Skocz do zawartości

Dlaczego "Wy" kobiety mówicie, że chcecie inteligentnego a nie mądrego mężczyznę?


Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, Lalka napisał:

Panowie kryzys mają przed 30?

A to mi już nie grozi ?

 

Szatan zadał pytanie w tonie, jak by uważał się za bardziej mądrego niż inteligentnego.

Przy czym sam kiedyś się przyznał, że nadmiarem tej drugiej cechy nie grzeszy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ancalagon napisał:

Szatan zadał pytanie w tonie, jak by uważał się za bardziej mądrego niż inteligentnego.

Ja jestem raczej z tych co lubią wiedzę.

Zapytałem czysto po ciekawsku.

2 minuty temu, Ancalagon napisał:

Przy czym sam kiedyś się przyznał, że nadmiarem tej drugiej cechy nie grzeszy.

To prawda nie jestem inteligenty. Mam niskie IQ. 

4 minuty temu, Byłybiałyrycerz napisał:

Masz milion postów na forum a pytania zadajesz jak nowicjusz, jeszcze się dziwisz, że ciężko im odpowiedzieć. A co ma Ci odpowiedzieć jak pół dnia robi foto na insta a drugie tyle czyta Pani w domu.

Te pytanie było czysto od tak sobie :)

 

Ale co tu dużo pisać, ja już podziękowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, SzatanKrieger napisał:

W ogóle to śmieszne pisać jak tydzień temu byłaś wściekła na facetów.

 

No byłam, i co w związku z tym? ?

24 minuty temu, Byłybiałyrycerz napisał:

@SzatanKrieger Masz milion postów na forum a pytania zadajesz jak nowicjusz, jeszcze się dziwisz, że ciężko im odpowiedzieć. A co ma Ci odpowiedzieć jak pół dnia robi foto na insta a drugie tyle czyta Pani w domu.

Pytanie było do Pań z rezerwatu, to ten zarzut też do nas. 

Z czym masz problem? 

Odpowiem w swoim imieniu jako Pani z rezerwatu, pracuje na etacie i zajebiście zarabiam na swojej pasji po nocach, daje korki dzieciom z gimnazjum, ogarniam zajebisty pomysł na mieszkanie o powierzchni 140m2. Zarabiam hajs i zajebiście go inwestuje, cykam se fotki, nawet przed chwilą też to robiłam bo mam urodziny i wyglądam zajebiście, namaluję swój portret na podstawie zdjęcia, a potem ktoś go kupi i zarobię hajsu. Chyba trochę przesadzasz w tych swoich osądach tylko czemu? Jeszcze torta dzisiaj zrobiłam i zajebisty obiad. 

  • Dzięki 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger

A właściwie, po co Ci ta odpowiedź? 

 Zadajesz pytanie kobietom (już pal diabli treść i składnię), oczekując logicznej, rzeczowej odpowiedzi która się wpisze w założoną przez Ciebie z góry tezę.

To było z góry skazane na porażkę, choćby z powodu ofensywnej formy pytania.

Ale trzeba przyznać, kilka kobiet udowodniło dziś że logika im nie obca, jak i wyciąganie wniosków.

Forum widać i na kobiety ma dobry wpływ;)

 

Moim zdaniem, konieta chce faceta inteligentniejszego jeśli chodzi o ogarnianie rzeczywistości materialnej. Co nie dziwi, bo to nasza natura.

Dobrze, by był na tyle inteligentny by jej zaimponować ale nie aż tak, by czuła się przy nim głupia.

A jeśli chodzi o mądrość, kobiety wolą ją zachować dla siebie tak, by umieć facetem łagodnie sterować lub chociaż nakłaniać do kompromisu. W sumie, na jedno wychodzi.

W myśl zasady; facet jest głową, kobieta szyją.

 

Tak widzę te oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek a właściwie odpowiedzi Pań dość dobrze pokazują (co prawda w warunkach kontrolowanych) jedną z ważniejszych i dość często omawianych, choć może w sposób zawoalowany kwestii jaką jest: stosunek kobiet do słabszych mężczyzn.

 

Warto dla co świeższych użytkowników żeby sobie przynajmniej po kilka razy przeczytali te posty i spróbowali utrwalić w głowie taką prawidłowość, bo poza forum będzie mniej miło.

 

Dorzucając jeszcze dwa słowa odnośnie dywagacji "mądry", "inteligentny".

 

Dla kobiet wg mojej opinii i obserwacji nie jest to cecha kluczowa i z pewnością nie rozpatrują one jej jako niezależnej i odrębnej od pozostałych a więc sama inteligencja czy mądrość, jeśli nie występują inne pożądane cechy, nie będzie tutaj odgrywać żadnej roli choćby nie wiem jak ponadprzeciętnie była wykształcona u mężczyzny.

 

Zamiast pytać kobiet, lepiej rozejrzeć się wokół na okoliczne pary ale i też na singli, wiele cech widać gołym okiem.

Nawet w mediach - również widać wiele prawidłowości.

 

Tutaj akurat wyjątkowo i niechętnie ale zgadzam się z @deomi z tym, że trzeba więcej działać a nie roztrząsać pewne sprawy, a jeśli już, to jako analizę podjętych działań.

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Florence

Na mnie jest wielu ciętych bo piszę o duchowości, więc to normalka a gdy pisałem w tematach z dziewczynami to ocenili mnie na desperata co jest śmieszne.

Ja już mam dosyć aktualnie a zrobiłem tylko temat o tym czemu w zasadzie chcą inteligentnych a nie mądrych mężczyzn, no cóż.

 

1 minutę temu, dobryziomek napisał:

Ile wynosi Twoje IQ?

Robiłem na szybko te żałosne testy na iq na szybko i miałem chyba trochę ponad 110.

Jak robiłem na poważnie to okazywało sie, ze trzeba zapłacić srogo za udostępnienie wyników ?.

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, SzatanKrieger napisał:

Robiłem na szybko te żałosne testy na iq na szybko i miałem chyba trochę ponad 110.

Idź na sesję do Mensa tam będziesz miał wiarygodną weryfikację.;) Jeśli Twoje IQ rzeczywiście wynosi 110 to nie jest ono niskie.

 

Jesteś w normie.

Edytowane przez dobryziomek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobiety nie wiedzą czego chcą, a że zewsząd słyszą że człowiek na poziomie jest inteligentny to tak sobie uje**ły że to jest ważne.

 

Liczy się POZIOM, ale też nie zawsze tu jest milion zmiennych.

 

Możesz być durniem ale za chwilę dostaniesz hajs po dziadkach.

Możesz być biednym studentem informatyki ale za chwile będziesz zarabiał 10-15tys pln

Możesz już coś mieć bo dostałeś/ukradłeś/whatever i jesteś debilem ale masz.

 

Kobieta patrzy na PERSPEKTYWY.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SzatanKrieger napisał:

@Florence

Na mnie jest wielu ciętych bo piszę o duchowości, więc to normalka a gdy pisałem w tematach z dziewczynami to ocenili mnie na desperata co jest śmieszne.

Bo paradoksalnie, żeby pisać o duchowości trzeba najpierw stać się skurwesynem, nauczyć się "zwierzęcości". W ogóle prawdziwa duchowość właśnie na tym polega, na łączeniu dwóch odmiennych sił.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lalka napisał:

Jeszcze torta dzisiaj zrobiłam i zajebisty obiad. 

I POCZEMU MNIE TAM NIE BYŁO???

 

A no CURŁŁA pewnikiem PKS mnie spierdaczył na strychowo WIELKIE.

 

CONGRATULACIONE  i takie tam oklepane........

JAK DZIURY W DACHU przy nośnych?

Belki rustykalne czy NEW AgE?

....?

Edytowane przez Tornado
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger hmm w sumie to nigdy nie zastanawiałam się nad tym co bardziej cenie, bo wybierając mężczyzn kierowałam się raczej instynktem, na zasadzie czego w danej chwili potrzebowałam:)

Ale obserwując otoczenie zaryzykowałabym stwierdzenie, że zależy od tego jaka kobieta uzna inteligencje czy mądrość za atrakcyjne i tak np. Pani mało ogarnięta tzw. Karyna stwierdzi, że facet jej się podoba, bo jest inteligentny, bo..kupił sobie najnowszy model mercedesa np. Inna pani stwierdzi, że oh jaki on cudowny, jaki mądry, ma swoje mieszkanie, a jeszcze inna hmm inteligentny..naprawił mi kran w łazience??? 

I jeszcze na koniec taka anegdota:

Miałam znajomą..dawno temu...kiedyś poznała mężczyzne i opowiada mi o nim: "Wiesz...jak on mi sie podoba...przystojny, inteligentny, zaradny, wrażliwy no ideał..mówie Ci..."

Więc pytam...ale jak to inteligentny, co masz na myśli? 

Na co znajoma: " No wiesz, taki mądry..no"?????

  • Like 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger Ja nie nazwałam Cię desperatem, a kolega azagoth pił w tym kierunku.

Nie uważam, że jesteś desperatem, czy że Twoje wpisy takie są, ale uważam, że oszukujesz sam siebie i nas, twierdząc że nie chcesz kobiety i skupiasz się wyłącznie na duchowości, bo Twoje wpisy i ich tematyka temu przeczą.

Wg mnie nie wypływa z nich desperacja, a jakiś ból tyłka że W TWOIM MNIEMANIU ogół kobiet nie leci na to NA CO W TWOIM MNIEMANIU powinny "leciec" bo Ty W TWOIM MNIEMANIU takie cechy posiadasz. Te Twoje wnioski i mniemania często są wysunięte na podstawie jednego wpisu jakiejś tam danej użytkowniczki, do którego Ty dorabiasz  natychmiastowo całą teoretyczną ideologię, zresztą nie tylko Ty ale spora część Panów z tego forum. 

 

Więc uważasz, że kiedy kobieta mówi, że leci na inteligentych to tym samym twierdzi, że nie leci na mądrych?

Bo oczywiście przecietna kobieta zna definicje mądrości, inteligencji  i wiedzy na tyle, że nie używa tych przymiotników zamiennie? I tak naprawdę chodzi jej o inteligencje/mądrość vs. sucha wiedza?

To raz, dwa: Nawet jeśli, to co z tego że kobiety nie lecą na mądrość czy wiedzę? To jakiś społeczny obowiązek?

Trzy: Faceci też nie mówią "Ta jej mądrość jest taka seksowna". 

Cztery: Znając już dokładnie definicję z całą pewnością mogę stwierdzić że zarówno, mądrość i inteligencja są dla mnie pociągające, sama sucha wiedza w jakiejś dziedzinie już mniej (aczkolwiek to też zawsze jakiś plus)

Pięć: Akurat mojego byłego często chwaliłam za to jaki jest mądry i jak bardzo mi to imponuje. Nie mam z tym problemu jeśli facet jest realnie mądrzejszy czy bardziej inteligetny ode mnie ( o co ciężko:D).

 

 

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dobryziomekTylko, że ja go tutaj poniekąd bronie. 

Nie piszę że jest desperatem ( bo wg mojej oceny takie heheszkowanie i lekkie flirty z dziewczynami w rezerwacie, tym nie są (to z kolei wg mnie jest ból dupki innych samców że nie potrafią/ nie chcą złapać z dziewczynami z forum dobrego kontaktu tak jak do pewnego momentu robił to Szatan)

Daje mu do zrozumienia, że jego opinie o kobietach są wynikiem wyłącznie jego teorii postawionych na podstawie czytania tego forum i jakiś pojedyńczych wpisów użytkowniczek, nie znając często kontekstu całej sytuacji (co poniekąd działa na zasadzie: wejdz na forum o morderstwach i twierdź  "o boże koniec świata WSZYSCY się zabiają,")  i jego najwyraźniej niewysokiej samooceny. Bo czemu stawia się w sytuacji gdzie uważa, że jedyne na co w jego przypadku mogą "polecieć" kobiety to wiedza czy duchowość? A może "polecą" na jego wygląd? A może na spoko charakter i fajne usposobienie?

Sam sobie w głowie ( w sumie za waszą pomocą) tworzy wyimaginowane, teoretyczne, negatywne obrazy kobiet i ich wymagań, ze szkodą tak naprawdę wyłącznie dla siebie.

 

Szatan z tymi "umiejetnościami interpersonalnymi" nie chodziło mi o to, że uważam że ich nie posiadasz (wręcz przeciwnie) tylko żebyś te umiejętności realizował NA ŻYWO wśród realnych kobiet lub kobiet np. z tindera z którymi masz perspektywy umówić sie na randkę czy pogadać przez telefon itd i dopiero wtedy wyciągał wnioski.

 

@SzatanKrieger Jeśli przesadziłam to przepraszam opierd*l mnie prywatnie albo publicznie. Poczułam się ponikąd zaatakowana, dlaczego ja śmiem nie "lecieć" na mądrych mężczyzn. W takim klimacie jest ten wątek. W klimacie oskarżenia i agresji stąd też takie odpowiedzi... 

Napisałam to tutaj, bo właściwie to nie tyczy się (tylko) Szatana ale i sporej rzeszy facetów z tego forum.

 

W sumie to nawet bardziej innych niż Szatana, ale "zebrało się" Szatanowi bo założył taki temat w dziale w którym mogę pisać, 

 

Po prostu czasami tak się zapędzacie w tych tematach w hipokryzji, nienawiści, szowiniźmie czy wręcz mizogini że muszę Wami jakoś POTRZĄSNĄĆ!!!

 

 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, deomi napisał:

Nie uważam, że jesteś desperatem, czy że Twoje wpisy takie są, ale uważam, że oszukujesz sam siebie i nas, twierdząc że nie chcesz kobiety i skupiasz się wyłącznie na duchowości, bo Twoje wpisy i ich tematyka temu przeczą.

No właśnie to jest niemożliwe, by się zakładało temat o czymś od czego się ucieka i się tego nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, deomi napisał:

Nie mam z tym problemu jeśli facet jest realnie mądrzejszy czy bardziej inteligetny ode mnie (o co ciężko :D).

Na tym forum akurat wyjątkowo łatwo :P

Choć nie da się ukryć, że gdy nie użalasz się nad wielkimi niesprawiedliwościami naszego ziemskiego padołu, brzmisz stosunkowo mądrze ;)

Edytowane przez Ancalagon
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rnext zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.