Skocz do zawartości

Aktualizacja na IOS 12.1.4 z IOS 11


Jan III Wspaniały

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Czy ktoś posiada lub zaktualizował system IOS na v.12? Posiadam Iphone X z zainstalowaną fabrycznie 11-tką i jest dostępna aktualizacja. Czytałem, że Apple celowo udostępnia nowsze wersje na starsze urządzenia celem spowolnienia sprzętu- w wiadomym celu. Youtuberów nie chcę słuchać, szczególnie tych popularnych- też z wiadomego powodu.

 

Z racji, że z tych tematów nie jestem specem, to proszę o radę czy warto w ogóle to robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gołą 6. I mam najnowszy system. Tzn wychodzi i biorę. Dziwię się, że moja 6 jeszcze dostaje aktualizacje. Czy Apple tak robi,(?) tego nawet chuj nie wie. Telefon nie chodzi mi wolniej, ale mam mało aplikacji itd itd.  

 

Plotki o tym były już za OS10 Ty masz 11 więc wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicach marca 2017 aktualizowałem trzyletniego iPada znajomej, nie pamiętam która dokładnie wersja i OS. Pamiętam że wkrótce po premierze nowej, 7 generacji iPadów. Kilka dni później Fejzzbuk stał się praktycznie nieużywalny, tak samo Safari. Youtube zaczęło robić pokaz slajdów. Cofnięcie aktualizacji zajęło mi pięć godzin pracy, i wszystko wróciło do normy.

Dla ciekawostki - mechanizm ograniczania zużycia prądu przez wymagające aplikacje wprowadził też Google w Androida, tylko okno czasowe jest rzędu tygodni i ciężej to zauważyć. No i jest ukryta opcja pozwalająca go wyłączyć.

 

Generalnie ja staram się trzymać zasady "działa? - nie ruszaj" - jak nie mam dokładnej świadomości po co jest mi potrzebna aktualizacja, to omijam lub czekam tydzień/dwa aż inni przetestują :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie mini iPad pierwszej generacji. Gruchot już. I on zatrzymał się na 9 z hakiem. Potwierdzam wolniej to lata ale działa. W sumie to mam to w chuju. IPhone działa jak trzeba. 

 

Co do downgradu też o tym czytałem ze urządzenie będzie hulać lepiej na wersji 7 chyba. I Apple nie pozwala na to tzn można to zrobić ale trzeba się nagimnastykować. Ja tam jestem z tych urządzeń zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dam sobie spokój, bo z tego co widzę to ta aktualizacja daje jakieś gówniane opcje typu nowe minki do wiadomości, dziwne opcje w aparacie a zupełnie mi to do szczęścia nie potrzeba.

 

@zuckerfrei bo jabłka dobre sprzęty robią, pamiętam, że jak miałem 4s to nigdy nie było z nim problemu, zawsze szybko i bez zacięć. Niedawno miałem Huaweia i po roku dziwne akcje z telefonem. Poza tym cenowo tak nie lecą w dół jakbym chciał sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jan III Wspaniały ja mam 6 zwykłą tak jak @zuckerfrei i dostała dużego kopa. Oczywiście Ty masz X’a i nie mogę porównywać tych modeli, ale wcześniej sam się zastanawiałem nad aktualizacją i że tak powiem wybadałem rynek. Mianowicie oglądałem rożnego rodzaju porównania nie tylko z modelem 6, ale nowszych modeli rownież z x’em włącznie.  Okazało się, że aktualizacja daje znaczne skoki wydajności praktycznie w każdym starszym modelu oprócz oczywiście zeszłorocznych. Moim zdaniem w Twoim przypadku nie ma co się nawet zastanawiać, ale wybór podejmiesz sam. ;)

Edytowane przez Qaikwow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.