Skocz do zawartości

Jakie jest Wasze popisowe danie na obiad albo kolację?


Rekomendowane odpowiedzi

Drogie Siostry, jakie jest Wasze popisowe danie? Takie, które możecie zaserwować swojemu mężczyźnie na obiad albo kolację?

Ewentualnie aby pochwalić się przed potencjalnymi teściami albo po prostu gośćmi.

 

Oczywiście nie z torebki, nie z mrożonki, nie z kateringu i niech nie będą filety z filetów, czyli poziomu ścieku TVN. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=yS3gsxAkBDk

 

Być może macie kilka popisowych dań?

 

Edytowane przez Morfeusz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Morfeusz napisał:

 

Drogie Siostry,

 

Dyskryminacja!

 

W ramach protestu- zupa dyniowa na bulionie z kaczki i mleku kokosowym, w towarzystwie kiełków sojowych, posypana gomazo.

 

Nie jest to danie popisowe, ale akurat ta fotka była w telefonie;) 

 

Wrzucam odnośnik, forum nie chce mi akceptować zdjeć nawet odpowiednio zmniejszonych.

 

https://naforum.zapodaj.net/4bb6e6c1bedd.jpg.html

 

Ps. Z tego co kojarzę, Bruxa nie gotuje. Bruxa ssie.

 

Edytowane przez Yolo
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Bruxa napisał:

Żadne.

Serio?

16 minut temu, Yolo napisał:

Dyskryminacja!

W porządku więc i Bracia. ;) Choć uważam że gotowanie to jednak kobiece zajęcie (mężczyźni polują, kobiety gotują), ale co kto lubi. Nie neguje jeżeli to czyjaś pasja / hobby.

 

8 minut temu, Lalka napisał:

Śląski obiad zawsze na propsie.

A dokładnie? Bo ja z Mazowsza. ;-)

Kluski śląskie, modra kapusta i rolada?

Edytowane przez Morfeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde. 

Mega szybkie i mega dobre:

- łosoś, szpinak baby świeży, śmietana kremówka 36%, czosnek, sól, pieprz, makaron

- chińczyk: kurczak zmarynowany w przyprawach, warzywa w słupki(papryka, por, marchewka, pędy bambusa) - nie mrożonki, bo zupełnie inny smak , świeża kolendra  z makaronem ryzowym lub ryżem

- stek wołowy rostbef lub antrykot, frytki, chrupiaca surówka z vinegeretem

- pomidory świeże, papryka, cukinia, przyprawy,czosnek makaron, świeża pietruszka z bazylią z makaronem

- krewetki na rózne sposoby

- sałatki

- zupy

Jak ma wyglądać ładnie i elegancko to wystarczy danie ozdobić listkiem czegoś świeżego.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Morfeusz napisał:

Choć uważam że gotowanie to jednak kobiece zajęcie

Też tak uważałem, dopóki nie znalazłem się w sytuacji, gdy trzeba było odszukać w domu to pomieszczenie gdzie się gotuje i zabrać samemu do roboty.

Po czym okazało się, że można mieć przy tym niezły fun.

 

@deomi, będziesz dla mnie gotować. Nie interesuje mnie, co o tym myślisz. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sushi, tortilla wrapy z kurczakiem, krokiety z kapustą i mięsem + barszcz czerwony. Tarta szpinakowa z łososiem wędzonym i creme fraiche. A i placki po węgiersku. 

Na deser robię też czasem tiramisu. (przed wczoraj zrobiłam nawet) 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Yolo napisał:

A czym crème fraîche różni się od śmietany?

Crème fraîche można używać do gotowania, gdyż dzięki wysokiej zawartości tłuszczu się nie warzy. (35%)

Różni się nieco smakiem od zwykłej polskiej, kwaśnej. 

Używam go do tarty, bo też fajnie się ścina. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popisowe to może za dużo powiedziane, ale wiele osób chwali moje krokiety z kapustą i grzybami, barszcz i szarlotkę. Mąż chwalił też ostatnio wege-kebsa (tak to nazwijmy), ale sam mąż to za mała próba badawcza by uznać, że danie będzie popisowe ;) 

Cytat

- chińczyk: kurczak zmarynowany w przyprawach, warzywa w słupki(papryka, por, marchewka, pędy bambusa) - nie mrożonki, bo zupełnie inny smak , świeża kolendra  z makaronem ryzowym lub ryżem

@deomi polecam dodać sos sojowy, robi robotę :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Yolo napisał:
6 godzin temu, Morfeusz napisał:

Drogie Siostry,

 

Dyskryminacja!

Czuję się wykluczony. A mógłbym wiele wnieść w ten wątek boży. Jedną z moich pasji jest preparing delicious food. Ale pytanie jest tylko do sióstr. Szkoda. ?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.