo.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Krugerrand napisał:

Panowie oraz Panie. Ależ daliśmy, moim zdaniem jej, atencji i podbicia do własnego ego.

No i na dodatek, teraz świerzaki, takie jak ja, czytając cokolwiek będą się doszukiwać w każdej wypowiedzi, paternów zachowań mitycznego Archa ... :D

Paranoja gotowa :)

7 godzin temu, Cortazar napisał:

Najpierw pisze z sensem, na temat i ogólnie miło się czyta i lajkuję by za chwilę dowalić z grubej rury zupełnie niepotrzebnie

Inteligentny i dwubiegunowy :) ?

 

Ja nie mogę zapomnieć, kiedyś spotu PO : "bogaci policjanci będą strzec naszych ulic, a bogaci lekarze będą nas leczyć"
Coś w ten deseń, mogłem przekręcić parę słów. Ale nauczyło mnie to, że ktoś może bardzo dobrze znać problemy ludzi, ich sytuacje i

mimo wszystko nimi gardzić..

Może pan Arch to po prostu bardzo, bardzo wyrafinowany trol ... ?

Edytowane przez StatusQuo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cortazar odpowiedziałeś na mój post nie rozumiejąc go. W skrócie on nie był ,,czy Arch zrobił x i dlatego jest zagrożeniem la forum ale ja to ładnie ideologicznie opiszę że jednak nie jest taki zły". Tylko ,,co jeśli kogoś o podobnych poglądach usuniecie kto nie jest nim bo sie pomylicie"?

 

9 hours ago, Cortazar said:

 

Pomijam już własne racjonalne myślenie gdyż dobry manipulator jest w stanie omotać prawie każdego. W każdym razie są tu tacy, którzy dali się nabrać na jego sztuczki.

A jakie to sztuczki były?

Ale spróbuj się tylko nie zgodzić z jego poglądami to od razu się robi agresywny, zaczynają się wyzwiska, wtłaczanie poczucia winy, wyciąganie fraz z kontekstu i ogólne osobiste wycieczki nie mające wiele wspólnego z tematem.

 

Wszędzie gdzie pojawiają się jego wypowiedzi zaczynają się sprzeczki, pojawia się agresja i temat zmienia kierunek.

Bardzo wielu użytkników niszczy tematy robiąc offtopy. To nie jest sprawa ekskluzywna dla niego a moderatorzy akceptują offtopy. Moim zdaniem powinni tego pilnować Ale nie zwracają na to najczęściej uwagi.

IMO im szybciej taki osobnik zostanie wykryty tym mniej szkód narobi, szczególnie wśród nowych użytkowników.

Co oznacza ,,taki użytkownik"? Myślałem że chodzi tylko o Arch a i jego multikonta. Bo poza nimi i przekonaniem to raczej nie robił nic złego.

Uważam, że lepiej takich usuwać wcześniej niż później. Dodatkowym argumentem jest tutaj decyzja moderacji. Nikt inny banować i tak nie może.

Moderacja ma pełne ręce roboty a to forumowiczów najczęściej wskazują. Jeśli uważasz że należy każdego o poglądach arch a Ale bez jego złego zachowania to oznacza że forum się zamienia w kategorię.

Większość cech jakie posiada jest tak charakterystyczna, że po jakimś czasie każdy to wyłapuje. No ale to trzeba 'czytać forum już od jakiegoś czasu' żeby zakumać.

Skąd pewność że nie czytam? Skąd pewność że nie znam wszystkich postów Arch a?

Czasem się zastanawiam czy faktycznie nie jest jakąś sfrustrowaną samicą... ewentualnie kimś z bandy od sławka... wszak sporo tam oryginałów...

Kobieta nie byłaby w stanie napisać tego co on pisał. Z bandy Sławka na pewno nie jest, bo pisał też wartościowe rzeczy dla forum.

Pewnie, że można mu dać szansę... ja mu nie liczę ale tak ze 20 na pewno miał... i co? Ano właśnie... Zawsze to samo.

Czyli? Jedyne co w jego zachowaniu było złe to obrażanie innych. Poglądy ma interesujące i pisze prawdę do której wielu z nas nie ma odwagi się przyzbać.

 

Gdyby robienie offtopy było karane to połowy użytkowników by już tu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto może przypomnieć ten wątek:

 

12 godzin temu, Panther napisał:

to w końcu zdarzy się sytuacja że usuniecie konto komuś kto przypadkowo ma po prostu podobne poglądy

@Panther wg moich obserwacji tu nie chodzi o poglądy ale o STYL ich prezentowania i niegrzecznego narzucania.

 

Ten pan może przyjść na Forum z dowolną opinią i ją wygłosić i jej bronić, ale jeżeli ktoś mu powie "nie zgadzam się (bo...)" to najostrzejszą choć dalej uprzejmą opcją będzie mu odpowiedzieć: "ok, wg mnie oto co mówisz to bzdury, ale rozumiem że to Twój pogląd, pozostańmy przy swoich zdaniach".

 

Co tymczasem robi ten pan? Zaczyna atakować, czasem publicznie lżyć i deprecjonować OSOBĘ która się z nim nie zgadza, a to obniża poziom dyskusji do nieakceptowalnego. ("Te pseudorady Antka, Romka i Gienka są idiotyczne. Słuchaj ich to będziesz miał gowniane życie")

 

Jeżeli jakaś inna osoba niż rzeczony bohater wątku atakuje i deprecjonuje innych rozmówców, to tej osobie również należy sie warn lub ban wg regulaminu.

 

Edytowane przez Imbryk
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podszedłem do tematu z lekką rezerwą, ale czytając dzisiaj wpisy pewnego user'a, miałem wrażenie jakby ktoś na siłę usiłował się dopasować do charakterystyki opisywanej postaci.

Nożesz kurwa, kubek w kubek.

 

To nawet zabawne, takie szukanie atencji poprzez ciągle wracanie oknem, gdy wywalają przez drzwi. 

Tylko po to, by zachowywać się identycznie, wg stałych schematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2019 o 09:51, Morfeusz napisał:

jakie są Wasze patenty aby rozpoznawać kolejne multikonta użytkownika Arch na forum?

Jak wspomina o mnie albo mnie cytuje,przytaczając w kółko jedną i tą samą kwestię, myśląc, że już wie o mnie wszystko, rozszyfrował mnie od deski do deski, no i generalnie, że pozjadał wszystkie rozumy. :D 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Imbryk said:

Warto może przypomnieć ten wątek:

 

@Panther wg moich obserwacji tu nie chodzi o poglądy ale o STYL ich prezentowania i niegrzecznego narzucania.

W takim razie nie przeczytałeś tego tematu ani mojej przedostatniej wypowiedzi w nim. Proszę zrób to. 

 

Quote

Ten pan może przyjść na Forum z dowolną opinią i ją wygłosić i jej bronić, ale jeżeli ktoś mu powie "nie zgadzam się (bo...)" to najostrzejszą choć dalej uprzejmą opcją będzie mu odpowiedzieć: "ok, wg mnie oto co mówisz to bzdury, ale rozumiem że to Twój pogląd, pozostańmy przy swoich zdaniach".
Nie może bo na podstawie jego poglądów zostanie zakwalifikowany jako multikonto archa i usunięty nawet jeśli nie będzie się zachowywał niegrzecznie jak na oryginalnym koncie. 


Co tymczasem robi ten pan? Zaczyna atakować, czasem publicznie lżyć i deprecjonować OSOBĘ która się z nim nie zgadza, a to obniża poziom dyskusji do nieakceptowalnego. ("Te pseudorady Antka, Romka i Gienka są idiotyczne. Słuchaj ich to będziesz miał gowniane życie")

Akurat ten przykład który podajesz mogło napisać wiele osób. Arch na swoim oryginalnym koncie wyzywał innych bespośrednim zwrotem. Jeśli coś jest niedopuszczalne to właśnie to.
 

Jeżeli jakaś inna osoba niż rzeczony bohater wątku atakuje i deprecjonuje innych rozmówców, to tej osobie również należy sie warn lub ban wg regulaminu.

Wybacz, ale odwracasz kota ogonem - napisałem wyraźnie że może zostać usunięte konto komuś kto ma podobne poglądy do Arch-a, ale nim nie jest. Nie napisałem że jest ryzyko że usuną kogoś kto obraża jak on bo to by było słuszne. A dlaczego nasi świetni modzi mieliby się pomylić - bo jeśli będą usuwać 10 multikont arch-a dziennie to potem wejdą w rutynę i z lenistwa zobaczą że ktoś jest programistą, albo zachwala divy - to Arch, usunąć, pstryk (odruch). A obawiam się tym bardziej że zdarzyło się że profile które zostały uznane za jego konta nie miały agresywnych zachowań tylko skojarzono je że są jego multi po poglądach. 

 

Edytowane przez Panther
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Cortazar napisał:

Witamy z powrotem... :D

Jestem przekonany, że zakładanie konta na forum dyskusyjnym, na którym zostało się zbanowanym to jeszcze nic strasznego. Ale zakładanie konta i pisanie o samym sobie rzeczy typu "on jest mądry, fajny, mam nadzieję, że wróci, legenda forum" itd. to objawy zaburzenia psychicznego. Serio, nikt o w miarę normalnym poziomie samooceny nie musi tego robić. 

 

Te, @libertine-już Ci kiedyś radziłem jak byłeś pod innym nickiem - zalecam terapię, zupełnie poważnie. Robię to jeszcze raz, bo widzę że nie posłuchałeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, tytuschrypus said:

Te, @libertine-już Ci kiedyś radziłem jak byłeś pod innym nickiem - zalecam terapię, zupełnie poważnie. Robię to jeszcze raz, bo widzę że nie posłuchałeś. 

Widzę że wysyłanie ludzi na terapię to Twój standardowy tekst kiedy nie wiesz co napisać.

 

Ale spokojnie - kiedyś wyjdzie dlaczego paplasz w każdym temacie tysiąc postów głównie będącymi ignoranckimi monologami totalnie bez wzięcia poprawki na posty reszty - standardowe nawalanir na ilość. W miesiąc napisałeś więcej komentarzy niż większość starszych użytkowników od początku istnienia forum.

 

Tu nie chodzi o pisanie, masz jakiś cel. Teraz przeczytasz moje stare posty przed tym jak miałeś urlop i będziesz mi dodawał głównie powtarzając to samo a potem prześladował mnie na każdym wątku w którym napiszę przy okazji go niszcząc. 

 

Daj znać jak znowu będziesz miał przerwę, bo serio boję się pisać z Tobą za plecami. Bywaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, libertine napisał:

Osobiście uwielbiałem posty tego użytkownika - inteligentne, błyskotliwe, w punkt, nienaganna logika.

Po prostu jebłem ze śmiechu.

Ale rozmiem, też lubię czytać to co czasem napiszę :D 

Tylko nie udaję że samozachwyt nie jest wówczas mój ;)

 

Panowie @Panther i @tytuschrypus - nie rozkręcajcie się tylko za bardzo.

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnextano właśnie dlatego wysyłam na terapię, bo z jednej strony śmieszne, a z drugiej gdy się nad tym poważniej zastanowić co osoba robiąca takie rzeczy ma w głowie - straszne ;) Odnośnie drugiej kwestii - będę grzeczny jak potulny szympans, obiecuję. Zresztą i polemizować nie ma z kim i czym za bardzo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, libertine napisał:

Osobiście uwielbiałem posty tego użytkownika - inteligentne, błyskotliwe, w punkt, nienaganna logika.

To już w pewien sposób legenda tego forum.

 

Czasem mam nadzieję, że on kiedyś jeszcze wróci...

Ja w to nie wierzę ???????.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.