Skocz do zawartości

Thomas Campbell - Czy Żyjemy w Wirtualnej Rzeczywistości?


Kaczy Proceder

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Dawno nic nie dodawałem. Ostatnio trafiłem na (moim zdaniem) bardzo ciekawy filmik (dwuczęściowy), odnośnie natury rzeczywistości. 

Thomas Campbell stara się przedstawić swój wgląd na otaczającą nas rzeczywistość. Jest to tym bardziej ciekawe, że Pan ten jest fizykiem z wykształcenia.

Niby "nic nowego" dla osób zajmujących się ezoteryką, ale nabiera to nowego spojrzenia dla "twardych materialistów", kiedy sprawy duchowe tłumaczone są przez naukowca. 

Polecam :) 

 

Część 1

 

 

Część 2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizyka "dotychczasowa" ma tą główną zaletę, że ma zastosowania w inżynierii szeroko pojętej - jest praktyczna (fizyka kwantowa, materiałoznawstwo, fale itd.). Dopóki z teorii ezoterycznych nie będzie się dało zbudować czegoś głębszego, praktycznego, to może sobie być sama przez się. Nauka opiera się na tym czy jest praktyczna - lepiej być inżynierem czegoś niż fizykiem, biologiem, geografem itd. 

Moim skromnym zdaniem - dopóki wierzenia,nieważne czy religijne, czy ezoteryczne, nie odciągają człowieka od spraw tego świata w pełni, nie są usprawiedliwieniem przez nicnierobieniem, a one same w sobie są napędem danego człowieka, to nie mam nic do tego czy ktoś w coś wierzy - tym lepiej w takiej sytuacji, że poczuwa sens istnienia w tym świecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.