Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Recommended Posts

Właśnie to mnie martwiło i dłuższy czas go obserwowałam. Ale prócz siersci nie było dzieki Bogu innych skutków.

@MalVina to bardzo się cieszę, że pieskowi nic nie było (chodz bądź świadoma, że skutki mogą się odezwać nawet po wielu latach- szczególnie jako problemy z wątrobą).  Ja teraz zajmuję się małymi kociakami i one na szczęście mają zupełnie inną naturę niż psy, gdy chodzi o próbowanie dziwnych rzeczy ;).

A na czym opierasz swój pogląd, że tylko to co nadaje się do zjedzenia i jest w 100% naturalne jest najlepsze dla pielegnacji cery?

Nasze babcie stosowały w pełni naturalne metody i..... i tak się pomarszczyły, szybciej niż w dzisiejszych czasach.

Sama jestem za naturalnym wyglądem, więc i przeciwko botoksowi i wszelkim zabiegom zniekształcającym rysy twarzy, ale piękną cerę można osiągnąć też za pomocą chemicznych składników jak np. w azjatyckich kosmetykach czynniki wzrostu skóry, czy preparaty delikatnie rozkurczające skórę, albo zwalczające wolne rodniki 

Koreanki i Japonki często i w dojrzałym wieku mają idealne cere- sama znam jedną i tak dba i cerę, że nie sądzę żeby była to zasługa tylko genów.

Lubię się wzorować na tym, co widać, że sprawdza się dobrze u innych. U naszych babć w pełni naturalna pielęgnacja nie zdała egzaminu.

@Natii swój pogląd opieram na dogłębnym poznaniu fizjologii ludzkiego organizmu. Największe znaczenie w pielęgnacji ma sposób odżywiania, owszem metody zewnętrzne też mogą wiele zdziałać , ale tylko oczyszczenie organizmu od środka pozwoli na pełne cieszenie się nieskazitelną urodą. Osobiście od ok. 4 lat nie stosuję żadnych kosmetyków kolorowych ani pielęgnacyjnych. Na co dzień myję się wodą, gdy dłużej przebywam w mieście dodaję dobrej jakości mydło. Zimą biorę też kąpiele z dodatkiem naparów ziołowych i olejków eterycznych. Kilka razy w tygodniu  robię peeling twarzy i ciała pestką z awokado. Szczotkuję ciało na sucho, a twarz masuję masażerem jadeitowym, który przed użyciem schładzam w zamrażarce. Nie stronię od zimnych prysznicy. Latem kąpię się w naturalnych zbiornikach wodnych. Przynajmniej kilka godzin dziennie przebywam na słońcu (jeśli tylko jest). Bez żadnych filtrów oczywiście. Mogę śmiało powiedzieć, że skóry w tak cudownym stanie nie miałam nawet jako nastolatka (mam 33 lata). Skóra jest idealnie nawilżona, gładka, jędrna, regeneruje się momentalnie-( ostatnio zajmuję się kociakami więc jestem narażona na ataki ostrych pazurków), komplementy typu wyglądasz jak milion dolarów są czymś naturalnym. Pewnie zastanawiasz się jak to możliwe, że nie wyglądam jak wysuszona śliwka ;) ? Otóż sekretem jest nawilżenie na poziomie komórkowym. Stosowałam różne sposoby odżywiania, najlepsze efekty daje surowa dieta roślinna, niskotłuszczowa, bezsolna. W praktyce wyglądasz to tak, że jem głównie surowe, soczyste owoce. Natii wyobraź sobie jak cudowne jest życie bez wydawania masy pieniędzy na tony kosmetyków, marnowania godzin naszego cennego czasu na makijaż, wstajesz rano i od razu wyglądasz wspaniale! bez podpuchniętych oczu, sińców i sprawdzania czy przypadkiem na nosie nie pojawił się pryszcz :) . Dla mnie przełomem było poznanie wiedzy dr Roberta Morsa (ma kanał na YT I książkę) oraz Arnolda Ehreta, dla początkujących sporo wiedzy jest na Ruszlimfe.pl. Dzięki tym źródłom dowiedziałam się, że możemy się samodzielnie wyleczyć z każdej choroby i zapewnić sobie doskonałe zdrowie, a tym samym urodę.

@Natii dodam jeszcze , że oczywiście decydując się na kosmetyki warto wybrać  te z jak najbardziej naturalnym składem (nie każdy musi być tak radykalny jak ja :) ) Z tego co wiem Koreanki ogromną wagę przywiązują do demakijażu, jest to niezmiernie ważne, bo kiedy mamy czystą skórę, niezatkane pory to cera będzie w o wiele lepszej kondycji .

• Like 5

55 minut temu, ewelina napisał:

Z tego co wiem Koreanki ogromną wagę przywiązują do demakijażu, jest to niezmiernie ważne, bo kiedy mamy czystą skórę, niezatkane pory to cera będzie w o wiele lepszej kondycji .

To prawda, na demakijażu i ogólnym oczyszczaniu skóry też, co do oczyszczania organizmu z toksyn, to także jest powszechne w Azji, ale z teoriami, które opisałaś np. Roberta Morsa się jeszcze nie zapoznałam, choć poczytam z ciekawości na ten temat bo też dosyc ciekawe teorie z tego co opisujesz ;)

W dniu 6.09.2019 o 15:03, Natii napisał:

Zresztą wystarczy popatrzeć na buzie koreanek, a wątpie zeby robiły aż tak wiele operacji plastycznych bo po liftingu jest zupełnie inny efekt.

Bardzo proszę, azjatyckie mejkupy 😁

Teraz wiem skąd biorą pomysły na horrory..

• Haha 1

@Natii ja dzięki tej wiedzy pozbyłam się wielu dolegliwości,  dodatkowo nie wydajesz pieniędzy na żadne leki, suplementy, jedynie dieta plus zioła, które sama możesz sobie zebrać na łące. Jednak polecam na początek dobrze zapoznać się z tą wiedzą, bo niewłaściwie stosując można sobie zaszkodzić. Obecnie mamy bardzo zanieczyszczone organizmy, podczas detoksów mogą zachodzić nawet takie procesy jak częsciowa utrata widzenia, ogromne krwawienia z dziąseł, bóle różnych części ciała. i wiele innych.Ale mając wiedzę doskonale wiesz co się z Tobą dzieje i jak zachować się w danej sytuacji.  Pózniej ciało Ci postokroć wynagrodzi te nieprzyjemności podczas oczyszczania. Nie wiem jak u Ciebie z angielskim, podstawowe filmy Morsea są na polski przetłumaczone na kanale Tomas Tomasevic. Od siebie dodam, że jeśli się na coś zdecydujesz to wszelkie zmiany warto wprowadzać powoli i na spokojnie.

@kaleczny dobre :)! Zupełnie inne osoby po makijażu! Ale i tak nastąpią sytuacje, że makijaż trzeba zmyć i pokazać się w pełnej krasie.

Godzinę temu, kaleczny napisał:

Bardzo proszę, azjatyckie mejkupy 😁

Teraz wiem skąd biorą pomysły na horrory..

Tyle, że one zakrywają to, że są po prostu mało atrakcyjne. A nie defekty skóry jak pryszcze itd. Więc to jest totalne oszustwo. I współczuję facetom, którzy się z nimi stykają.. 

Ilość kosmetyków na tym video przeraża 😂😂😂 I te taśmy

• Like 1

Nieco pasjonuję się fotografią i portretem. Rzadko widzę współcześnie powstające fotografie, które byłyby przynajmniej naturalistyczne. Zalew przesadnego retuszu do porzygu, od autofiltrów na Insta po top profi cyzelowane retusze fot w stylu beauty i glamour. Jeśli chodzi o wspomniany w wątku filtr "gaussian blur", to jest on ledwie jednym z elementów photoshopowego procesu zwanego "frequency separation",  kasującego wszelkie niedoskonałości skóry i wieku. Osobiście nie znoszę skrajnie retuszowanych zdjęć a z racji oglądania masy prac, mam wrażenie że jest to już nagminną manierą i każde odstępstwo w postaci "przepuszczenia niedoskonałości" widz odrzuca, przez co wytwarza się jeden, wspólny, tandetny kanon. Wszystko jakby sprowadzało się do rywalizacji na ostrość, gładkość i oszałamianie nieskazitelną urodą modelki. Do tego stopnia, że nawet znika faktura skóry i modele ze zdjęcia zaczynają przypominać postacie z nowoczesnych animacji Pixara. Niby różne ale takie same, pozostaje pusta forma pozbawiona treści i przekazu. Buźka taka, siaka, byle gładkolica. Ekspresji i autentyzmu - zero, ale za to przy pełnym aplauzie. A ja patrzę i konam z nudów.

BTW szczęśliwie trafiają się perełki. Choćby wczoraj natknąłem się i zatonąłem wieczorem w pracach Laubscha (jak chcecie to link do wywiadu z nim: https://youtu.be/7XePUfJb35c

Nie jestem turpistą, ale "brzydota jest bliżej krwiobiegu" a każdy człowiek jest na swój sposób brzydki zawsze, choć z rzadka w jakiejś mierze piękny. Przyczyny (i skutki) upiększania siebie oraz wizerunku są oczywiste, ale prowadzą do tego, że żyjemy w świecie coraz głębszej imitacji i ról odgrywanych przez tchórzy. Zwłaszcza, że udawanie i upiększanie ma źródło w absurdalnym wstydzie/wstydzeniu się siebie a wstyd należy do puli największych słabości. 

• Like 1

W dniu ‎2019‎-‎09‎-‎09 o 15:34, Kapitan Horyzont napisał:

Ja jestem ciekaw, jak się czuje celebrytka, kiedy ogląda swoje retuszowane i odmłodzone o 20 lat zdjęcia na okładkach.

Pewnie zastanawia się co by tu jeszcze poprawić...:D

Wygląd kobiety( i ogólnie ludzi) to wypadkowa genów, zdrowia i ogólnie pojętego dbania o siebie w tym zdrowego odzywiania.

Mówcie co chcecie ale geny, zdrowie i dostarczanie wszystkich składnikó budulcowych orgniazmu są kluczowe.

Generalnie śmiać mi się chce z tych wszystkich kremów, maseczek, szamponów i odżywek.

• Like 1