Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Szukam płatnego antywirusa. Normalne użytkowanie kompa, czasem cos sciagne (niepewnego), dużo mam syfu na kompie bo od 5 lat siedze bez antywira. Komp jeszcze na sandy bridge ale z ssd, wiec zeby mi nie zamuliło kompa do cna.

Refleksja mnie naszła bo wgrały mi sie jakies dodatki do przegladarek, duzo zbednych programow i spowolnienie kompa i dziwne zachowania windowsa.

Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli koniecznie chcesz wydawać pieniądze na dodatkowego antywirusa, to Eset jest bardzo dobrym wyborem. Sam antywirus, raczej nie ładuj się w jakiś cały pakiet internet security, czy coś. Jeżeli jednak masz co najmniej Windows 10 i dbasz, żeby był aktualny, to ja bym w antywirusa nie inwestował. Wbudowany Windows Defender radzi sobie całkiem dobrze i nie z przypadku regulatnie ląduje wysoko w rankingach tego typu oprogramowania.

 

A co do dziwnych dodatków do przeglądarek, itp., znane mi z dawnych lat niezastąpione narzędzie - Spybot Search & Destroy. Doskonale wyłapuje i usuwa spyware.

Edytowane przez Cyr4x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antywirusy nie uchroni cie przed wirusami, a juz tym bardziej przed zlosliwym programowaniem ktore sam sciagasz i instalujesz. Trzeba myslec co sie robi. Na obecne problemy zrob skan Malwarebytes, na przyklad superantispyware i ccleaner.

https://www.youtube.com/watch?v=hUyFHRqGFpk&t=2s - a jeśli chodzi o kwestie bezpieczeńśtwa, to tutaj są dość dobrze wyjaśnione.

Jak dla mnie jednak dobrze jest mieć antywirus.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.