Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Recommended Posts

Ja wiem, że wyrazy polityk i lubić to trochę oksymoron, ale pewnie macie jakichś ulubionych, których chcielibyście widzieć u władzy, z Polski i ze świata? Jakieś partie? Podajcie mi przykłady, chętnie się dowiem ilu jest takich polityków i czy cieszą się u siebie poparciem.

• Haha 1

Jarosław Tusk.

POPIS

I wszystkim żyje się dobrze.

Zatroskani mężowie stanu patrzą z wyrozumiałością na ludzi, tworzą prospołeczne i probiznesowe rozwiązania, wszyscy są radośni i uśmiechnięci.

Dobro narodowe to priorytet, Polska robi interesy z każdym niezależnie od politycznych animozji, ale twardo pilnuje swojego dobrego imienia i bezpieczeństwa obywateli.

Politycy z ław sejmowych są stawiani za wzór mądrości i dobrych manier, zawsze gotowi wysłuchać prostego człowieka, skutecznie opierający się lobby.

Ojciec narodu to prawdziwy gospodarz, a przy tym umiejętny polityk sprawnie lawirujący w meandrach geo/makro i mikro polityki.

I wreszcie, społeczeństwo.

Niemal od razu, gdy przestało być rozgrywane przez swoich politycznych bożyszcze, zapanował pokój, miłość i braterstwo.

Skrajni narodowcy maszerują wspólnie z wyznawcami wszelakich odmienności seksualnych, okazując poparcie dla mądrej i uczciwej władzy.

Kurwa, nie spałem dużo.

Miesza mi się rzeczywistość z ....

Wybaczcie.

• Haha 1

Ronald Reagan. Margaret Thatcher. Augusto Pinochet. A z żyjących: Marine Le Pen i Rodrigo Duterte.

Jaki, Korwin, Braun, Bosak i Winnicki ze Współczesnych.

• Like 1
  • Confused 1

JKM od zawsze :)

A ze światowych to mi się podobają dyktatorzy :) Augusto Pinochet na przykład.

• Like 3

Jerzy Waszyngton, Benjamin Franklin, Tomasz Jefferson, James Madison, ewentualnie Tomasz Paine. Ojcowie założyciele USA. W Polsce nie ma takiej osoby.

15 minut temu, lxdead napisał:

Jaki

Przegra z Trzaskowskim.

Korwin

W najlepszym momencie zawsze powie coś głupiego i uruchomi "protokół 1%". 

Braun

Ukoronuje Jezusa Chrystusa i odda mu całą władzę nad państwem xD

Dlatego jedynym kandydatem godnym poparcia jest on:

z7991973Q.jpg

W czasach swojej młodości pracował społecznie jako pomywacz okien.

Kiedy nadeszła wojna wysłużył się w wojsku:

A nawet infiltrował obóz nazistów:

Życie tej postaci jest przepełnione wieloma heroicznymi czynami i działalnością charytatywną na rzecz ludzkości. Jednak jako skromna postać nie chce się tym chwalić opinii publicznej.

Jego ostatni spot wyborczy kiedy kandydował w Ameryce:

To wszysyko sprawia, że jest najbardziej wiarygodnym i zasłużonym kandydatem spośród wszystkich. Dlatego słuszny wybór jest tylko jeden.

• Haha 2

Jeżeli ktoś jest wolnościowcem z prawdziwego zdarzenia to imię oraz nazwisko polityka są nie istotne bo rdzeń jest taki sam, różni się kolorystyka.

Zamiast politykami konkretnymi polecam zaznajomić się przede wszystkim z idelogiami, które oni reprezentują. Bo czasem ktoś powie, że w sumie nie wiem dajmy na to lubi Hitlera ale nie wie, że gdyby na niego zagłosował to on pierwszy poszedłby do pieca.

Pozdrawiam.

1 godzinę temu, Ksanti napisał:

Przegra z Trzaskowskim.

PrzegraŁ, to raz. Dwa co to ma wspólnego z lubieniem?

Korwin i Braun to samo. Wolę Jezusa na Króla Polski jak spierdoloną lewacką indoktrynację i świeckie państwo.

• Like 2

Niegdyś niejaki Andrzej Zaorski, Jerzy Kryszak oraz Marcin Wolski stworzyli bardzo miłe dla oka widowisko kukiełkowe pt.: 'Polskie zoo'.

Najbardziej podobała mi się kreacja dzika czyli Olka Kwaśniewskiego... Ten gość... przepraszam... prezydent, miał chyba największą bekę i radochę z bycia politykiem a wiele jego wystąpień i wywiadów przejdzie do historii... Dałbym mu lajka. :D

A.Hitler - Jedna z moich ulubionych postaci historycznych, niesamowicie ciekawa osobistość, z obecnych polityków to Putin.

Zdecydowanie Grzegorz Braun, jego elokwencja jest po prostu niesamowita, tego człowieka mógłbym słuchać nawet jeżeli opowiadał by o swojej porannej kupie, oczywiście wiedzę też posiada pokaźną. 

Korwin także jest świetny :)

Edited by BydlakŚmierdziel

Realnie, z obecnie urzędujących, Putin [chociaż wiadomo, że zarządzając takim państwem, musi mieć trochę eufemistycznie mówiąc, nieczystych zagrań na koncie].

A jego poprzednik [ichni Kwaśniewski] był złym prezydentem, ale za potencjał memiczny i komediowy mogę powiedzieć, że w pewnym sensie nawet go "lubię":

• Like 1
  • Thanks 1

3 minuty temu, Dworzanin_Herzoga napisał:

Realnie, z obecnie urzędujących, Putin [chociaż wiadomo, że zarządzając takim państwem, musi mieć trochę eufemistycznie mówiąc, nieczystych zagrań na koncie].

Ja to wiem. Ale z drugiej strony Putin idealnie się nadaje do rządzenia państwem tego kalibru co Rosja.

Generalnie znam się na ludziach. Braun jest zajebistym specjalistą w tym co robi, ale nie odpowiada mi jako człowiek.

Korwin zaś to świetny ekonomista, ale polityk fatalny, bo nie ma żadnej władzy, dostanie się do europarlamentu to jego osobisty sukces.

1 godzinę temu, Byłybiałyrycerz napisał:

A.Hitler - Jedna z moich ulubionych postaci historycznych, niesamowicie ciekawa osobistość, z obecnych polityków to Putin.

Kiedyś czytałam wypowiedzi Hitlera i Stalina i zdecydowanie Stalin był lepszym, stabilniejszym politykiem, tak sądząc po wypowiedziach. W ogóle wszyscy naziści byli nawiedzonymi świrami.

@Bruxa Mam biografie Hitlera jak i Stalina, Hitler gdzieś mi zawsze był bliższy, pewnie z racji zamiłowania do muzyki klasycznej, psów, przyrody, sztuki. Stalin również ciekawa postać, poświęcił swojego syna by tylko zachować pozycje, mimo wszystko Hitler ciekawszy dla mnie.

18 minut temu, Bruxa napisał:

Ja to wiem. Ale z drugiej strony Putin idealnie się nadaje do rządzenia państwem tego kalibru co Rosja.

Tak, to prawda.

Jeszcze taki poboczny wątek, to podoba mi się, kiedy Putin w czasie dyskusji, bez podnoszenia głosu i drgnięcia powieki potrafi tak wyjaśnić rozmówców, że palą im się styki.

Ten filmik poniżej mi się przypomniał, na początku jeszcze Łukaszenko wpada do zakładów z "gospodarską wizytą"🤣, wiadomo, że to teatrzyk pod publiczkę, ale ciekawie się oglądało heh:

:) 

BTW

Mam gdzieś książkę "Putin - strongman u szczytu władzy", muszę ją kiedyś w końcu przeczytać, jak skończę kilka innych.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By MoszeKortuxy
      http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/571395,tamar-zandberg-zwyciestwo-wybory-izrael-merec-kneset-lewica.html
      Mamy w Polsce jednego Zandberga - Adriana, który też prowadzi lewicową partię "Razem", ale jemu się na szczęście nie udało wygrać wyborów. W Izraelu natomiast Tamara Zandberg weszła w skład Knesetu na czele jedynej lewicowo-syjonistycznej partii o nazwie Merec.

41-letnia Tamar Zandberg wygrała wybory i została przewodniczącą socjaldemokratycznej i syjonistycznej partii Merec (Energia), jedynej siły lewicowej w Knesecie.

Tym wszystkim, którzy rozumieją, że okupacja jest zagrożeniem dla Izraela, mówię: nie wierzcie, że jesteście mniejszością. Jesteście większością w społeczeństwie izraelskim – oznajmiła Tamar Zandberg tuż po ogłoszeniu wyników głosowania.

Wyborczym rywalem nowej szefowej Merecu był Avi Buskila, były szef ruchu Pokój Teraz, sprzeciwiającego się kolonizacji palestyńskich ziem okupowanych.
      Zandberg zapowiada, że partia zdobędzie 10 miejsc w Knesecie. Teraz ma raptem 5 na 120.

Jak donosi portal strajk.eu, nowa przewodnicząca za wszelką cenę myśli o powrocie na główną scenę polityczną swojej partii, która ostatnio była w rządzie 17 lat temu, jeszcze pod inną nazwą - Jaszad, czyli Razem.

Aby rozdawać karty w Knesecie, liderka lewicy nie wyklucza nawet koalicji ze skrajnie prawicowym ugrupowaniem Nasz Dom Izrael obecnego ministra obrony Avigdora Libermana.

- Merec jest gotowy iść do centrum areny politycznej. Pokierujemy lewicową siłą w Knesecie, na manifestacjach, na ulicach, w internecie – zapowiadała Zandberg, cytowana przez strajk.eu. – Wszędzie weźmiemy udział w rewolucji, której Izrael tak potrzebuje.

Warto zauważyć, że na Facebooku jest pewna grupa związana z rodziną Zandberg, która skupia jej członków z całego świata. Co ciekawe należy do niej sam Adrian Zandberg  
      https://www.facebook.com/groups/104841209546360 

Jak donosi Wikipedia Adrian Zandberg  urodził się 4 grudnia 1979 w duńskim Aalborgu, dokąd jego rodzina emigrowała z Polski w 1967.
      https://pl.wikipedia.org/wiki/Adrian_Zandberg#Dzieciństwo_i_młodość

Ciekawe prawda?  
    • By MoszeKortuxy
      https://businessinsider.com.pl/polityka/xi-jinping-prezydent-chin/kp5vwc9
      Xi Jinping ponownie został prezydentem Chin i to bezterminowo. Czyżby powrót cesarza?  Co o tym sądzicie?  

W sobotę (17 marca) zakończyły się wybory w Chinach. Wybrany został Xi Jinping, który ponownie został prezydentem ChRL. Wyboru dokonał lojalny wobec Komunistycznej Partii Chin krajowy parlament.

Uchwalono również szeroką reformę struktury rządu, a nowym wiceprezydentem został bliski stronnik Xi, Wang Qishan.

Bez niespodzianek
      Za wyborem Xi na drugą kadencję zagłosowało wszystkich 2970 obecnych na sali posłów Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych (OZPL). Tydzień wcześniej posłowie usunęli formalnie z konstytucji limit kadencji dla prezydenta, otwierając Xi drogę do pozostania szefem państwa bezterminowo.

Olbrzymią władzę Xi potwierdził również wybór na wiceprezydenta kraju jego zaufanego stronnika, 69-letniego Wang Qishana, który przekroczył już nieformalny wiek emerytalny przyjęty zwyczajowo w chińskiej partii. Według komentatorów jego powołanie jest badaniem gruntu pod trzecią kadencję Xi, który w 2022 roku sam będzie miał 69 lat.

Obserwatorzy sądzą, że Wang – znany jako pogromca łapówkarzy i uważany za specjalistę od sytuacji kryzysowych – będzie odpowiedzialny za kontakty Pekinu z Białym Domem, w tym: próby łagodzenia narastających napięć handlowych pomiędzy dwiema największymi gospodarkami świata. Wang został w sobotę wybrany przy zaledwie jednym głosie sprzeciwu.

Stabilność systemu politycznego zagrożona
      Według ekspertów konsolidacja władzy nad najludniejszym krajem świata w rękach jednego człowieka może wprawdzie ułatwić realizację doraźnych celów i przełamanie blokujących niektóre reformy grup interesu, ale na dłuższą metę może zachwiać stabilnością systemu politycznego i doprowadzić do przepychanek w walce o najwyższe stanowiska. Xi nazywany jest najsilniejszym chińskim przywódcą od czasu Mao Zedonga i Deng Xiaopinga.

Przewodniczącym parlamentu został członek potężnego Stałego Komitetu Biura Politycznego Komitetu Centralnego KPCh Li Zhanshu.

Reorganizacja rządu
      Wcześniej posłowie przegłosowali projekt największej od lat reorganizacji chińskiego rządu, która zmieni kompetencje ponad dwudziestu ministerstw i komisji rządowych. Zgodnie z ujawnionym we wtorek projektem po reorganizacji chińska Rada Państwa, czyli rząd, będzie się składać z 26 ministerstw i komisji.

Zmiany struktury rządu są elementem szeroko zakrojonych reform, które cementują władzę KPCh i Xi nad wszystkimi sferami życia w kraju. Według państwowej agencji prasowej Xinhua reorganizacja rządu ma również na celu ograniczenie biurokracji.

Powołane będzie państwowe biuro nadzoru i zarządzania rynkami, które przejmie obowiązki państwowej administracji przemysłu i handlu (SAIC), generalnej administracji ds. nadzoru jakości, inspekcji i kwarantanny (AQSIQ) oraz chińskiej administracji żywności i leków, jak również kompetencje antymonopolowe ministerstwa handlu i Państwowej Komisji Rozwoju i Reform.

Komisje regulacji bankowej i ubezpieczeniowej zostaną połączone w jeden urząd podlegający bezpośrednio Radzie Państwa. Według rządu połączenie urzędów pomoże w opanowaniu ryzyka finansowego i usprawni system nadzoru, w którym dotychczas brakowało jasnego podziału kompetencji.

Utworzone zostanie również ministerstwo zarządzania kryzysowego oraz ministerstwo do spraw weteranów. W miejsce resortu gruntów i zasobów naturalnych powołane będzie ministerstwo zasobów naturalnych, resort ochrony środowiska ma być przekształcony w ministerstwo środowiska ekologicznego, a resort rolnictwa – w ministerstwo rolnictwa i spraw wsi.

• By MoszeKortuxy
      https://wiadomosci.onet.pl/swiat/melinda-gates-kiedy-pieniadze-trafiaja-w-rece-kobiet-wszystko-sie-zmienia/tjjcz81 
      Kobiety jeszcze bardziej chcą sięgać po pieniądze, aby móc je wydawać na niepotrzebne im i ich rodzinom graty. Co o tym sądzicie?

Melinda Gates uważa, że świat powinien skupić się na zburzeniu barier, które sprawiają, że kobiety nie mogą się rozwijać i są cały czas niedoceniane. W swoim artykule na portalu Quartz ocenia, że jeśli kobiety otrzymują dostęp do dysponowania pieniędzmi, to wszystko się zmienia i wpływa to na ich rozwój.

Melinda Gates w swoim artykule na portalu Quartz wyznaje, że spędziła wiele godzin na rozmowach o tym, jak pokonać bariery, które blokują rozwój kobiet na całym świecie. "Teraz konfrontujemy się także z tym, że każdy sektor ma poważny problem z molestowaniem i przemocą seksualną" - pisze amerykańska bizneswoman.

"Jestem przekonana, że nigdy nie osiągniemy naszych celów, jeśli nie zajmiemy się systemowo tym, że kobiety są niedoceniane" - uważa Gates. Dodaje, że powinniśmy się skupić na ekonomicznym równouprawnieniu, upewnić się, że kobiety mają dostęp do usług finansowych i umożliwić im samodzielne pomaganie sobie. "Przełamiemy dzięki temu bariery, które powstrzymują połowę świata od życia pełnią życia" - ocenia żona Billa Gates'a.

Melinda Gates zapowiada, że w ciągu czterech najbliższych lata jej organizacja wyda 170 milionów dolarów na pomoc kobietom. "Mówiąc wprost: kiedy pieniądze wpadają w ręce kobiet, które mają moc z nich skorzystać, wszystko się zmienia" - uważa Gates.

Zwraca w tym przypadku uwagę, że zyskują wtedy między innymi rodziny tych kobiet. Za przykład podaje badania, z których wynika, że kobiety znacznie częściej niż mężczyźni, kupują rzeczy, które pomagają wyjść ich rodzinom z ubóstwa.

Gates przywołuje również badania z Indii, gdzie dzięki temu, że kobiety zaczęły używać kont bankowych, stały się bardziej aktywne zawodowo. Nastąpiła również zmiana myślenia mężczyzn w Indiach na temat kobiet.

"Aktywne kobiety mogą zrobić to, czego nie osiągną wszystkie organizacje, czyli zmieniać niepisaną zasadę, że kobiety mniej znaczą od mężczyzn. Naszą rolą jest dokonywanie takich inwestycji, które pozwolą kobietom pisać nowe zasady" - uważa Gates.

Melinda Gates chcę pomóc kobietom pracującym w rolnictwie, a także sprawiać, aby kobiety w takich krajach jak Indie, Pakistan, czy Tanzania częściej korzystały z rachunków bankowych i miały dostęp do pieniędzy, którymi obecnie w głównej mierze dysponują mężczyźni. Gates zapowiada także pomoc dla grup samopomocy, w których kobiety mogą się wzajemnie uczyć i rozwijać.

To, że kobiety dysponują hajsem jest jak najbardziej na rękę firmom, ponieważ one odpowiadają za 80% zakupów domowych - https://www.aptusshop.pl/sklepy_internetowe/kobiety_kupuja_wiecej.php
      Na kobietach można doskonale zarobić i właściciele firm o tym widzą  Im kobieta ma więcej pieniędzy tym więcej ich wyda dzięki czemu wzbogacą się tylko ci, którzy produkują rzeczy, które kupują kobiety  

• By MoszeKortuxy
      https://oko.press/recydywa-ziobry-ministerstwo-sprawiedliwosci-trzeci-odmawia-dofinansowania-centrum-praw-kobiet/
      Dobra wiadomość  Zbigniew Ziobro odmawia dofinansowania dla lewicowych organizacji jak Centrum Praw Kobiet oraz Hejt Stop  

OKO.press to lewacki portal i miło się czyta o słabości ich linii politycznej 

Co o tym sądzicie? Jak dla mnie Pan Ziobro zrobił dobrą robotę w tym temacie  
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.