Skocz do zawartości

Pomoc z języka rosyjskiego.


Regit

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy jest tu ktoś kto dobrze ogarnia rosyjski? Mam zadanie domowe własnie z rosyjskiego a trochę ostatnio nie chodziłem na lekcje i nie bardzo rozumiem dlatego pytam o pomoc. Jeśli ktoś chociaż trochę pomoże to bardzo dziękuje. Nie mogę wysłać drugiego zdjęcia bo jest limit zrobię to jak uporam się z tym. Sorka że z takim problemem przychodzę na forum ale nie mam wielkiego wyboru chodzi tylko o góre ,,To Ważne" i wszystko po tym jest nie istotne.

ros 1.jpg

Edytowane przez Regit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego szanowny,

Wypowiem się, bo kiedyś uczyłem się tego języka. Wielu ludzi o tej porze śpi. Druga sprawa, to zdjęcie, które zrobiłeś jest bardzo słabo czytelne. Mam dobry wzrok i matrycę laptopa także dobrej jakości, ale nijak nie mogę odczytać tego, co wkleiłeś. Zrób lepszą fotkę, to Ci ktoś pomoże przetłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za porę przepraszam mój błąd. Zdjęcie chciałem wstawic lepsze ale wyskakiwał błąd i to nie ten od wielkosci pliku. Babka z rosyjskiego powiedziała mi że mam zrobic 1 z 28 czyli pierwsze co jest napisane na zdjęciu. Na kompie zdjęcie było spokojnie czytelne. Już i tak nie ważne bo własnie wychodzę do szkoły ale dziękuje za dobre intencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze tekst nie jest wcale jakoby źle widoczny. I jest raczej nieskomplikowany. Po drugie większość chłopaków to roczniki 80. i 90., którzy nie mieli obowiązkowego języka pisanego cyrylicą.:)

 

Treść idzie tak:

Rano jak zawsze, mama poszła po zakupy do domu handlowego, Tym razem poszedł z nią Jura. Mama lubi kupować w domu handlowym na jej ulicy.

Chociaż sklep jest długo otwarty (od 10 do 20) jest w nim zawsze pełno kupujących i bywają kolejki. Za to jest wielki wybór towarów różnych firm. W domu handlowym mnóstwo działów: piekarniczy, mięsny, nabiałowy, cukierniczy i inne.  Jura wziął koszyk i z mamą zaczęli wybierać potrzebne produkty. Kiedy już wszystko wzięli, a kosz był pełny, podeszli do kasy.

 

Pytania do tekstu:

1) Dokąd poszła rano mama z Jurą?.

2) Dlaczego mama lubi kupować w dużym sklepie (Uniwermagu)?

3) Jakie działy są w tym sklepie?

 

Niestety wcześnie rano rzadko otwieram forum, bo może bym pomógł na czas.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.