Skocz do zawartości

Amulety, talizmany, przedmioty przynoszące szczęście


Adwor

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim ;)

Nie wiem, czy znajdzie się tutaj osoba z taką wiedzą, ale mam parę pytań dot. amuletów, talizmanów.  Mam wrażenie, że Marek w jednej z audycji poruszał ten temat, jednak nie mogę teraz znaleźć.


Czy występują znaczne różnice (oddziaływania) pomiędzy brązem (miedź + cynk lub cyna); stopem cyny; oraz posrebrzanymi wersjami?
Czy wisiorek w kształcie głowy wilka może być z powodzeniem stosowany jako talizman/ amulet?

 

Nie wiedzieć czemu postać wilka jest mi bliska i co jakiś czas przewijał się w moim życiu. Tak jak za dzieciaka nie lubiłem nosić krzyżyków czy medalików i od nastu lat nic nie nosiłem, to pół roku temu trafiłem na wisiorek wilka. I wtedy pojawiło się dziwne uczucie, żeby go kupić (nie takie jak przy zwykłym "chce to mieć").Miałem sporo wydatków, także odpuściłem, ale no właśnie... 2 dni temu wszystko wróciło silniejsze i zacząłem się zastanawiać, czy to jednak nie jest coś "wyższego". Aktualnie raczej nie utożsamiam się z żadną religią, ale jednocześnie uważam, że w naszym życiu "coś" jeszcze jest. Dlatego pytam konkretnie o wilka i jestem ciekawy Waszych przemyśleń.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem osobą uduchowioną. Lecz doskonale wiem co poczułeś i mam do wielu "rzeczy" tak samo. Ja lubię krzyż egipski. Chyba symbol życia. Nie wiem. Działa to na mnie i dobrze się z nim czuję. Tyczy się to też roślin i wielu innych rzeczy. Ale nie dorabiam do tego, jakieś nie wiadomo czego. Lubię i chuj. :p

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pamiątki trzyma się dlatego, by coś przypominały, tak amulety mogą inicjować odtworzenie związanych z nimi wcześniej myśli - jeżeli połączymy afirmację siły z koszulką z nadrukowanym lwem, najpewniej zakładając ją, za każdym razem w mózgu będzie się odtwarzać przekaz, który sobie wbiliśmy - z pominięciem słów, same odczucie euforii.

Trochę inną odmianę tego zjawiska stosują dosłownie wszyscy - sterując swoim nastrojem przy pomocy muzyki.

 

Wilk to ważny symbol również dla mnie, w pewnym sensie bardziej przypomina człowieka niż taki małpiszon. Wilk może być fizycznie silny ale mieć umysł bety - wówczas zostaje w stadzie i wspiera alfę. Może być psychicznie alfą, jednak zbyt słabym fizycznie, by zyskać władzę, wówczas opuszcza stado i żyje solo, ucząc się życia. Takich sytuacji jest mnóstwo, nie są ustalone na całe życie (tak jak i u ludzi) i można przeskakiwać z jednej do drugiej, ostatecznie rządzi tym wszystkim dążenie do siły->władzy->odpowiedzialności za słabszych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.