Skocz do zawartości

Alimenty i komornik


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

jak wiecie miałem sprawę o alimenty i Sąd przyznał małżonce, złożyłem wniosek o uzasadnienie wyroku ale do tej pory nie przyszedł, Czy mam się martwić? Jakoś ich ponaglić? 

 

I dlaczego komornik zajął mi wszystko na koncie bankowym? Miałem tam 1200zł a dziś patrzę i pusto, wszystko zabrał komornik. Co dziwne dla mnie to zostawił mi 385zl na innym koncie, skoro bierze wszystko to dlaczego na innym zostawił? Jak to właściwie działa? I po co to całe odwoływanie się, zażalenia skoro i tak kasę zabrał? I za co mam teraz żyć i opłacić rachunki jak dokładnie nic nie mam i nawet bank nie zrobi przelewów za media?

 

Co to za kraj.

Edytowane przez remontowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie dano mi możliwości aby te alimenty płacić. Z sądu do tej pory nic nie przyszło a minął ponad miesiąc. W sądzie mi wyraźnie powiedziała że dostanę uzasadnienie i chciałem normalnie płacić ale nie zdążyłem bo komornik wszedł. I teraz nie mogę płacić bo to nic nie da dopóki nie umorzy postępowania a znając ją to nie umorzy. Ja się pytam co będzie jak po prostu pójdę i zabiorę dziecko, mam przecież pełnię praw rodzicielskich, skoro ona mogła dziecko zabrać to i ja mogę. I co potem, alimenty ona będzie płacic czy co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, remontowy napisał:

Nawet nie dano mi możliwości aby te alimenty płacić. Z sądu do tej pory nic nie przyszło a minął ponad miesiąc.

Byłeś na rozprawie ? Sentencja kończy się zazwyczaj "alimenty w kwocie.. płatne do ... każdego miesiąca".

Czego tu nie rozumieć ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SzatanKrieger napisał:

A czy Pan na forum komuś pomógł czy tylko chce brać?

A czy ja prawnik jestem, póki co chcę brać bo po to jest forum i nikt nikogo nie zmusza do pomagania innym, mogę pomóc w informatyce jak potrzebujesz albo remontach.

54 minuty temu, ntech napisał:

Byłeś na rozprawie ? Sentencja kończy się zazwyczaj "alimenty w kwocie.. płatne do ... każdego miesiąca".

Czego tu nie rozumieć ?

 

A czy mówię że czegoś nie rozumiem, pewnie że rozumiem tak jak rozumiem, że przyjdzie uzasadnienie postanowienia. Poza tym zanim nastąpiła data będąca za słowem do xx miesiąca to już był komornik na koncie. Wg mnie to powinien on najpierw sprawdzić czy płacę albo czy zamierzam a nie od razy wchodzić. Chociaż czytałem coś, że można wystąpić ze skargą że jest nadgorliwy a przeciw żonce że nie powinna wnosić do komornika i wtedy ona zapłaci koszty postepowania. 

 

Wielka szkoda, że jak ja złożyłem wniosek o widzenia z dzieckiem to czekam już prawie rok ale alimenty to od razu zasadzone i ściagniete.

Edytowane przez remontowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, remontowy napisał:

A czy ja prawnik jestem, póki co chcę brać bo po to jest forum i nikt nikogo nie zmusza do pomagania innym

Dobrze ale postawa typu:

Dnia 2.03.2019 o 17:41, remontowy napisał:

Halo żyje tu ktoś, pomoże ktoś

Jest nie uprzejma.

Tak zwyczajnie i po prostu.

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.