Skocz do zawartości

Cała prawda o firmie Manta.


deleteduser74

Rekomendowane odpowiedzi

Manta nic sama nie produkuje, zamawia u producenta - głównie Chiny, często kupują tani szmelc ... i jest jak jest.

Jedyne co im wyszło to tanie odtwarzacze DVD - DivX, MP3... -dawno, dawno temu.

Reszta zawsze była szmelcem.

Edytowane przez wojkr
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu poszukiwałem taniego dyktafonu, by móc nagrywać rozmowy w dobrej jakości i następnie je publikować. Jako że pochodzę z małego miasteczka, a internetu wówczas nie miałem, zostało mi odwiedzenie kilku stacjonarnych sklepów. W jednym z nich pan sprzedawca pokazał mi właśnie dyktafon Manty za ok. 250 zł. Sprzęt był bardzo poręczny, więc pierwsze wrażenie okazało się dobre. Gdy jednak spróbowałem nagrać kilka słów, zabrzmiało to tragicznie. Szukałem ustawień jakości, jakiegoś menu - nic. Strasznie prymitywny sprzęt.

 

Następnie odwiedziłem inny sklep RTV i tam dostałem do przetestowania minimalnie droższego Olympusa (cena ok. 300 zł). Porządne menu, nagrywanie w jakości mp3 max 192 kb/s, dźwięk wyraźny i czysty, nieokrojony z wyższych częstotliwości. Nie wiem, jak do muzyki, ale do wywiadów zdecydowanie wystarczający.

 

Już wtedy zapaliła mi się lampka, choć nie znałem jeszcze marki Manta.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam przypadek, że kilka lat temu został zakupiony tani tablet, coś wysiadło i został wymieniony przez tą firmę w ramach kończącej się nie długo gwarancji na ciut nowszy model.

Co do jakości sprzętu nie mam porównania, ale używany przez dzieci działa do dziś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znajomy kupił kiedyś głośnik bluetooth tej firmy. No i niby miał aux, czytnik kart sd, usb i nawet radio, pomijam już że dźwięk pomimo dużego głośnika był zauwazalnie gorszej jakości niż z przeciętnego smartfonu to na dodatek już na starcie nie działał czytnik kart sd i port usb.

 

Dnia 3.03.2019 o 06:40, Brat Jan napisał:

Znam przypadek, że kilka lat temu został zakupiony tani tablet, coś wysiadło i został wymieniony

Z tego co czytałem to firma Lark pomimo tego że też ma tańsze sprzęty to i tak mają dużo lepszą jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.