Jump to content

Amulety, talizmany, przedmioty przynoszące szczęście


Recommended Posts

Cześć wszystkim ;)

Nie wiem, czy znajdzie się tutaj osoba z taką wiedzą, ale mam parę pytań dot. amuletów, talizmanów.  Mam wrażenie, że Marek w jednej z audycji poruszał ten temat, jednak nie mogę teraz znaleźć.


Czy występują znaczne różnice (oddziaływania) pomiędzy brązem (miedź + cynk lub cyna); stopem cyny; oraz posrebrzanymi wersjami?
Czy wisiorek w kształcie głowy wilka może być z powodzeniem stosowany jako talizman/ amulet?

 

Nie wiedzieć czemu postać wilka jest mi bliska i co jakiś czas przewijał się w moim życiu. Tak jak za dzieciaka nie lubiłem nosić krzyżyków czy medalików i od nastu lat nic nie nosiłem, to pół roku temu trafiłem na wisiorek wilka. I wtedy pojawiło się dziwne uczucie, żeby go kupić (nie takie jak przy zwykłym "chce to mieć").Miałem sporo wydatków, także odpuściłem, ale no właśnie... 2 dni temu wszystko wróciło silniejsze i zacząłem się zastanawiać, czy to jednak nie jest coś "wyższego". Aktualnie raczej nie utożsamiam się z żadną religią, ale jednocześnie uważam, że w naszym życiu "coś" jeszcze jest. Dlatego pytam konkretnie o wilka i jestem ciekawy Waszych przemyśleń.

 
Link to post
Share on other sites

Nie jestem osobą uduchowioną. Lecz doskonale wiem co poczułeś i mam do wielu "rzeczy" tak samo. Ja lubię krzyż egipski. Chyba symbol życia. Nie wiem. Działa to na mnie i dobrze się z nim czuję. Tyczy się to też roślin i wielu innych rzeczy. Ale nie dorabiam do tego, jakieś nie wiadomo czego. Lubię i chuj. :p

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

W/g mnie siła talizmanu zależy od siły sugestii, nie wierzę w takie rzeczy.

Głowa wilka, czy penisa ...jakie to ma znaczenie, głównie chodzi o symbol jaki ma na ciebie oddziaływać.

Edited by wojkr
Link to post
Share on other sites

Tak jak pamiątki trzyma się dlatego, by coś przypominały, tak amulety mogą inicjować odtworzenie związanych z nimi wcześniej myśli - jeżeli połączymy afirmację siły z koszulką z nadrukowanym lwem, najpewniej zakładając ją, za każdym razem w mózgu będzie się odtwarzać przekaz, który sobie wbiliśmy - z pominięciem słów, same odczucie euforii.

Trochę inną odmianę tego zjawiska stosują dosłownie wszyscy - sterując swoim nastrojem przy pomocy muzyki.

 

Wilk to ważny symbol również dla mnie, w pewnym sensie bardziej przypomina człowieka niż taki małpiszon. Wilk może być fizycznie silny ale mieć umysł bety - wówczas zostaje w stadzie i wspiera alfę. Może być psychicznie alfą, jednak zbyt słabym fizycznie, by zyskać władzę, wówczas opuszcza stado i żyje solo, ucząc się życia. Takich sytuacji jest mnóstwo, nie są ustalone na całe życie (tak jak i u ludzi) i można przeskakiwać z jednej do drugiej, ostatecznie rządzi tym wszystkim dążenie do siły->władzy->odpowiedzialności za słabszych.

 

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.