Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Sign in to follow this  
vand

Drążek

Recommended Posts

Ktoś poleca jakiś drążek do mieszkania? Nie chcę rozwalić futryny w drzwiach ani nic, także fajnie jakby to było coś sprawdzonego co mi nie rozwali mieszkania, jak ktoś ma radę, to chętnie przyjmę.

5 godzin temu, vand napisał:

Nie chcę rozwalić futryny w drzwiach ani nic

Rozporowe są nie inwazyjne, ale moment kiedy Ci on wyjedzie z futryny podczas wygibasów i pizniesz o glebę to tylko kwestia czasu.Lepiej dokręcić na jakieś śruby i się nie połamać.

Jak masz porządne futryny (nie drewniane) to bier najtańszy z allegro (rozporowy). Nie ma sensu przepłacać. 

Najtaniej to będzie wybrać drążek rozporowy i zamontować między futrynami, jednak nie wszyscy lubią tak się podciągać. Możesz też kupić sobie solidniejszy zestaw uchwytów i przykręcić je do ściany, co jest bezpieczniejsze i daje więcej komfortu przy ćwiczeniu.

Ja niestety popełniłem ten błąd i przykręciłem do drewnianej futryny. Nie dość, że z niego spadłem to i jeszcze zniszczyłem futrynę.

Kupiłem niedawno drążek na futrynę z nadzieją, że będę mógł podnosić się w akademiku. Trzeba niestety wkręcać śruby. Nie polecam. Ogólnie, u kolegi widziałem, drążki na futrynę "bez zabezpieczeń" mogą być skuteczne, ale trzeba je naprawdę dobrze zaczepić. 

Posted (edited)
Dnia 2.03.2019 o 08:53, Jebak Leśny napisał:

Rozporowe są nie inwazyjne, ale moment kiedy Ci on wyjedzie z futryny podczas wygibasów i pizniesz o glebę to tylko kwestia czasu.

Ajj aż mnie ciary przeszły, raz tak zajeb*łem w podłogę i od tego momentu 0 rozporowych :lol:

Lepiej kupić jakiś porządny, ale wydać na karnet pare dyszek - będziesz miał dodatkowo inne maszyny do ćwiczeń. 

Edited by Rexer

1 godzinę temu, Rexer napisał:

raz tak zajeb*łem w podłogę i od tego momentu 0 rozporowych :lol:

Ja jebłem co najmniej 5 razy porządnie, w tym zdarzało się przy upadku jebnąć się owym drążkiem w czaszkę 😀 No ale ja twardy(głupi) jestem i dalej rozporowe używam.Tyle, że w każdej chwili trzeba być gotowym na zrzut - czyli nogi w pozycji do przyziemienia, bo zginanie ich w kolanach to pchanie się w gips.Przydał by się jeszcze kask, bo na nie-przyjebanie sobie w głowę okazuje się zbyt wolny.

Raz spadłem przy rozporowym idealnie na duży palec u nogi, pionowo. Nie byłem w stanie przez miesiąc go dotknąć, byłem na prześwietleniu i byłem w 100% pewny, że złamany - na szczęście nie.

Nigdy nie polecę rozporowego, bo one potrafię się powoli zsuwać, nawet dobrze dokręcone. Warto sprawdzać je i dociskać przed każdym użyciem...

Chyba najlepiej coś do ściany.